Цибух Людмила Миколаївна

Цибух Людмила Миколаївна – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики практичної психології.

Освіта: Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, факультет початкового навчання, спеціальність "практичний психолог у закладах освіти" (1994 ? 1997 рр.)

Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, аспірантура (1997 ? 2000 рр.). У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Розвиток і корекція мисленнєвих операцій у дітей різного віку та статі" за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Чебикін О.Я.

Професійна активність: У ПНПУ імені К.Д. Ушинського працює з 2000 р. З грудня 2004 року – доцент кафедри теорії та методики практичної психології.

Наукові інтереси: сімейне консультування, дитячо-батьківське консультування, розвиток особистості.

Науково-організаційна діяльність: Л. М. Цибух науково-дослідну діяльність успішно поєднує з науково – організаційною – керує науково ? дослідними роботами студентів та магістрантів.

Забезпечення дисциплін:

Експериментальна психологія;

Основи ПР;

Основи сімейного консультування;

Основи психотерапії.

Основні публікації: Опубліковано 65 наукових праць, серед яких: монографія (у співавторстві), методичні рекомендації.

Навчально-методичні роботи:

1. Урахування особливостей мислення під час організації самостійної роботи / Л. М. Цибух // Організація самостійної роботи слухачів в умовах інформаційного суспільства: Матеріали науково-методичної конференції. 14 грудня 2001 року. – Одеса : ОРІДУ УАДУ, 2002. – С. 304–313.

2. Диагностика и коррекция мышления у развивающейся личности / Л. Н. Цибух, А. Я. Чебыкин. – Одесса : Изд-во ПНЦ АПН Украины, 2002. – 172с.

3. Розвиток творчого та рефлексивного мислення за допомогою інноваційних технологій навчання / Л. М. Цибух // Психолого – педагогічні засади професійного становлення особистості практичного психолога і соціального педагога в умовах вищої школи: Матер. Всеукр. наук.–практ. конф. – Тернопіль, 2003. – Част. 2. – С. 7681.

4. Вплив фахового навчання на формування стилю мислення студентів-психологів / Л. М. Цибух // Актуальні проблеми психології: Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія / за ред. С. Д. Максименка, М. В. Папучі. – Київ-Ніжин : "Міланік", 2007. – Т. 10, вип.1. – С. 145147.

5. Інтерактивні методи як засіб розвитку пізнавальної активності та професійного мислення студентів-психологів / Л. М. Цибух // Наука і освіта. – 2008. – № 3. – С.217–220.

6. Проблема толерантности в профессиональной деятельности практического психолога / Л. М. Цибух // Наука і освіта. – 2010. – № 1. – С. 72–76.

7. Особливості роботи практичного психолога з розв’язання конфліктних ситуацій / Л.М. Цибух // Конфлікти та безпека: Матер. Міжнар. наук.-практ. семінару-наради. – Одеса: СМИЛ, 2010. – С. 94–99.

8. Урахування психологічних особливостей підлітків у роботі психолога дитячого оздоровчого табору / Л. М. Цибух // Наука і освіта. Тематичний спецвипуск: "Актуальні проблеми рекреаційної психології дитинства".– 2011. – № 11. – С. 171–175.

Останні статті:

1. Багатоваріантність розв’язання математичних завдань як фактор розвитку творчого та логічного мислення / Д. Ф. Цибух, Л. М. Цибух // Наука і освіта. Тематичний спецвипуск "Когнітивні процеси та творчість". – 2012. – № 9/CVХ. – С. 222–226.

2. Движение чайлдфри как проблема современного общества / Л. Н. Цибух // Беременная женщина и современный социум: проблемы и перспективы: сборник науч. статей междунар. науч.-практ. конф. (17-19 сентября 2013 г.) / Урал. гос. пед. ун-т. – Екатеринбург, 2013. – С. 185188.

3. Роль психолога в работе временных детских объединений на примере Украинского детского центра "Молодая гвардія" / Л. Н. Цибух // "Психология третьего тысячелетия": I Межд. науч.-практ. конф.: сборник материалов / под общ. ред. Б. Г. Мещерякова. – Дубна: Международный ун-т природы, общества и человека "Дубна", 2014. – С. 286–289.

4. Мовленнєві компетенції як професійна складова майбутніх економістів / Л. М. Бадюл, Л. М. Цибух // Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Психологія, Вип.48. – Х. : ХНПУ, 2014. – С. 5–12.

5. Использование визуальной психодиагностики в криминалистике / Л. М. Цибух // Інформаційне забезпечення розслідування злочинів: матер. Міжнар. круглого столу. Одеса. 30 травня 2014 р. / відп. проф. В.В. Тіщенко, доц. О. П. Ващук. – Одеса: Юридична література, 2014. – С. 255–260.

ВІТАЄМО!!! НАМ 200 РОКІВ!

• Віртуальний тур