Інститут фізичної культури, спорту та реабілітації

Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації

Інформація для абітурієнтів

Навчально-науковим інститутом фізичної культури, спорту та реабілітації Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського на денній і заочній формах навчання здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю  014 «Середня освіта» (Фізична культура) за спеціалізаціями “Фізичне виховання у спеціальному навчальному закладі”, “Методика спортивно-масової роботи”. На базі повної середньої освіти за 4 роки навчання випускники інституту отримують освітній ступінь “бакалавра” та кваліфікацію “Вчитель фізичної культури”.

Фахівці, які мають освітній ступінь бакалавра чи освітньо-кваліфікаційниий рівень спеціаліста, мають змогу вступити до магістратури за спеціальністю: 014 «Середня освіта» (Фізична культура) й отримати освітній ступінь магістра та кваліфікацію: “Викладач фізичного виховання. Вчитель фізичної культури”.   

У 2019 році вперше в інституті буде здійснюватися набір абітурієнтів за новою спеціальністю — 017 Фізична культура і спорт. За час навчання (3 роки і 10 місяців) випускники цієї освітньої програми отримають освітній ступінь “бакалавра” та професійну кваліфікацію “Фахівець з фізичної культури і спорту” за спеціалізаціями “Тренерська діяльність в обраному виді спорту” або “Фітнес і рекреація або туристична діяльність”.

За умов навчання за магістерською програмою (1 рік і 4 місяці) випускники отримають освітній ступінь “магістра” та професійну кваліфікацію: “Тренер-викладач з обраного виду спорту. Викладач фізичного виховання”.

Наразі на денній і заочній формах навчання, на базі повної середньої освіти, здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта», спеціалізацією “Початкова освіта дітей з тяжкими порушеннями мовлення”.

Закінчивши 4 роки навчання, випускники отримують освітній ступінь бакалавра та кваліфікацію: “Вчитель-дефектолог. Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку, асистент учителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням”.

Фахівці з освітнім ступенем бакалавра чи освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, мають змогу на однакових умовах, вступити до магістратури за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта»  (термін навчання 1 рік і 4 місяці) і отримати освітній ступінь магістра та кваліфікацію: “Вчитель-логопед. Викладач корекційної педагогіки (логопедії). Вчитель початкової школи дітей з тяжкими порушеннями мовлення”.

     


Інформація про підвищення кваліфікації

 

На базі інституту функціонують курси підвищення кваліфікації для тренерів з обраного виду спорту та з фізичного виховання для різних груп населення.

Координатор – директор інституту, професор Петро Борисович Джуринський, тел: +380685608273; відповідальний організатор курсів —  кандидат педагогічних наук Вікторія Віталіївна Подгорна, тел.: 0630797963. Ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Контакти інституту

Місце знаходження: Україна, 65039, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4, навчальний корпус № 8.

Поштова адреса: Україна, 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранкцівська, 26.


Керівництво інституту

Директор Навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації :

 

Джуринський Петро Борисович – доктор педагогічних наук, професор (тел: 0685608273; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; каб. 106)

Заступник директора з навчальної роботи:

Пелєпчук Ольга Сергіївна – кандидат біологічних наук, доцент

(каб. 241)

Заступник директора з науково-педагогічної роботи:

Подгорна Вікторія Віталіївна – кандидат педагогічних наук

(Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; каб. 309)

Заступник директора з роботи зі студентами:

Кучеренко Геннадій Васильович – кандидат педагогічних наук

(каб. 105)

Заступник директора з навчально-виховної і організаційної роботи :

Богатов Андрій Олексійович

(каб. 241)  

 

Секретаріат директорату: Тел: +38(048)705-46-72, каб. 105; 107

Секретарі денної форми навчання :

Тарасенко Наталія Михайлівна, каб. 107

Рожко Марина Ігорівна, каб. 105

Секретарі заочної форми навчання :

Аргірова Марія Василівна, каб. 105

Сегодіна Анна Анатоліївна, каб. 107

Відповідальна за співробітництво і педагогічну практику :

Ковальова Тетяна Михайлівна, каб. 241

Відповідальна з акредитації і ліцензування :

Бурдюжа Софія Володимирівна, каб.239

Ел. адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Структурними підрозділами навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації є кафедри:

теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін (в.о. завідувача – доцент Пелепчук Ольга Сергіївна);

дефектології та фізичної реабілітації (завідувач – доктор педагогічних наук, професор Форостян Ольга Іванівна);

біології і охорони здоров’я (завідувач – доктор педагогічних наук, доцент  Босенко Анатолій Іванович);

спортивних ігор (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Бобошко Володимир Васильович);

гімнастики і спортивних єдиноборств (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Чустрак Анатолій Петрович);

фізичного виховання (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент Осіпова Ірина Валентинівна).

 


Історичний екскурс

Історію інститут розпочав у 1947 році, при Одеському педагогічному інституті, утворився структурний підрозділ – факультет фізичного виховання і спорту.

Першим деканом факультету (1947-1948 рр.) була  Маянц Марія Марківна. З 1948 р. по 1950 рр. керівником факультету був  Нікіфоров Порфірій Іванович – один із провідних фахівців у галузі легкої атлетики, заслужений тренер СРСР; з 1950 по 1951 р. деканом факультету  був – Кастеллі Григорій Олександрович.  З 1953 р. до 1970 р. факультет очолював кандидат медичних наук, доцент Корабльов Микола Васильович – відмінний організатор, видатний вчений у галузі лікувальної фізичної культури. У той час факультет зайняв провідне місце серед факультетів фізичного виховання і спорту України.  

Корабльов М.В.

У 1965 році розпочалося будівництво спортивно-оздоровчої бази педагогічного інституту, а в 1967 році, студенти факультету фізичного виховання і спорту провели літній табірний збір у спортивно-оздоровчому таборі в районі вулиці “Дача Ковалевського”. Багато сил викладачів та студентів було вкладено у будівництво спортивної бази табору, одним із тих студентів був нинішній ректор нашого університету – Олексій Якович Чебикін.

З 1971 року деканом факультету фізичного виховання (факультет змінив назву з 1971 р.), стає  доцент Романовський Костянтин Миколайович. З 1975 року факультет очолив заслужений тренер УРСР та СРСР Горбачов Євген Георгійович. Очолювана Горбачовим Є.Г. жіноча волейбольна команда Одеського «Буревісника» стала у 1961 році чемпіоном СРСР і чемпіоном Всесвітньої Універсіади. На посаді декана Горбачов Євгеній Георгійович працював до 1981 р.  

Горбачов Є.Г.

Професор Палига Віталій Діамидович керував факультетом з 1981 по 1990 роки. Ним було написано знаний підручник «Гімнастика» для факультетів фізичного виховання, за яким проходили підготовку багато фахівців на теренах Радянського Союзу. З 1990 року на чолі факультету стає доктор педагогічних і біологічних наук, професор Сермєєв Борис Васильович. Аспірантура поповнюється випускниками факультету – Шеремет Б., Єфіменко М., Начинова О., Бобошко В., Фідірко М., Павлов А., Мороз І., Кізима О., Долинський Б., які успішно захистили кандидатські дисертації. Факультет стає базовим науковим центром України, встановлюються тісні творчі взаємозв’язки з Академією педагогічних наук СРСР.  Справу Бориса Васильовича продовжують його учні – 9 докторів наук, професорів і 79 кандидатів наук, доцентів.

Сермєєва Б.В., на посаді декана з 1993 року, замінив учень Бориса Васильовича – Шеремет Борис Григорович. За його керівництва факультет пройшов ліцензування вже як структурній підрозділ педагогічного університету. Було захищено 14 кандидатських дисертацій: Джуринський П., Лещій Н., Ковиліна В., Літовченко О.,  Притиковська С., Кучеренко Г., Коломійченко О., Криліченко О., Мога М. З 2006 року факультет фізичного виховання змінив назву на Інститут фізичної культури та реабілітації, директором якого стає Шеремет Борис Григорович.


Шеремет Б.Г.

У 2009 році при Інституті фізичної культури та реабілітації утворюється два факультети: факультет фізичного виховання (декан, к.пед.н., доцент Бобошко В.В.) та факультет фізичної реабілітації (декан, к.пед.н., професор Шеремет Б.Г.).

Бобошко В.В.

У 2009 році інститут отримує навчальний корпус на вул. Фонтанська дорога, 4.

З 2010 по 2013 роки викладацьким складом, студентами факультету були докладені неймовірні зусилля з  відновлення і реконструкції старих історичних приміщень. Відновлюється аудиторний фонд, створюються борцівський зал, гімнастичний зал, зал рухливих ігор, зал спортивних ігор, зал фізичної підготовки у циклічних видах спорту, науково-дослідні лабораторії, проводяться ремонтні роботи у приміщеннях кафедр і деканатів. З 2015 році Бобошко В.В., зосередився на роботі завідувача кафедри спортивних ігор. З квітня 2016 р. деканом факультету фізичного виховання став доктор педагогічних наук, професор кафедри біології і основ здоров’я Долинський Б.Т.

Долинський Б.Т.

 

З 2 липня 2018 р., відбулося об’єднання факультету фізичного виховання і факультету фізичної реабілітації в науково-дослідний інститут фізичної культури, спорту та реабілітації.  З 11 жовтня, 2018 р. директором навчально-наукового інституту фізичної культури спорту та реабілітації став, доктор педагогічних наук, професор Джуринський Петро Борисович.

Джуринський Петро Борисович, доктор педагогічних наук, професор. У 1996 р. з відзнакою закінчив факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського. Навчався в аспірантурі в 1998-2001 рр.; з 1999 по 2001 роки працював на посаді голови спортивного клубу університету. З жовтня 2001 року розпочав науково-педагогічний шлях на кафедрі спорту на посадах викладача-стажера, старшого викладача, доцента, в. о. завідувача кафедри, а з січня 2015 р. і по жовтень 2018 р.  – завідувача кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін. У 2011-2013 роках навчався у Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» за спеціальністю «Управління навчальним закладом», отримав ОС Магістр.

Джуринський П.Б.

Серед випускників інституту — керівники, науковці, освітяни, спортсмени, громадські діячі – ректор Університету Ушинського, заслужений діяч науки та техніки України, професор, академік НАПН України О. Я. Чебикін; ректор Одеського медичного університету (1984-1994 pp.), професор, академік Академії кібернетичних технологій І. І. Ільїн; заслужений тренер СРСР і УРСР, завідувач кафедри теорії і методики виховання фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту, професор Є. Г. Горбачов; Народний депутат Верховної ради України, Президент Асоціації болгар України, професор А. І. Кіссе; декан факультету фізичної реабілітації Університету Ушинського, професор Б. Г. Шеремет; заступник директора інституту фізичної культури та реабілітації Університету Ушинського (1991-2006 р.), доцент, академік МАДЕНМ В. Г. Жарков; завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Університету Ушинського (з 1998 p.– 2008 р.), доцент М. О. Фідірко; завідувач кафедри фізичного виховання Університету Ушинського (з 1998 р.), доцент І. В. Осіпова; завідувач кафедри Одеського економічного університету, доцент П. В. Саламатов; завідувач кафедри біології і основ здоров’я Університету Ушинського, доцент А. І. Босенко; завідувач кафедри гімнастики Університету Ушинського (з 2004 р.), доцент А. П. Чустрак; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського  (2010-2015 рр.), завідувач кафедри спортивних ігор, доцент В. В. Бобошко; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського (з 2015 р.), професор Б. Т. Долинський; завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін Університету Ушинського, заступник декана факультету фізичної реабілітації (2010-2018 рр.), професор П. Б. Джуринський; завідувач кафедри дефектології та фізичної реабілітації Університету Ушинського» (з 2016 р.), професор О. І. Форостян.

У числі видатних випускників — боксер Василь Ломаченко, який є дворазовим Олімпійським чемпіоном, дворазовим чемпіоном світу і Європи, володарем Кубку Вела Баркера; веслувальник Юрій Чебандворазовий Олімпійський чемпіон, призер Олімпійських ігор у греблі на каное, головний тренер штатної збірної команди України з каное.

Інститут пишається своїми студентами і випускниками різних років, славетними спортсменами, такими як:  Ніколаєва М., Мондзолевський Г., Петренко В., Решко С., Мільчев М., Олізаренко Н., Абрамова Н., Мішак В., Лапинський С., Михальчук В., Казакова О., Соколовська О., Авдєєнко Г., Железняк Я., Бурдейна Н., Петренко С., Нікіфоров Ю., Цимбалар І., Середін Д., Білоног Ю., Гончаров Р., Грушина О., Демчук С., Алексєєв Д.,  Кравацька О., Ягодка А., Горпинич В., Воронько В., Стрілець І., Вітріченко О., Катишев Р., Онуфрієнко А., Мінченко С., Камбур А., Станкова К., Куляба С., Забродська Н., Башли Н., Варламова Н., Мандрик А. та ін.    


     

      

Боксер – Василь Ломаченко

Веслувальник – Юрій Чебан

Плавець – Володимир Воронько

 Фехтувальник – Андрій Ягодка

 

 

 

 

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського