1. Проведені сумісні дослідження з розробки та вивченню мікроструктури нової сталі з підвищеним вмістом кремнію та хрому згідно угоди між університетом Ушинського та Науково-технологічною компанією COMTES FHT a.s. (Чеська республіка).
  2. Проведені сумісні дослідження з розробки та вивченню мікроструктури високоентропійних сплавів між університетом Ушинського та Харбінським інженерним університетом.
  3. Укладено Договір про наукове стажування науково-педагогічних працівників та наукове співробітництво з науково-дослідницькою організацією COMTES FHT as (Повна технологічна служба - формування, термообробка) терміном на п'ять років.
  4. Триває Договір про міжнародне наукове співробітництво № 0005292 від 11.06.2019 між Центром Інноваційних Технологій і Інститутом оптики, Національної Дослідницької Ради Італії (Consiglio Nazionale delle Ricerche), терміном на три роки.
  5. Подовжено Договір про міжнародне наукове співробітництво №16.D від 15.06.2020 між Центром Інноваційних Технологій і університетом м. Тампере, Фінляндія, терміном на три роки.
  6. Підготовлено Договір про міжнародне наукове співробітництво та стажування науково-педагогічних працівників між Центром Інноваційних Технологій і Каталонським Інститутом Енергетичних Досліджень (Catalonia Institute for Energy Research, IREC), терміном на три роки.
  7. Отримано грант №1142/202 від університету м. Брешія, Італія (Universita delgli Studi di Brescia) присвячений розробці та підвищенню ефективності гнучких сонячних елементів (DSSC).
  8. Професор В. В. Голованов отримав персональний грант №353861 від Академії Фінляндії, терміном на два роки присвячений застосуванню сонячного випромінювання для переробки парникових газів в вуглеводне паливо.
  9. В рамках проекту «Нова парадигма для квантових обчислювань» по програмі Горизонт H2020 (грант HPC-Europa3 INFRAIA WP9 730897) проведено конференцію з партнерами з Італії та Іспанії.
  10. В партнерстві із компанією COMTES FHT проведені дослідження з розробки та вивченню мікроструктури нового типу сталі з підвищеним вмістом кремнію та хрому.

 

Країна партнер

Установа-партнер

Тема співробітництва

Документ, в рамках якого здійснюється співробітництво, термін його дії

Практичні результати від співробітництва

1

Китайська народна республіка

Харбінський інженерний університет

Дослідження мікроструктури високо-ентропійних  сплавів

Угода про співробітництво

2016-2021рр.

 

Cтаття. Створено модель, що пояснює високу радіаційну стійкість нового високоентропійного  сплаву

Fe-Cr-Ni-Co-Mo. Розроблено метод синергічного підвищення міцності та пластичності високоентропійних сплавів новими біфункціональними нанопреципітатами.

2

Іспанія

Університет

Деусто

Модернізація педагогічної вищої освіти інноваційними засобами навчання

Проект MOPED,

Erasmus K2 від 15.10.2017

до 14.10.2020 року

 

Оновлення освітньої програми з методики викладання фізики.

3

Чеська республіка

Науково-технологічна компанія COMTES FHT a.s.

 

Розробка та дослідження сплавів пружинних сталей

Угода про співробітництво від 26.08.2020р.

 

Розроблено та досліджено мікроструктури нової сталі з підвищеним вмістом кремнію та хрому.

4

Чеська республіка

Науково-технологічна компанія COMTES FHT a.s.

Розробка та дослідження сталей для автомобільної промисловості

2019-2024рр.

Визначені енергія активації для фазових перетворень зі створенням е-карбіду та цементіту.

5

Китай Китайська народна республіка

Харбінский інженерний університет

Матеріалознавство актуальних металів та їх сплавів

 

Угода про співробітництво від 02.01.2017 року

до 25.02.2022 року

Дві статті. Досліджено текстуру та анізотропію магнітних властивостей сплавів заліза. Розроблено модель пластичності актуальних металів.

6

Китайська народна республіка

Харбінский інженерний університет

Розробка акустичних сенсорів.

 

Угода про співробітництво від 20.02.2017 року

до 28.02.2022 року

Одна стаття та три пілотних зразка інфразвукових сенсорів

7

Фінляндія

Академія Фінляндії

Перетворення парникових газів в синтетичне паливо

Грант №353861

2022-20224 рр.

Створені діячі моделі сонячних реакторів для переробки СO2 в вуглеводне паливо.

8

Іспанія

Уряд Іспанії

Застосування сонячного випромінювання для виробництва водню шляхом розщеплення води.

SEVERO OCHOA EXCELLENCE від Інституту фотонних досліджень (ICFO), Кастедефелс, 01.03.22-27.02.2024

Для забезпечення ефективного поглинання світла у видимому діапазоні планується застосувати технології наносферної літографії для формування інвертованих плазмонних наноструктур із специфічними каталітичними властивостями, що дозволять суттєво зменшити потенціал реакції, необхідний для утворення водню.

9

Італія

Інститут Оптики при Національному Комітеті Досліджень, CNR-INO

Розробка оптичних сенсорів для експрес - діагностики біологічних маркерів

Memorandum of understanding №0005292 від 11.06.2019

2019-2023

Подовжена робота над тестуванням прототипів

10

Іспанія

Уряд Каталонії

Розробка плазмонних фотокаталізаторов

Грант AGAUR, №G64946387 в університеті Барселона з 01.08.2018р., на три роки

Методами молекулярного моделювання було проаналізовано вплив специфічних лігандів, що затиснуті між шаром хромофору та поверхнею напівпровідника, на відносне положення енергетичних станів цієї гібридної структури.

11

Великобританія

Європейський союз, Університет Единбургу

Створення прототипів нанофотонних обчислювальних систем

Грант HPC-Europa3, INFRAIA (№730897), 01.11.2021-01.03.2023.

Розроблено прототипи  нової обчислювальної техніки на основі оптично контрольованих 3-D масивів із гібрідізованих квантових точок.

 

Історія ОНП: Згідно з Наказом МОН України від 06.11.2015 року №1151 та таблицею відповідності Переліку наукових спеціальностей (Перелік 2011 року) та Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти було введено спеціальність «105 Прикладна фізика та наноматеріали», та при Університеті Ушинського аспірантура продовжила підготовку кадрів згідно нової класифікації  науково-педагогічних кадрів для закладів вищої освіти, наукових кадрів для науково-дослідних інститутів. 

 У 2016 році створено відповідну проєктну групу, в яку входили провідні співробітники університету: Гохман Олександр Рафаїлович - доктор фіз.-мат. наук, проф.; Ків Арік Юхимович -доктор фіз.-мат. наук,  проф.; Голованов Вячеслав Володимирович – доктор фіз.-мат. наук, проф.; Брюханов Аркадій Олексійович– доктор технічних наук, проф.

Проєктна група розробила ОНП зі спеціальності «105 Прикладна фізика та наноматеріали». Гарантом ОНП «105 Прикладна фізика та наноматеріали» є доктор фіз.-мат. наук, професор, О. Р. Гохман.

Впровадження освітньої програми: У 2017 році ОНП була оновлена шляхом введення нових дисциплін та збільшенням складової навчальних дисциплін за вибором аспіранта з метою врахування тенденцій розвитку сучасної прикладної нанофізики та був здійснений перший набір за цією ОНП. У 2020 році освітньо-наукова програма повністю перероблена і вдосконалена згідно з новими вимогами МОН і отриманим досвідом роботи з аспірантами. У 2021-2022 рр. в програму були внесені корективи на основі пропозицій здобувачів та випускників через анкетування, анонімного опитування, залучення до складу робочої групи ОНП; обговорення проєктів ОНП роботодавцями та університетською академічною спільнотою, іншими стейкголдерами.

Надано умовну (відкладену) акредитацію відповідно до Постанови КМУ від 16.03.2022 № 295 «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану» (Рішення Національного агентства забезпечення якості вищої освіти від 27 вересня 2022 року, протокол № 16 (21)).

До складу робочої групи входять проф. О. Р. Гохман,  проф. А. І. Ків, проф. В. В. Голованов, проф. А. О. Брюханов, асп. І. І. Дончев.

Освітньо-наукова програма

Програми навчальних дисциплін

Програма вступного випробування в аспірантуру

Участь стейкголдерів в освітньому процесі

Кафедра знаходиться за адресою:

 м. Одеса, вулиця Старопортофранківська, 26,

другий поверх навчального корпусу, аудиторія 48.

тел. кафедри

048 733 09 77

Поштова адреса:  

м. Одеса, вулиця Старопортофранківська 26, кафедра фізики

Електронна адреса кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

1. Співробітники кафедри фізики приймають участь у роботі Українського фізичного товариства та міжнародного об’єднання SSI – Solid State Ionics.

2. Викладачі приймають участь у різноманітних конференціях (SEMST; International Webinar on Material Science and Nanotechnology; International Scientific and Practical Conference; «MODERN DIRECTIONS OF SCIENTIFIC RESEARCH DEVELOPMENT», International scientific and practical conference; DESY Photon Science Users’ Meeting 2021 European XFEL Users; Євразійська науково-практична конференція «МІЦНІСТЬ НЕОДНОРІДНИХ СТРУКТУР»; «Неруйнівний контроль та моніторинг технічного стану»; Адаптивні технології управління навчанням, та інші) де представляють свої дослідження.

3. Викладачами кафедри активно здійснюється організаційна робота за напрямками:

· планування роботи та проведення науково-методичних семінарів і конференцій для студентів та викладачів;

· проведення профорієнтаційної роботи

· виконання обов’язків куратора навчальних груп;

4. Професор Гохман О. Р. виконує обов’язки у редколегії фахового журналу Вісник Черкаського Національного Університету, Серія Фізико-Математичні Науки.

5. Професор Голованов В. В. приймає участь у роботі редакційних колегій міжнародних журналів Surface Science та Sensors and Actuators.

6. Викладачі доц. Шкатуляк Н. М., викл. Волчок Н. А., асист. Назарчук Б. В. є кураторами академічних груп. Куратори знайомлять студентів з науково-дослідною роботою кафедри фізики, відвідують студентів у гуртожитку, контролюють стан їх здоров’я. Регулярно проводять кураторські години, бесіди, зокрема, з використанням онлайн-платформ:

- щодо дотримання умов карантину, особливостей організації навчання в дистанційному режимі;

- поведінки студентів у період воєнного стану, комендантської години та канікул;

- проводили бесіди на патріотичні теми, зокрема: бесіди з національно-патріотичного виховання до Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні; річниці визволення Одеси від нацизму, Дня Конституції України;

- бесіди щодо дотримання академічної доброчесності, про усунення причин та умов, що сприяють безвісному зникненню дітей, бесіди зі студентами-іноземцями щодо неприпустимості адміністративних порушень, бесіди-інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки;

- бесіди зі студентами-випускниками про працевлаштування;

- здійснювали дистанційний зв’язок зі студентами щодо відвідування занять, відпрацювання заборгованостей;

- обговорення та затвердження додаткових 10 балів оцінки суспільно-громадської роботи студентів для складання загального рейтингу для отримання стипендії;

- обговорення питань, пов’язаних з індивідуальними графіками студентів та сумісництво роботи та навчання.

7. Викладачі кафедри фізики виконували обов’язки гарантів освітніх програм: професор О. Р. Гохман – ОПП «Прикладна фізика та наноматеріали», третій (освітньо-науковий) рівень;

професор А. О. Брюханов – ОПП «Прикладна фізика та наноматеріали», другий (магістерський) рівень;

доцент Т. С. Совкова – ОПП «Середня освіта (Фізика)», другий (магістерський) рівень;

доцент Н. М. Шкатуляк – ОПП «Середня освіта (Фізика. Інформатика)», другий (магістерський) рівень;

доцент О. Х. Тадеуш – ОПП «Середня освіта (Фізика. Математика), перший (бакалаврський) рівень;

8. Викладач Н. А. Волчок працювала технічним секретарем в комісіях університету: Атестація. Захист кваліфікаційних робіт за другим (магістерським) рівнем, Атестація.

Педагогіка. Фізика і методика навчання фізики) та членом комісії по захисту курсових робіт за першим (бакалаврським) рівнем денної та заочної форм навчання.

9. Доцент Н. М. Шкатуляк приймала участь у роботі методологічного семінару із попереднього захисту дисертацій;

10. Доцент Т. С. Совкова приймала участь у роботі науково-методичної комісії фізико-математичного факультету;

1. Науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри здійснюють свої дослідження в межах кафедральної науково-дослідної теми «Мультимасштабне моделювання процесу пластичної деформації текстурованих полікристалів». Зокрема, буде проведено дослідження методом молекулярної динаміки впливу коливань температури на поверхневі властивості полікристалічних слоїв оксиду цинку.

2. Студенти та аспіранти активно залучаються до роботи над міжнародним проектом PaNS – «Нова парадигма для квантових обчислювань», програми Горизонт HPC-Europa3 INFRAIA 730897. Де у теоретичній частині роботи проводять розрахунки електростатичного потенціалу суперкомірок з макроциклічними молекулами на поверхні (1010) за допомогою методу функціоналу електронної густини, з порівнянням систем з різними нахилами молекули відносно поверхні напівпровіднику.

3. Проводяться дослідження в рамках проекту Fuel-from-Sun – «Новий концепт сонячної енергетики - фотохімічне перетворення CO2» програми Горизонт Н2020-MSCA-COFUND, GA 754397. Партнери – університет Барселони та компанія IREC. На цьому етапі відбуваються експерименти з впливу сонячного опромінення на термокаталітичну активність розроблених гібридних нанокаталізаторів на базі нікелю та оксиду церію в реакції відновлення вуглекислого газу до метану.

4. В рамках проекту HYNANO «Функціоналізація нанодротів для DSSC» в рамках отриманого гранту від Національної Дослідницької Ради Італії та Università degli Studi di Brescia. Працюють над експериментальними in-situ дослідженнями гібридних наноструктур за допомогою методу інфрачервоної спектроскопії, які дозволяють виявити основні канали переносу заряду між модифікованими молекулами порфірину і фталоціаніну та поверхнею нанодротів оксиду цинку, в залежності від морфології органічного слою.

Наукова робота на кафедрі проводиться у напрямку «Прикладна фізика та наноматеріали».

Наукові лабораторії:

Наукова-дослідна лабораторія фізичного матеріалознавства (професор Гохман О. Р.)

Наукові школи:

Наукова школа О. О. Брюханова «Орієнтаційні ефекти у твердих тілах».

Доктор фізико-математичних наук, професор Олексій Омельянович Брюханов розробив новий підхід до опису текстур за допомогою функцій розподілу кристалів за орієнтаціями, нові методи відновлення цих функцій для різних об’єктів. Декілька праць присвячено дослідженням анізотропії властивостей монокристалів; знайшов температурну точку пружної ізотропії монокристалів кубічної системи. Вивчав вплив різних видів механічної та термічної обробки на властивості сталей та чавунів, розробив метод одержання високоякісних зміцнених сталевих і чавунних відливок, броньованих плит. Мав авторські свідоцтва на прилади для вимірювання слабких магнітних полів.

Під керівництвом професора О. Р. Гохмана виконується кафедральна науково-дослідна тема «Мультимасштабне моделювання процесів термомеханічної обробки та опромінювання актуальних металів і сплавів». Проводяться дослідження у рамках низки феноменологічних підходів зв’язок мікроструктури та макровластивостей виробів актуальних металів та сплавів. Встановлюються параметри відпалу, що забезпечує максимально покращення механічних властивостей опроміненого заліза. Створюються фізичні моделі, які поєднують результати досліджень виробів актуальних металів та сплавів на нано-, мікро-, мeзo- та мaкро- рівнях (мультимасштабний підхід).

Під керівництвом професора В. В. Голованова виконується низка міжнародних науково-дослідних проектів.Screenshot_1

В рамках міжнародного проекту Fuel-from-Sun – «Новий концепт сонячної енергетики - фотохімічне перетворення CO2» по програмі Горизонт 2020 Марія Кюрі та проекту «Розробка наноструктурних каталізаторів – штучний фотосинтез» від Агенції сприяння університетських досліджень Каталонії сумісно с партнерами із університету Барселони та компанії IREC, розроблюються діячі моделі сонячних реакторів для переробки СO2 в вуглеводне паливо.

Проект по програмі Горизонт HPC-Europa3, якій присвячено створенню прототипів нанофотонних обчислювальних систем, матиме далекосяжний вплив на розробку нової обчислювальної парадигми, яка використовує технології передачі енергії і заряду між квантовими об'єктами.

Нові проекти, отримані у 2022 році, від Інституту фотонних досліджень (ICFO), Іспанія та Академії Фінляндії, присвячено застосуванню сонячного випромінювання для виробництва водню шляхом розщеплення води.

За останні 5 років надруковано: 35 статей в міжнародних базах Web of Science, Scopus; 22 у виданнях, які мають імпакт-фактор; 83 міжнародних, більше 30 фахових; 90 тез конференцій; 1- монографія; 1 колективна монографія; 3 методичні розробки; 2 навчальні посібники і 1 підручник.

Проблемні студентські наукові групи:

Науково-дослідна робота студентів є невід’ємною складовою наукової діяльності університету і першим етапом у підготовці наукових кадрів. Це важливий засіб підвищення якості підготовки фахівців з вищою освітою, що сприяє розширенню загального та професійного світогляду. Проблемні студентські наукові групи кафедри створені з з метою залучення обдарованої студентської молоді до науково-дослідної роботи у галузі природничих наук, розширення наукового потенціалу й формування навичок дослідницької діяльності у вільний від навчання час. Науково-дослідна робота студентів є продовженням і поглибленням навчального процесу та проводиться безпосередньо на кафедрі, у науково-дослідних та інших організаціях, з якими укладено кафедрою договори про співпрацю. Студенти, які досягли вагомих результатів у науковій роботі, можуть бути рекомендовані кафедрою до вступу до магістратури та аспірантури.

Проблемна студентська наукова група – об’єднання здобувачів вищої освіти при кафедрі (кафедрах), учасниками якого є здібні й талановиті в науковій роботі здобувачі за основними науковими проблемами досліджень кафедр.

Основні завдання роботи студентських проблемних наукових груп:

- виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково-дослідної роботи студентів та залучення обдарованої молоді до науково-дослідної діяльності;

- поглиблення та розширення досліджень за проблематикою наукової діяльності кафедри за участю студентів, магістрантів, аспірантів;

- набуття навичок наукової роботи та залучення студентів до науково-пошукової діяльності на різних етапах навчання у ЗВО;

- поглиблене вивчення студентами обраної дисципліни та формування творчого ставлення до обраної професії;

- мотивування науково-дослідної роботи студентів, ознайомлення їх з науковими методами пізнання, забезпечення творчого засвоєння навчального матеріалу;

- пропаганда серед студентів різних форм наукової творчості відповідно до принципу єдності науки і практики, формування інтересу до науково-педагогічних досліджень як основи опанування новими знаннями;

- виховання патріотичного ставлення молоді до досягнень наукових шкіл кафедр на основі спадкоємності між поколіннями;

- співпраця з іншими закладами вищої освіти та науковими установами, вивчення українського та зарубіжного досвіду організації науково-дослідної роботи з упровадженням передових форм і методів наукових досліджень.

Засідання студентських проблемних наукових груп проводяться не рідше двох разів на семестр з обговоренням підсумків наукових робіт, реферативних повідомлень, участі у конференціях, наукових семінарах, круглих столах, тощо.

Проблемні студентські наукові групи кафедри:

Сучасні проблеми навчання фізики у педагогічних закладах вищої освіти (керівник доцент, к. ф. - м. н. Совкова Т. С.)

Сучасні методи дослідження структури і властивостей матеріалів (керівник викладач, к. ф. - м. н Волчок Н. А.)

Аспірантура

Спеціальність 105 «Прикладна фізика та наноматеріали»

Програма вступного випробування в аспірантуру


Кафедрою фізики здійснюється методичне забезпечення освітнього процесу, яке має за основу реалізацію заходів, спрямованих на поліпшення якості підготовки фахівців, розробку єдиних норм і вимог до оцінки знань та умінь здобувачів вищої освіти, виявлення найбільш здібних, творчих здобувачів вищої освіти та організацію з ними індивідуальних занять з метою поглиблення знань окремих предметів.

Кафедра фізики здійснює методичну роботу за такими напрямами:

- перспективне та поточне планування навчально-методичної роботи;

- створення навчально-методичних комплексів з дисциплін і спеціальностей у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців;

- удосконалення навчальних планів і програм підготовки фахівців;

- вивчення обсягу й змісту самостійної роботи студентів, вироблення методичних рекомендацій із планування, організації й контролю самостійної роботи студентів;

- організація системи підвищення педагогічної майстерності молодих викладачів, аспірантів і наукових співробітників;

- аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних і методичних посібників і вказівок; вивчення, узагальнення й поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових прийомів і методів проведення навчальних занять і організаційних форм навчання;

Викладачі кафедри забезпечують викладання дисциплін:

а) спеціальності 014.Середня освіта (Фізика) за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями денної та заочної форм навчання, а саме:

1. Загальна фізика

2. Теоретична фізика

3. Теоретична механіка

4. Фундаментальні експерименти фізики

5. Електротехніка і радіотехніка

6. Сучасні фізичні моделі Всесвіту та його структури

7. Історія фізики

8. Основи кристалофізики

9. Вибрані питання сучасної фізики

10. Основи наукових досліджень

11. Математичні методи фізики

12. Статистичні методи обробки результатів педагогічного експерименту

13. Основи наукових комунікацій іноземною мовою

14. Мікроелектроніка і робототехніка

15. Додаткові розділи експериментальної фізики

16. Практикум з розв'язування конкурсних та олімпіадних задач з фізики

17. Переддипломна практика

18. Виробнича практика з фізики у ВНЗ,

б) спеціальності 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» за третім (освітньо-науковим) рівнем денної та заочної форм навчання:

1. Радіаційне матеріалознавство.

2. Функціональні наноматеріали.

3. Основи текстурного аналізу.

4. Обернені задачі рентгенівській та нейтронній дифрактометрії.

5. Фізичні основи сенсорної електроніки.

6. Науково-педагогічна практика.

в) спеціальності 222 “Медицина” за другим (магістерським) рівнем денної форм навчання:

1. Медична та біологічна фізика.

При викладанні дисциплін викладачі забезпечені робочими навчальними програмами з навчальних дисциплін: «Загальна фізика» (розділи «Механіка», Молекулярна фізика і термодинаміка», «Електрика і магнетизм», «Оптика», «Атомна фізика»), «Сучасні фізичні моделі всесвіту та його структури», «Вибранні питання сучасної фізики», «Сучасні електронні засоби проведення лабораторного експерименту», «Віртуальна фізична лабораторія», «Теоретична механіка», «Теоретична фізика», «Електротехніка і радіотехніка», «Математичні методи фізики», «Історія фізики», «Фундаментальні експерименти фізики», «Мікроелектроніка і робототехніка», «Елементи фізики наноматеріалів і наноприладів у шкільному курсі фізики», «Вибіркові глави теоретичної фізики», «Додаткові розділи експериментальної фізики», «Основи наукових досліджень», «Основи кристалофізики», «Основи наукової комунікації іноземною мовою», «Статистичні методи обробки результатів педагогічного експерименту», «Виробнича (асистентська) практика з фізики в ЗВО», «Медична та біологічна фізика», «Радіаційне матеріалознавство», «Функціональні наноматеріали», «Основи текстурного аналізу», «Обернені задачі рентгенівській та нейтронній дифрактометрії», «Фізичні основи сенсорної електроніки», «Науково-педагогічна практика».

З метою підвищення професійної майстерності викладачі кафедри організують методичні семінари, виробничі наради, науково-практичні конференції.

Результати методичної роботи викладачів кафедри висвітлені у таких публікаціях:

1. Alexander W. Chizhik, Zinaida N. Kurlyand, Aleksandr R. Gokhman, T. Koval, Comparative Analyses of Pedagogical Support of Pre-service Teachers’ Professional Development in Ukraine and USA. – Conference book, Ethos of the Academe, Standing the Test of Time, Ariel University in Ariel, Israel, in September 2013, p. 133-140.

2. Клубіс Я. Д., Н. М. Шкатуляк «Обов’язковий мінімум з квантової механіки», – Одеса: Фенікс, 2014.

3. Aleksandr R. Gokhman, V. K. Gukovskij, Yu. Ribakov, Training course “Experimental methods of geophysics” for students of natural science – The 10th International Conference on Quality, Mobility, and Globalization in Higher Education – A Comparative Look at the Challenges of Academic Teaching September 7-9, 2015, Ariel University.

4. O. Gokhman, N. Kushnirenko, Use of Specialized Internet Blogs as a Way of Increasing Interest in Physics among Students of Modern School, Вісник Черкаського Національного Університету, Серія Педагогічні Науки, №7, 2018, с. 125-130.

5. O. Olefir, T. Koval, O. Gokhman, Organization and Estimation of student’s self-guide work in studies of mathematical analysis, Book Series: Education in Competitive and Globalizing World, A Virtual High Education Campus in a Global World: The Role of the Academic Campus in an Era of Technological Progress, Ed. N. Davidovich, Y. Ribakov, A. Slobodianuk, N. Snehi and S. Angom, Ariel University, Israel, 2018 p. 61-65.

6. O. Gokhman, M. Zavoloka, V. Vyrovoj, V. Sukhanov, Knowledge as a Complicated System, Book Series: Education in Competitive and Globalizing World, A Virtual High Education Campus in a Global World: The Role of the Academic Campus in an Era of Technological Progress, Ed. N. Davidovich, Y. Ribakov, A. Slobodianuk, N. Snehi and S. Angom, Ariel University, Israel, 2018 p. 56-60.

7. Совкова Т. С. Особливості застосування методу аналогій у сучасних технологіях навчання фізики. // Матеріали п’ятої міжнародної конференції «Адаптивні технології управління навчанням» – Одеса, 23-25 жовтня 2019 р. – Одеса, 2019. – С. 167-170. (зі студентом)

8. Чепок О. Л. Поняття про вектор у курсах математики і фізики закладів загальної середньої освіти. Матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації»: Зб. наук. праць. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 45. С. 319-321. (тези у співавторстві зі студентом).

9. Клубіс Я. Д., Розгон М. В. Про можливості розширення квантово-механічних уявлень в курсі фізики середньої школи. Trends in the development of modern scientific thought: the Proc. of the X th International scientific and practical conference “Trends in the development of modern scientific thought”, November 23-26, 2020 р., Vancouver, Canada. P. 303-305.

10. Клубіс Я. Д., Донійорова Щ. Елементи історизму в курсі фізики середньої школи. Trends in the development of modern scientific thought: the Proc. of the X th International scientific and practical conference “Trends in the development of modern scientific thought”, November 23-26, 2020 р., Vancouver, Canada. P. 309-311.

11. Тадеуш О. Х., Ємельянова Д. В., Беженар А. О., Яцура М. М., Гамарник А. М., Розв’язування шкільних олімпіадних задач як засіб якісної професійної підготовки, Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, 2021. №2 (135) с. 60-67.

12. Тадеуш О. Х. Формування готовності до самостійної роботи майбутніх учителів фізико-математичних дисциплін при навчанні механіки, Одеса. 2021. 91 с. [електронний ресурс].

13. Совкова Т. С. Інноваційні технології у навчанні фізики : методичний посібник для студентів спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика). Ступінь вищої освіти: Магістр. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2021. 36 с.

14. Рубанцева Н. О., Совкова Т. С. Застосування ментальних карт при вивченні теми поверхневий натяг. Modern problems in science: the Proc. of the VIII th International scientific and practical conference, November 09-12, 2020, Prague, Czech Republic. P. 295-397.

15. Гулінський О.Г., Совкова Т. С. Міжнародні тези. Віртуальні лабораторії у сучасних технологіях навчання шкільного курсу фізики. Trends in the development of modern scientific thought: the Proc. of the X th International scientific and practical conference “Trends in the development of modern scientific thought”, November 23-26, 2020 р., Vancouver, Canada. P. 221-223.

 

 

Освітній процес на кафедрі фізики забезпечують провідний фахівець Кирилюк Юлія Гаврилівна тa 6 науково-педагогічних працівників 2 доктори фізико-математичних наук, професори (Голованов В. В., Гохман О. Р.), 1 доктор технічних наук, професор (Брюханов А. О.), 1 доцент, кандидат фізико-математичних наук (Шкатуляк Н. М.), 1 викладач, кандидат фізико-математичних наук (Волчок Н. А.) та 1 асистент (Назарчук Б. В.).

 

Голованов Вячеслав Володимирович

Завідувач кафедри фізики

Закінчив фізичний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова зі спеціальності фізика напівпровідників та діелектриків.

Доктор фізико-математичних наук зі спеціальності 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків. Тема дисертації «Характеризация полупроводниковых поверхностно- активных веществ SnxWyOz, CdxS(Se)l-x, In2O3; Одеський держ. ун-т імені І. І. Мечникова. - Одеса., 1998 рік.

Викладає такі дисципліни: Сучасні фізичні моделі Всесвіту та його структури; Основи наукових комунікацій іноземною мовою, Вибрані питання сучасної фізики; Вибіркові глави теоретичної фізики; Функціональні наноматеріали; Основи наукових досліджень.

У червні 2017 року викладав курс лекцій з теми: «Модіфікація енергетичних рівней у квантових точках» для студентів та аспірантів університету м. Брієш (Італія), у березні 2018 року з теми: «Аналіз теоретичних проблем гетерогенного аналізу на поверхні» для студентів та аспірантів університету університету м. Тампере (Фінляндія).

Професор В. Голованов – Фулбрайтівський професор, з 25-річним досвідом наукових досліджень в галузі хімічних і біологічних наносенсорів. Лауреат премії Марії Кюрі, має нагороди Академій США, Німеччини, Італії, Фінляндії. Опублікував більше 180 наукових робіт, 5 патентів.

Гохман Олександр Рафаїлович

Професор кафедри фізики, доктор фізико-математичних наук

У 1978 році з відзнакою закінчив фізичний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова за спеціальністю «теоретична фізика».

У 1995 р. захистив докторську дисертацію «Ймовірнісний метод дослідження властивостей текстурованих полікристалів» за спеціальністю 01.04.13 «фізика металів» у Київському національному університеті.

Викладає дисципліни: Загальна фізика, Математичні методи фізики, Статистичні методи обробки результатів педагогічного експерименту, Обернені задачі рентгенівської та нейтронної дифрактометрії, Радіаційне матеріалознавство, Механізми старіння матеріалів та приладів.

