Інститут фізичної культури, спорту та реабілітації

Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації

Інформація для абітурієнтів

Навчально-науковим інститутом фізичної культури, спорту та реабілітації Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» здійснюється набір абітурієнтів за спеціальністю — 017 Фізична культура і спорт. За час навчання випускники цієї освітньої програми отримають освітній ступінь “бакалавра” та професійну кваліфікацію «Фахівець з фізичної культури і спорту» за спеціалізаціями «Тренерська діяльність в обраному виді спорту» або «Фітнес і рекреація» або «Туристична діяльність».

Фахівці, які мають освітній ступінь бакалавра можуть вступити до магістратури за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. За умов навчання за магістерською програмою (1 рік і 4 місяці) випускники отримають освітній ступінь «магістра» та кваліфікацію: «Тренер-викладач з обраного виду спорту. Викладач фізичного виховання».

Також, здійснюється набір за спеціальністю  014 «Середня освіта» (Фізична культура) за спеціалізаціями «Фізичне виховання у спеціальному навчальному закладі» та «Методика спортивно-масової роботи». На базі повної середньої освіти за 3 роки і 10 місяців навчання випускники інституту отримують освітній ступінь «бакалавра» та кваліфікацію «Вчитель фізичної культури».

Фахівці, які мають освітній ступінь бакалавра можуть вступити до магістратури за спеціальністю: 014 «Середня освіта» (Фізична культура) й отримати освітній ступінь магістра та кваліфікацію: «Викладач фізичного виховання. Вчитель фізичної культури».   

На базі повної середньої освіти, здійснюється підготовка за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта», спеціалізацією «Початкова освіта дітей з тяжкими порушеннями мовлення». Закінчивши навчання, випускники отримують освітній ступінь бакалавра та кваліфікацію: «Вчитель-дефектолог. Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку, асистент учителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням».

Фахівці з освітнім ступенем бакалавра можуть вступити до магістратури за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта»  і отримати освітній ступінь магістра та кваліфікацію: «Вчитель-логопед. Викладач корекційної педагогіки (логопедії). Вчитель початкової школи дітей з тяжкими порушеннями мовлення».

   


Керівництво інституту

Директор:

Джуринський Петро Борисович – доктор педагогічних наук, професор (тел: +380679040937; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., каб. 106)

Заступник директора з науково-педагогічної роботи:

Форостян Ольга Іванівна – доктор педагогічних наук, професор

(Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., каб. 142)

Заступник директора з роботи зі студентами:

Кучеренко Геннадій Васильович – кандидат педагогічних наук (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; каб. 105)

Заступник директора з навчально-виховної і організаційної роботи :

Богатов Андрій Олексійович

(каб. 239)  

 

Секретаріат директорату: 

тел: +38(048)705-46-72,   каб. 105; 107 

Секретарі денної форми навчання:

Тарасенко-Ватуліна Наталія Михайлівна, каб. 107

Рожко Марина Ігорівна, каб. 105

Секретарі заочної форми навчання:

Нестеренко Юліана Олександрівна, каб. 105 

Сегодіна Анна Анатоліївна, каб. 107

Відповідальна за співробітництво і педагогічну практику:

Ковальова Тетяна Михайлівна, каб. 241

Відповідальна за акредитацію і ліцензування:

Бурдюжа Софія Володимирівна, каб. 239

Ел. адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

n-yuliana@mail.uaЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Структурними підрозділами навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації є кафедри:

теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін  завідувач  – доктор педагогічних наук, професор Башавець Наталя Андріївна);

дефектології та фізичної реабілітації (завідувач – доктор педагогічних наук, професор Форостян Ольга Іванівна);

біології і охорони здоров’я (завідувач – доктор педагогічних наук, доцент  Босенко Анатолій Іванович);

спортивних ігор (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Бобошко Володимир Васильович);

гімнастики і спортивних єдиноборств (завідувач – доктор педагогічних наук, професор Долинський Борис Тимофійович);

фізичного виховання (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Осіпова Ірина Валентинівна).


Інформація про підвищення кваліфікації

 

На базі навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації  функціонують курси підвищення кваліфікації для тренерів з обраного виду спорту та з фізичного виховання для різних груп населення.

Координатор курсів – директор інституту, професор Джуринський Петро Борисович, тел: +380687529492; 

відповідальний організатор курсів —  кандидат педагогічних наук Подгорна Вікторія Віталіївна, тел.: 0630797963. 

Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Адреса інституту :

Україна, 65039, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4, навчальний корпус № 8. 

Поштова адреса: Україна, 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранкцівська, 26.


Історичний екскурс

Історія становлення та розвитку інституту починається з 1947 року, коли при Одеському педагогічному інституті утворився структурний підрозділ – факультет фізичного виховання і спорту.

