Вітаємо доктора фізико-математичних наук, професора кафедри прикладної математики та інформатики Університету Ушинського Арова Даміра Зямовича

Вітаємо доктора фізико-математичних наук,

професора кафедри прикладної математики та інформатики

Університету Ушинського

Арова Даміра Зямовича

з отриманням Премії НАН України імені Крейна

за видатні наукові роботи в галузі функціонального аналізу і теорії функцій!

Премія НАН України імені Марка Григоровича Крейна встановлена за видатні наукові роботи в галузі функціонального аналізу і теорії функцій. Вона була заснована у 2007 році та названа на честь видатного українського математикачлена-кореспондента АН УРСР Марка Григоровича Крейна.

У різні роки лауреатами премії були: М. Л. Горбачук, В. М. Адамян, І. Ц. Гохберг (2007 р.); Ю. М. Березанський, Л. Гайнц, А. А. Нудельман (2010 р.); В. І. Буслаєв, А. С. Романюк, М. П. Тіман (2013 р.)

У цьому році за цикл праць «Нові аналітичні методи для диференціальних рівнянь та теорії функцій» премія присуджена:

Арову Даміру Зямовичу, доктору фізико-математичних наук, професору Державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського";

Гутлянському Володимиру Яковичу, члену-кореспонденту НАН України, раднику Інституту прикладної математики і механіки НАН України;

Михайлецю Володимиру Андрійовичу, доктору фізико-математичних наук, провідному науковому співробітнику Інституту математики НАН України.

Дослідження, проведені Д. З. Аровим за роки роботи, охоплюють велике коло наукових питань. Дамір Зямовіч був членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій; очолював американсько-українські проекти грантів CRDF; керував українсько-ізраїльською групою математиків, які вели спільні дослідження; отримав гранти на наукові дослідження українського уряду і INTAS; став Соросівським професором; після смерті М. Г. Крейна більш ніж 25 років керував знаменитим міським семінаром з теорії операторів у гільбертовому просторі і її застосуванням тощо.

Дамір Зямовіч опублікував понад 110 робіт, в основному в академічних і зарубіжних виданнях.

Колектив Університету щиро вітає видатного математика, гідного учня і послідовника В. П. Потапова і М. Г. Крейна, бажає нових сил та успіхів у творчості на математичному терені, що триває з неослабною силою ось уже без малого 60 років!!!