У квітні, травні 2017-2019 рр. викладав дисципліни: «Використання прямих та обернених полюсних фігур та функцій розподілу кристалів за орієнтацією у фізиці твердого тіла», «Базові принципи розробки та методи дослідження сплавів з високою ентропією», «Дослідження мікроструктури сталей методом малокутового розсіювання нейтронів та рентгенівських променів» для магістрантів та аспірантів Харбінського інженерного університету (КНР).

Лауреат у номінації «Кращий учений ХХ століття» згідно з рішенням IBC Awards у 2002 році. «Відмінник освіти України» (наказ №160 від 13 травня 2010р., посвідчення №87415). Опублікував більше 130 наукових робіт та 2 патенти.

Наукові інтереси: текстурний аналіз, фізика опромінюваних матеріалів.

Брюханов Аркадій Олексійович

Професор кафедри фізики, доктор технічних наук, професор

Освіта: фізичний факультет Одеського національного університету імені І .І. Мечникова.

Дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук «Методы текстурного анализа в технологии титановых сплавов» захистив у Московському інституті сталі і сплавів у 1989 р.

Викладає дисципліни: Загальна фізика, Основи теоретичної фізики, Теоретична механіка, Основи кристалофізики, Основи текстурного аналізу.

У жовтні 2014-2018 років викладав дисципліну: «Актуальні проблеми текстурного аналізу» для студентів та аспірантів університета м. Ханнофер, (Німеччина).

Наукові інтереси: Розробка технології отримання текстурно-зміцнених листових напівфабрикатів гексагональних металів і сплавів і виробів з них. Зв'язок рівня мікропошкодження кубічних полікристалів з анізотропією їх макровластивостей після пластичної деформації та термомеханічної обробки.

Шкатуляк Наталія Михайлівна

Доцент кафедри фізики, кандидат фізико-математичних наук, приват-професор

В 1978 р. закінчила Одеський державний педагогічний інститут імені К. Д. Ушинського. Спеціальність – «Фізика».

Кандидатська дисертація «Влияние неоднородности текстуры на анизотропию физико-механических свойств некоторых металлов и сплавов с кубической решеткой» (спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла) була захищена в 1990 р. в Ленінградському державному технічному університеті.

Викладає дисципліни: Загальна фізика, Теоретична фізика.

Область наукових інтересів: Нові речовини та матеріали, текстура, фрактальна природа анізотропії фізичних властивостей кристалічних тіл.

Має понад 145 публікацій в галузі фізики твердого тіла та матеріалознавства.

nazarchuk

Назарчук Богдан Васильович

Викладач – асистент

Отримав диплом магістра з відзнакою в 2014 році зі спеціальності «Фізика» в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Закінчив аспірантуру з представленням роботи на засіданні кафедри зі спеціальності 01.04.07 – фізика твердого тіла.

Дисципліни, що викладає (практичні та лабораторні заняття): Сучасні електронні засоби проведення лабораторного експерименту, Вiртуальна фiзична лабораторiя, Електротехніка і радіотехніка, Загальна фізика, Математичні методи фізики, Практикум з розв’язання конкурсних та олімпіадних задач з фізики (практичні та лабораторні заняття):

Наукова робота: Протягом роботи в Університеті Ушинського підготовлено 6 публікацій у зарубіжних виданнях (Scopus), індекс Хірша – 2.

Волчок Наталія Аркадіївна

Викладач кафедри фізики, кандидат фізико-математичних наук

Закінчила Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського зі спеціальності «фізика».

Дисертацію на тему «Кількісні характеристики текстури і анізотропія пружних властивостей деформованих α-твердих розчинів на основі титану» зі спеціальності 01.04.07 – фізика твердого тіла захистила у Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К .Д. Ушинського» у 2011 році.

Дисципліни, що викладає: Теоретична механіка, Загальна фізика, Електротехніка та радіотехніка, Фундаментальні експерименти фізики, Історія фізики.

Наукові інтереси: Представлення текстур за допомогою інтегральних характеристик текстури (ІХТ), що дозволяють оцінити тензорну розмірність властивостей матеріалу для подальшого розрахунку його анізотропії.

Кирилюк Юлія Гаврилівна

Провідний фахівець кафедри фізики

 

Закінчила Одеський педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського у 1964р. Спеціальність: фізика, основи виробництва.

Кваліфікація: учитель фізики і основ виробництва середньої школи.

Сторінка 1 із 2

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-mahjong-gacor.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-luar-negeri.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-gacor-online.html https://simkatmawa.ubt.ac.id/V2/app-web/page/produk/demo-pragmatic/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/