Міжвузівська лабораторія «Інтернет речей» відкрита в державному закладі "Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського"

 Створення міжвузівської лабораторії «Інтернет речей» - це спільний проект компанії DataArt і Університету Ушинського, підтриманий компаніями Intel і Microsoft.

 

Для цього було проведено напружену підготовчу роботу: в 2015 вперше в Україні проведено тренінг для викладачів Одеських університетів з «Інтернет речей» і кілька хакатонів (марафон програмістів) з «Інтернет речей» для студентів університетів і програмістів.

 

У 2015 р доцентом кафедри інноваційних технологій і методів вивчення природничих дисциплін (ІТіМВПД) педагогічного університету Седовим Є. П. і викладачем-стажистом кафедри Седовим В. Є. розроблено та впроваджено в навчальний процес навчальний модуль «Інтернет речей». З 2015/2016 навчального року в рамках навчального курсу «Мультимедійні технології в освіті» цей модуль поряд з навчальними модулями «Хмарні технології в освіті» та «Онлайн навчальні технології», викладають для студентів факультету фізики і математики, студентів спеціальності реклама та зв'язки з громадськістю та ін.

 

У 2015 р викладач-стажист кафедри ІТіМВПД педагогічного університету Сєдов В. Є. спільно з доцентами кафедри інформаційних технологій Одеської національної академії зв'язку імені О. С. Попова Ніколаєнко С. В. і Ларіним Д. Г. розробили навчальні курси «Програмування мікроконтролерів та Інтернет речей», «Сучасні розділи програмування» і з 2015/2016 навчального року впровадили його в навчальний процес академії зв'язку.

 

Отримавши деякий досвід, у жовтні 2016 р кафедра ІТіМВПД відкрила міжвузівську лабораторію «Інтернет речей», в якій навчаються студенти нашого університету та проводяться практичні заняття для студентів академії зв'язку. У 2017 році кафедра ІТіМВПД планує розробити і впровадити в навчальний процес програму для бакалаврату та магістратури за спеціалізацією «Інтернет речей» для студентів Одеських університетів і програмістів. Зміст навчання буде включати теоретичний навчальний матеріал і практичні заняття. У навчальному процесі будуть використовуватися онлайн курси і досвід роботи провідних ІТ компаній, напрацювання вчених університету Ушинського.

 

Для забезпечення якості навчання використовуються методи особистісно - орієнтованої освіти, такі як «змішане навчання», перевернутий клас, використання особистих мобільних пристроїв в процесі навчання та ін., які є на сьогодні трендами в трансформації університетської освіти у світі.

 

 

Останнє оновлення: Понеділок, 26 грудня 2016, 17:45

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory