Покрокова інструкція вступникам з криму для вступу до українських закладів вищої освіти

Якщо ти з Криму та бажаєш вступити до українського закладу вищої освіти (ЗВО),

маєш усі можливості для цього!

Дорожня карта для абітурієнтів

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ

Якщо в тебе немає документа про загальну середню освіту (свідоцтва/атестата) державного зразка, але ти хочеш навчатися в державному ЗВО, скористайся додатковими можливостями – вступай за спрощеною процедурою через Освітні Центри «Крим-Україна»

1.Обери ОЦ «Крим-Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах: Міністерства освіти і науки України, dostupnaosvita.com.ua)

2.Особисто подай заяву та заповни освітню декларацію в ОЦ – щоб навчатись на бюджеті за квотою – до 20 липня, за контрактом – до 28 вересня

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):

Прийом документів – до 18-ї год. 20 липня.

Вступні іспити – до 23 липня.

Зарахування – до 12-ї год. 26 липня.

3. Склади на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Твій помічник:сайт dostupnaosvita.com.ua. Тут для тебе - безкоштовнівідеоуроки, презентації, тести. Реєстрація не потрібна.

4. Склади один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Абітурієнти з Криму вступають до уповноважених вищих навчальних закладів на бюджетні місця у межах встановлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями).

У 2018 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться

Важливо!!!

Якщо ти маєш статус переміщеної особи і вступиш на бюджет, то держава надає тобі:

- соціальну стипендію;

- підручники на безоплатній основі;

- безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.

Якщо ти маєш статус переміщеної особи і вступиш до вишу на навчання за контрактом, то держава надає тобі:

- пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти

ЗВИЧАЙНА ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ

1. Обери школу

Обери школу в Україні, де ти будеш здобувати загальну середню освіту екстерном або навчатися дистанційно і проходити річне оцінювання та державну підсумкову атестацію. Зверни увагу, що це може бути школа, в якій організовано екстернат чи дистанційне навчання (перелік шкіл є на сайті Міністерства освіти і науки України).

Перелік рекомендованих шкіл розміщено на сайті dostupnaosvita.com.ua.

Для уточнень телефонуй в Управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА +38 (0552) 45-52-96.

1. Напиши заяву

Попроси когось із своїх батьків або інших повнолітніх осіб написати заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати тебе на навчання у формі екстернату (дистанційно). Також обов’язково вкажіть контактні телефони та електронні адреси. Надішли цю заяву до школи в письмовому або електронному вигляді. До заяви додай копію свого свідоцтва про народження та копії всіх документів про освіту, які маєш. Є питання? Телефонуй на гарячу лінію!

Подати заяву до школи можна впродовж навчального року без обмеження термінів

1. Навчайся дистанційно в обраній школі

Твій помічник - сайт dostupnaosvita.com.ua Тут для тебе - безкоштовні відеоуроки, презентації, тести. Реєстрація не потрібна.

1. Отримай документ про освіту державного зразка

У кінці навчального року особисто приїдь до школи та пройди річне оцінювання і державну підсумкову атестацію.

УВАГА! В один рік ти можеш пройти державну підсумкову атестацію за 9 та 11 класи. РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА 9 КЛАС потрібно пройти лише з предметів: українська мова та література, історія України, географія України та правознавство.

Отримай документи про освіту державного зразка – свідоцтво про базову загальну середню освіту (за 9 клас) та/або атестат про повну загальну середню освіту (за 11 клас).

1. Вступай до ЗВО: за звичайною процедурою або спрощеною (через Освітні Центри (ОЦ) «Крим-Україна»)

Більше інформації про ЗНО - на сайті testportal.gov.ua

Якщо ти закінчив школу екстерном, маєш документ про повну загальну середню освіту, здав ЗНО, проте маєш низькі бали – ти можеш вступати до ЗВО через Освітні Центри «Крим-Україна» (комбінувати ЗНО та іспити)

Дізнатися більше ти можеш за телефонами «гарячої лінії» Фонду «Відкрита політика»:

0 800 504 425безкоштовно!

+38 068 9512513 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvita)

+38 050 5505411 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvita)

Телефони «гарячої лінії» у Херсоні:

0 800 50 45 70 – безкоштовно!

+38 097 983 65 91

+38 095 875 74 99

Консультаційні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 13:00, з 14:00 до 18:00.