«Сонячний струм» V Всеукраїнський фестиваль обдарованої молоді

На факультеті музичної та хореографічної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського 19- 21 квітня 2018 р. було проведено V  Всеукраїнський фестиваль обдарованої молоді «Сонячний струм» за такими  номінаціями:

–  сольний, ансамблевий та хоровий спів

–  гра на музичному інструменті

–  хореографія

–  театральні жанри (художня декламація, акторські етюди, театральні сценки)

У «Театральному жанрі» приймали участь представники м. Одеси та м. Чорноморська у різних вікових категорій, починаючи з 4-х років. Репертуар їх виступів містив у собі  художньо-театральні твори різноманітної тематики зарубіжних та українських авторів (М. Старицького, Л. Українки, Т. Шевченка, Л. Костенко, А. Малишка, І. Рядченко, І. Ратушинскої та ін.).  Більшість з представлених творів відтворювали сутність української самобутності, що сприяло поширенню пропаганди української культури.

Учасники продемонстрували високий рівень володіння художнім словом  та українською мовою. Прикрашало виступи наявність українського аутентичного одягу  та костюмів, що були відповідні до стилістики творів, які виконувалися.

Журі очолювала народна артистка України, солістка Одеського Академичного  театру музичної комедії ім. Михаїла Водяного

Завгородня Наталя Іванівна. Гран-при у номінації  «Театральний жанр» одержала учасниця Е.Тімошенко.  Журі відмітило виступи П.Ткача, В.Мітєвої, Р.Бойченюк, М.Устуянової, театральної студії »Натхнення» та «Юнь» ( м.Чорноморськ) та інш.

У номінації «Класичний вокал» взяло участь  22 співака, у номінації «Естрадний вокал» − 32 учасника,  з широким віковим діапазоном − від 4 до 18 років.

Різноманітними були і навчальні заклади, в яких  було підготовлено співаків. У їх числі – дитячі музичні школи, школи мистецтва, театральна    школа, комплекс гармонійного розвитку сім’ї й дитини «Play school», дитячі Палаци, вокальні студії, спеціалізована  школа імені П.Столярського, Білгород-Дністровське педагогічне училище, музичне училище імені К. Данькевича та ін.

Широким виявився і територіальний діапазон учасників, які прибули на фестиваль з Білгород-Дністровська, із сел Великодолинське, Приліманське, Таіровське, Випасеньки та ін.

Перші  місця в різних вікових категоріях  в номінації «класичний вокал» отримали  дует юнаків у складі Девіда Гринька і Парамія Валентина, дівчата  − солістки Єлизавета Накемпій і Марія Сірооченко.

У номінації «естрадний вокал» відзначились високою майстерністю і посіли перше призове місце тріо учениць з ДМШ №4  (Аліна Восенко, Анна Петуренко, Софія Смолюга), Непомнящий Віталій з піснею «Королева краси», Чаплигін Денис, який виконав пісню  «Три поради» та Грано Артем який з твором М. Таривердієва до кінофільму «Сімнадцять миттєвостей весни».

Гран-прі отримала студентка національній академії Харчових технологій Козаченко Ганна, виконання якої вирізнялось технічною досконалістю, яскравою емоційністю, артистизмом і натхненням.

У  номінації «Хореографія» прийняли участь 9 танцюристів віком від 11 до 20 років. У конкурсній програмі змагалися солісти, дует і тріо.

Серед солістів у III віковій категорії став Телецький Дмитро з танцем «У пошуку», в якому він продемонстрував високий рівень виконавської майстерності у стилі контемпорарі (м. Одеса). У IV віковій категорії кращими були визнані Шуляк Тетяна з «Егіпетським фольклорним танцем з цимбалами» (м. Одеса) та Стрелкова Ірина з танцем «Послухай мене» у стилі чарлідинга (м. Одеса). У V віковій категорії виступала Пармьошина Анна з глибоко емоційним і зворушливим танцем у стилі «Класичного східного танцю».

Дует Тодеріка Анна і Гаркуша Злата (танець «Бродвей») та тріо Паршина Олександра, Крижанівська Кіра і Ісаєва Ангеліна (танець «Стихії») продемонстрували оригінальні танцювальні номери у щирій і чуттєвій манері виконання (м. Одеса).

Взагалі, фестиваль став святом приємних вражень і незабутніх відкриттів, справжньою окрасою якого є велике сузір’я яскравих та неповторних талантів підростаючого покоління.

Останнє оновлення: Середа, 02 травня 2018, 10:50