Пішла з життя Вікторія Володимирівна Нестеренко – наша колега, друг і наставник для багатьох студентів і науковців-початківців. Її шлях у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського розпочався зі студентської лави, коли, навчаючись на факультеті фізичного виховання, вона була однією з найкращих студенток і незмінним лідером академічної групи. На кафедру дошкільної педагогіки Вікторія Володимирівна прийшла після трьох років роботи в загальноосвітній школі. Саме за ці роки сформувався її стійкий інтерес до проблеми валеологічного виховання дітей. Результати наполегливої праці в цьому напрямі привели до підготовки і захисту у 2002 році кандидатської дисертації, за матеріалами якої було розроблено і впроваджено новий навчальний курс «Теорія і технологія валеологічного виховання дітей дошкільного віку», який наразі має статус нормативної навчальної дисципліни.

Крок за кроком Вікторія Володимирівна опановувала весь цикл навчальних дисциплін кафедри дошкільної педагогіки, постійно оволодівала майстерністю їх викладання. Особливу увагу вона приділяла використанню нових інформаційних технологій в освітньому процесі і прищепленню студентам любові до роботи із сучасними комп’ютерними технологіями. З часом розуміння важливості нових форм роботи зі студентами привело до підготовки і захисту докторської дисертації, присвяченої питанням дистанційної організації самостійної роботи студентів, що навчаються заочно.

Автор понад 130 наукових праць, активний учасник наукових конференцій, семінарів, тренінгів, Вікторія Володимирівна завжди приділяла багато уваги індивідуальній роботі зі студентами, їх залученню до самостійної дослідницької діяльності. Як ініціатор і організатор проведення багатьох наукових заходів із проблем дошкільної і вищої освіти, заступник головного редактора фахового журналу «Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського», член спеціалізованої вченої ради, Вікторія Володимирівна надавала підтримку і допомогу викладачам багатьох ЗВО України. Визнаний фахівець у професійному середовищі, вона користувалась високою повагою та любов’ю з-поміж колег і студентів. Завжди привітна, доброзичлива, у доброму гуморі, вона поспішала на допомогу кожному. В. В. Нестеренко мала талант, поєднаний з дивовижною працездатністю й не менш потужною енергетикою.

Світла пам’ять про Вікторію Володимирівну Нестеренко назавжди залишиться в серцях тих, хто з нею працював, товаришував, знав і жив поруч.

Останнє оновлення: Понеділок, 07 травня 2018, 15:28