УПЕРШЕ В УКРАЇНІ ВІДБУЛОСЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВОЛОНТЕРІВ-ВИКЛАДАЧІВ ІЗ КНР

25-26 листопада 2017 року вперше в Україні відбулося підвищення кваліфікації волонтерів із КНР, які викладають китайську мову в закладах освіти, на базі Освітньо-культурного центру “Інститут Конфуція” Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

У церемонії відкриття нового напряму українсько-китайської співпраці взяли участь: Перший секретар Посольства КНР в Україні пан Ван Дацзюнь, Третій секретар Посольства пан Лю Тай, Генеральний консул КНР в Одесі пані Чжао Сянжун, консул пан Ван Цзи, співдиректор «Інституту Конфуція» Дін Сінь. Університет Ушинського на заході представляли: ректор, академік О. Я. Чебикін, проректор з міжнародних звʼязків та науково-педагогічної роботи комплексу А. М. Ананьєв, декан факультету іноземних мов, співдиректор «Інституту Конфуція» О. В. Попова, начальник відділу міжнародних зв’язків С. В. Скороход.

Захід було розпочато з привітальних промов ректора Університету Ушинського Олексія Яковича Чебикіна та Першого секретаря Посольства КНР в Україні пана Ван Дацзюнь.

У межах роботи платформи підвищення кваліфікації китайських волонтерів модератором виступив консул Генерального Консульства КНР в м. Одесі пан Ван Цзи, який звернув увагу китайських волонетрів-викладачів на правила дотримання безпеки під час перебування в іншій країні. Провідні викладачі Інститутів Конфуція, що функціонують в України, презентували нові напрями освітньої діяльності та ділилися позитивним досвідом роботи.

Програма підвищення кваліфікації передбачала розгляд перспективних векторів освітньої кооперації між Україною і Китаєм, як-то: міжкультурна комунікація та культура спілкування в Україні; подолання життєвих і психологічних труднощів під час роботи в системі освіти; мотиваційний аспект роботи волонтерів; запровадження сучасних методик навчання китайської мови, а також шляхи професійного вдосконалення викладачів; організація культурних заходів у межах функціонування «Інституту Конфуція» і співпраця з колегами-партнерами; основні принципи викладання китайської мови іноземцям; організація шкільних занять китайської мови у загальноосвітніх закладах; особливості підготовки студентів до складання іспитів з оволодіння китайською мовою HSK, HSKK; труднощі вивчення китайської мови українцями та ін.

Завершився захід відеозвітом про підсумки роботи вперше відкритих у нашій державі курсів підвищення кваліфікації китайських волонтерів та  видачею сертифікатів. Документи про закінчення курсової підготовки 58 викладачам-волонтерам вручали Перший секретар Посольства КНР в Україні пан Ван Дацзюнь і проректор з міжнародних зв'язків та науково-педагогічної роботи комплексу Університету Ушинського А. М. Ананьєв.

Наприкінці форуму було проведено бліц-опитування, за наслідками якого учасниками було висловлено побажання організаторам продовжити реалізацію нового міжнародного проекту в наступному році саме в м. Одесі на базі Освітньо-культурного центру “Інститут Конфуція” при Університеті  Ушинського, що буде сприяти зміцненню освітніх і культурних звʼязків між КНР та Україною.

Директор «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попова

Директор «Інституту Конфуція» з китайського боку Дін Сінь