Проблема сексуального домагання, сексуального насильства

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та Конвенції ООН про права дитини, кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Сексуальне насильство або розбещення - протиправне посягання однієї особи на статеву недоторканість іншої, дії сексуального характеру стосовно дитини, що проявляються як зґвалтування, сексуальні домагання, непристойні пропозиції, будь-які образливі дії сексуального характеру.

Ознаками сексуального насильства можуть бути:

• знання термінології та жаргону, зазвичай не властивих дітям відповідного віку;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • синдром «брудного тіла»: постійне настирливе перебування у ванній, під душем;
  • уникнення контактів з ровесниками;
  • дитяча або підліткова проституція;
  • вагітність;
  • вчинення сексуальних злочинів;
  • сексуальні домагання до дітей, підлітків, дорослих;
  • нерозбірлива та/або активна сексуальна поведінка;
  • створення та реалізація дитиною сексуальних сценаріїв в іграх за допомогою іграшок та ляльок;
  • відсутність догляду за собою;
  • боязнь чоловіків, конкретних людей;
  • синці на внутрішній стороні стегон, на грудях і сідницях, людські укуси.

Педагогічним працівникам доцільно звертати увагу на ознаки, що вказують на ймовірність виникнення ризиків для життя, здоров'я та розвитку дитини.

Для врегулювання конфліктних ситуацій, пов’язаних із сексуальними домаганнями,

пропонуємо учасникам освітнього процесу, у разі потреби, звертатися до:

• Психологічної служби,

за адресою: вул. Старопортофранківська, 26 (головний корпус), ІІІ поверх, кабінет №62, з 9:00 до 17:00 щоденно, крім вихідних. Телефон довіри: +38(048) 753-08-66 (з 09.00 до 17.00);

• відповідальної особи  за вжиття заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) - завідувачу кафедри соціальної педагогіки, психології і педагогічних інновацій, професору Богдановій Інні Михайлівні (телефон деканату факультету початкового навчання: +38 (048) 749-25-00 (з 09.00 до 16.00).

Інформацію про зазначені виникнення можна також надати через скриньки довіри, які розташовані на факультетах.