Першим деканом факультету (1947-1948 рр.) була Маянц Марія Марківна. З 1948 р. по 1950 рр. керівником факультету був Нікіфоров Порфірій Іванович – один із провідних фахівців у галузі легкої атлетики, заслужений тренер СРСР. З 1950 по 1951 рік деканом факультету  був Кастеллі Григорій Олександрович. З 1953 р. до 1970 р. факультет очолював кандидат медичних наук, доцент Корабльов Микола Васильович – талановитий організатор, видатний учений у галузі лікувальної фізичної культури. Під його керівництвом факультет посів провідне місце серед аналогічних підрозділів з фізичного виховання і спорту закладів вищої освіти  України.

Корабльов М.В.

У 1965 році розпочалося будівництво спортивно-оздоровчої бази педагогічного інституту, а в 1967 році, студенти факультету фізичного виховання і спорту провели літній табірний збір у спортивно-оздоровчому таборі в районі вулиці “Дача Ковалевського”. Багато сил викладачів та студентів було вкладено у будівництво спортивної бази табору, одним із тих студентів був нинішній ректор нашого університету – Олексій Якович Чебикін.

З 1971 року деканом факультету фізичного виховання (факультет змінив назву з 1971 р.), стає  доцент Романовський Костянтин Миколайович. З 1975 року факультет очолив заслужений тренер УРСР та СРСР Горбачов Євген Георгійович. Очолювана Горбачовим Є.Г. жіноча волейбольна команда Одеського «Буревісника» стала у 1961 році чемпіоном СРСР і чемпіоном Всесвітньої Універсіади. На посаді декана Горбачов Євгеній Георгійович працював до 1981 р.  

Горбачов Є.Г.

Професор Палига Віталій Діамидович керував факультетом з 1981 (з перервою 1985-1987 рр.) по 1989 роки. Ним був написаний знаний підручник «Гімнастика» за яким проходили підготовку багато фахівців.

З 1990 року на чолі факультету стає доктор педагогічних і біологічних наук, професор Сермєєв Борис Васильович. Аспірантура поповнюється випускниками факультету – Б. Шереметом, М. Єфіменко, О. Начиновою, В. Бобошком, М. Фідірко, А. Павловим, І. Морозом, О. Кізимою, Б. Долинським, які увійшли до наукової школи професора Б. В. Сермеєва. Факультет стає базовим науковим центром України, встановлюються тісні творчі взаємозв’язки з Академією педагогічних наук СРСР.  Б. В. Сермєєва на посаді декана з 1993 року замінив – професор Шеремет Борис Григорович. За його керівництва на факультеті були започатковані нові спеціальності, захищено 14 кандидатських дисертацій, у тому числі П. Джуринським, Н. Лещій, В. Ковиліною, О. Літовченко, С. Притиковською, Г. Кучеренко, О. Коломійченком, О. Криліченко, М. Мога. З 2006 року факультет фізичного виховання змінив назву на Інститут фізичної культури та реабілітації. У 2009 році у складі Інституту фізичної культури та реабілітації функціонують два факультети: факультет фізичного виховання (декан Бобошко В.В.) та факультет фізичної реабілітації (декан Шеремет Б.Г.). 

З 2009 році інститут розміщується у навчальному корпусі по вул. Фонтанська дорога, 4. З 2010 по 2013 роки науково-педагогічним складом, студентами  були докладені неймовірні зусилля з відновлення і реконструкції старих історичних приміщень. За цей час було розширено аудиторний фонд, створюються борцівський зал, гімнастичний зал, зал рухливих ігор, зал спортивних ігор, зал фізичної підготовки з циклічних видів спорту, науково-дослідні лабораторії, проводяться ремонтні роботи у приміщеннях кафедр і деканатів. З квітня 2016 р. по липень 2018 деканом факультету фізичного виховання був доктор педагогічних наук, професор кафедри біології і основ здоров’я Борис Тимофійович Долинський. 

З 2 липня 2018 р. відбулося об’єднання факультету фізичного виховання і факультету фізичної реабілітації в навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації. Директором новоствореного інституту було обрано доктора педагогічних наук, професора Джуринського Петра Борисовича.

Джуринський Петро Борисович, доктор педагогічних наук, професор. У 1996 р. закінчив факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського. З 1992-1994 рр. працював тренером-викладачем Балтської ДЮСШ, з 1996 по 2000 рр. – учитель фізичної культури і інструктор ЛФК санаторної школи-інтернат №6, м. Одеси. З жовтня 2001 року розпочав науково-педагогічний шлях на кафедрі спорту на посадах викладача-стажера, старшого викладача, доцента, в. о. завідувача кафедри. З січня 2015 р. по жовтень 2018 р.  – завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. У 2013 році отримав ОС Магістр за спеціальністю «Управління навчальним закладом». З 2010 по 2018 роки виконував обов'язки заступника декана факультету фізичної реабілітації.

Науковий та навчально-методичний доробок налічує понад 200 публікацій. З 2013 року Петро Борисович доктор педагогічних наук. З 2015 року професор кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. 

Завдяки зусиллям Петра Борисовича, очолювана ним кафедра стала випусковою (2014 р.) пройшовши акредитацію за напрямом підготовки і спеціальністю «Фізичне виховання» на освітніх програмах підготовки «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр»;  були проліцензовані курси підвищення кваліфікації з фізичного виховання, а з квітня 2018 р., на курсах відбувся перший випуск тренерів-викладачів з обраного виду спорту; у вересні 2016 р. було відкрито аспірантуру зі спеціальностей 014 Середня освіта (Фізична культура) і 017 Фізична культура і спорт; у 2018 р. розширено ліцензійний обсяг спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) для ОС Магістр;  проліцензовано спеціальність 017 Фізична культура і спорт на ОС Бакалавр і ОС Магістр. Наразі, Джуринський П.Б., активно працює у складі акредитаційних, конкурсних, фахових і предметних комісій, опонує дисертаційні роботи; постійно розробляє освітні програми і тестові завдання; програми стажування, є автором елективних і лекційних курсів, здійснює керівництво аспірантами. За його керівництва команда Університету Ушинського,  21-24 квітня 2017 р., у м. Києві на фінальних змаганнях XIII літньої Універсіади України 2017 року з плавання, вперше посіла 3 місце серед 40-ка ЗВО України, а у травні 2019 року повторила свій результат, здобувши у змаганнях XIV літньої Універсіади України 3 місце, поступившись сильним двом спеціалізованим ЗВО з Києва і Харкова.   

Серед випускників інституту — керівники, науковці, освітяни, спортсмени, громадські діячі – ректор Університету Ушинського, заслужений діяч науки та техніки України, професор, академік НАПН України О. Я. Чебикін; ректор Одеського медичного університету (1984-1994 pp.), професор, академік Академії кібернетичних технологій І. І. Ільїн; заслужений тренер СРСР і УРСР, завідувач кафедри теорії і методики виховання фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту, професор Є. Г. Горбачов; народний депутат Верховної ради України, Президент Асоціації болгар України, професор А. І. Кіссе; заступник директора інституту фізичної культури та реабілітації Університету Ушинського (1991-2006 р.), доцент, академік МАДЕНМ В. Г. Жарков; завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Університету Ушинського (з 1998 p.– 2008 р.), доцент М. О. Фідірко; завідувач кафедри біології і основ здоров’я Університету Ушинського, доцент А. І. Босенко; завідувач кафедри гімнастики Університету Ушинського (з 2004 р.), доцент А. П. Чустрак; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського  (2010-2015 рр.), завідувач кафедри спортивних ігор, доцент В. В. Бобошко; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського (з 2016-2018 рр.), професор Б. Т. Долинський; завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін (2015-2018 рр.) Університету Ушинського, заступник декана факультету фізичної реабілітації (2010-2018 рр.), професор П. Б. Джуринський; завідувач кафедри дефектології та фізичної реабілітації Університету Ушинського» (з 2016 р.), професор О. І. Форостян. 

У числі видатних випускників — боксер Василь Ломаченко, сьогодні є одним із кращих боксерів світу; веслувальник Юрій Чебан – дворазовий Олімпійський чемпіон у греблі на каноє, головний тренер збірної команди України з каноє. 

Інститут пишається своїми студентами і випускниками різних років, славетними спортсменами, такими як:  Ніколаєва М., Мондзолевський Г., Петренко В., Решко С., Мільчев М., Олізаренко Н., Абрамова Н., Мішак В., Лапинський С., Михальчук В., Казакова О., Соколовська О., Авдєєнко Г., Железняк Я., Бурдейна Н., Петренко С., Нікіфоров Ю., Цимбалар І., Паст Є., Білоног Ю., Гончаров Р., Грушина О., Демчук С., Алексєєв Д.,   Ягодка А., Горпинич В., Воронько В., Стрілець І., Григорьєв І., Салієва В., Вітріченко О., Катишев Р., Онуфрієнко А., Мінченко С., Камбур А., Станкова К., Куляба С., Забродська Н., Башли Н., Берекет Г., Варламова Н., Мандрик А., Мітіна Є., Мусієнко Ю., Бентобал Г., Савшак В., Ткаченко Д., Маловічко І., Тодорова А., Сторожук Г., Шевченко О. та ін.


     

      Боксер – Василь Ломаченко

Веслувальник – Юрій Чебан

Ушу – Наталя Варламова

Веслувальниця – Анастасія Тодорова

Плавець – Володимир Воронько

 Фехтувальник – Андрій Ягодка

Гандбол – Ганна Сторожук

Стендова стрільба – Ірина Маловічко

Легка атлетика (ультрамарафон) – Олена Шевченко

Баскетбол – Ліза Мітіна

Переможці і призери всеукраїнської універсіади з плавання (2019 р)

Переможці першості серед ЗВО з боротьби (тренер-викладач Тодоров П.І.)

Команда з регбі – призер всеукраїнської універсіади (тренер-викладач Романенко С.С.)

Карате – Геннадій Бентобал

Кращі викладачі і спортсмени отримали цінні подарунки 

 

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського