Організаційна робота

Організаційна робота на кафедрі проводиться за такими напрямками:

  1. Організація та проведення міжнародних і всеукраїнських наукових конференцій, семінарів, круглих столів, тренінгів з актуальних проблем образотворчого мистецтва

З 2019 року за ініціативи кафедри проводиться щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Збереження і розвиток традицій пленеру: художня освіта і арт-туризм».

 

Конференція має на меті зібрати воєдино досвід митців-просвітників, викладачів мистецьких освітніх закладів різних рівнів, діячів культури і мистецтв і налагодити діалог між регіонами України і іншими країнами задля просвітництва, творчого взаємообміну та відтворення і живлення єдиного мистецького простору.

Запропонована тема Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження і розвиток традицій пленеру: художня освіта і арт-туризм» виникла зовсім не випадково. Сьогодні, коли у світовій культурі відбуваються активні процеси глобалізації, звернення до явищ, що стали знаковими відмінностями для мистецтва південного регіону у контексті культурного життя України і світу, стає особливо актуальним і важливим як засіб самоідентифікації.

Однією з визначальних особливостей образотворчого мистецтва Одеси є збереження традиції пленерного живопису, що починає відлік з кінця ХІХ століття за часів існування ТЮРХ – Товариства південноросійських художників. Природні умови Одеси і досвід французького імпресіонізму і постімпресіонізму сприяли зародженню і розвитку особливої регіональної мистецької школи. Робота на відкритому повітрі дозволяє побачити і передати кольорове багатство натури, що у повні розкривається під дією світлоповітряного середовища.

Сьогодні пленер для митців має більше аспектів розуміння і застосування ніж століття тому: це не тільки метод роботи над етюдом у безпосередній взаємодії з природою, але й метод спостереження і запам’ятовування гармоній світло-кольорових станів, що збагачує палітру художників при роботі у майстерні над створенням не тільки фігуративних, а й декоративних і абстрактних композицій. Досвід пленеру зумовлює особливу мальовничість образотворчого мистецтва Одеси, яскравість і прозорість палітри, цілісність, наповненість світлом і повітрям, надає основу для створення переконливих художніх образів.

Значна частина митців, продовжуючи традиції своїх вчителів, передають секрети майстерності молодому поколінню у художніх навчальних закладах: у Одеському художньому училищі ім. М.Б. Грекова, на художньо-графічному факультеті ПНПУ імені К.Д. Ушинського, у архітектурно-художньому інституті ОДАБА, у спеціалізованих художніх та загальноосвітніх школах.

Сьогодні надзвичайно актуальною стала тема арт-туризму, який виявляється засобом активного культурного діалогу країн і регіонів, популяризації культурних традицій різних країн. У царині культурної діалогової зони розвиваються різноманітні арт-явища і події, що привертають увагу молоді, заохочують до активної участі і сприяють культурній освіті.

За результатами конференції видається науковий збірник тез доповідей.

Конференції Пленер і арт-туризм

 

Викладачі кафедри організовують конференції та науково-практичні семінари на базі художніх виставок, щоб у безпосередньому спілкуванні з митцями та творами мистецтва залучити творчу молодь до співпраці, співтворчості, співпереживання живого мистецтва.

Конференції та семінари

 

  1. Організація і проведення студентських і учнівських виставок

На перших кроках творчого життя майбутнім художникам і педагогам вкрай важливо отримати досвід презентації власних творів, навчитися достойно оформити власне творіння, взяти участь у створенні експозиції, етикетажу, організації безпосередньо вернісажу і найголовніше – відчути себе частиною мистецького свята – «виставки». У підбірці фото хочемо пригадати декілька виставкових проектів студентів худграфу.

Виставки студентів і випускників

 

Виставка кваліфікаційних робіт випускників до 50 річчя ХГФ у виставкових залах Національної спілки художників України

Виставка дипломних робіт до 50 річчя ХГФ

 

Виставка студентських творів «Ода морю» у Грецькому фонді культури

Виставка Ода морю у Грецькому фонді культури

 

«Рожевий бульдозер» - арт-конкурс, що презентує сучасне позитивне мистецтво

З 2012 року веде свою історію проєкт «Рожевий бульдозер». Куратор – Олексій Малік. Мистецтвознавча складова – Анна Носенко.

Зародившись в стінах художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського в 2010 році, арт-конкурс виріс і вийшов спочатку в культурний простір Одеси, об'єднавши всі художні ВНЗ міста. У 2012 році арт-конкурс творів молодих художників-студентів отримав нове ім'я і новий масштабний формат – «Рожевий бульдозер». 2014 рік став для молодіжного арт-конкурсу новим етапом – він отримав статус межрегіонального, об’єднавши захід, схід і південь України: художників Львова, Харкова і Одеси. У 2015 році «Бульдозер» продовжив розсувати межі і став Всеукраїнським. 2016 – п’ятий – ювілейний рік Арт-конкурсу ознаменовано новим статусом і масштабом. Ставши Міжнародним, проект розширив географію не тільки на «горизонталь» Європи – Україна, Польща, Німеччина, Австрія, Іспанія, але і в «сферичній перспективі» на далекі країни Азії – Китай та Ірак. Сьогодні проєкт відбувається у режимі бієнале і запрошує до участі молодих митців зі всього світу!

Рожевий бульдозер

 

Розмаїті можливості для проведення великих виставкових проєктів та мистецьких акцій дає величезний зал мистецько-освітнього центру «Innovative artistic edukational centre» https://www.facebook.com/KZhgf.

Innovative artistic edukational centre

 

Викладачі кафедри ведуть активну просвітницьку роботу серед дітей і юнацтва, виступають в якості членів журі та беруть участь в організації конкурсів і виставок дитячої творчості.

Дитячі виставки-конкурси, журі

 

  1. Організація і проведення виставок художніх творів викладачів художньо-графічного факультету та інших митців

Навчити образотворчому мистецтву неможливо людині, яка сама не живе мистецтвом, не створює і не презентує власну творчість. Викладачі кафедри – митці, члени Національної спілки художників України, активно втілюють власні творчі задуми у різних видах образотворчого мистецтва і представляють їх на персональних і колективних виставках. Важливу роль у таких проєктах відіграє куратор-організатор, який координує і направляє колективні креативні зусилля.

Колективні виставки викладачів

 

Виставка викладачів та випускників художньо-графічного факультету до 50 річчя ХГФ у Одеському музеї західного та східного мистецтва

Виставка до 50 річчя ХГФ у Західному музеї

 

Художники-педагоги кафедри образотворчого мистецтва отримали велику довіру мистецької спільноти Національної спілки художників України і виступають членами виставкового комітету колективних Всеукраїнських та регіональних спілчанських виставок та журі по відбору кращих творів мистецьких проєктів.

Виставком, журі

 

  1. Профорієнтація

Викладачі кафедри активно проводять профорієнтаційні заходи, запрошуючи майбутніх абітурієнтів до художньо-графічного факультету на екскурсії та майстеркласи, а також виїжджаючи до закладів освіти на презентації спеціальностей ХГФ. Актуальною формою профорієнтаційних заходів є Дні відкритих дверей у офлайн та онлайнформаті.

Профорієнтація

 

  1. Виховна робота проводиться у відповідності до плану заходів факультету та університету з виховної роботи.

Увага приділяється пропаганді здорового способу життя, профілактиці інфікування та захворювань.

Важливе завдання по формуванню загальнолюдських та національних ціннісних орієнтирів виконують тематичні заходи патріотичного виховання, де здобувачів знайомлять з українською культурою, мистецькою спадщиною, народними традиціями.

Патріотичне виховання

 

Викладачі кафедри є активними популяризаторами образотворчого мистецтва. Їх постійні виступи перед широкою аудиторією, інтерв’ю ЗМІ під час відкриття виставок у музеях і галереях розкривають шляхи сприйняття мистецтва.

Виступи, ЗМІ

 

 

© 2017 Університет Ушинського
https://bfv-kufstein.at/products/demo/ https://sisbun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/pulsa/ https://sim.untag-sby.ac.id/demo-mahjong-ways/ https://arbeti.kotabarukab.go.id/products/gacor-thailand/ http://opac.kaltimprov.go.id/products/demo-slot/ https://buk.unj.ac.id/products/slot-demo/ https://inlis.lombokbaratkab.go.id/demo/ http://simhp.inspektorat.cirebonkab.go.id/products/dana/ https://metrologi.balikpapan.go.id/products/demo/ http://inlislite.pustaka.sumbarprov.go.id/products/demo/ https://siporterbapok.balikpapan.go.id/news/gacor/ http://simhp.inspektorat.cirebonkab.go.id/products/server-luar-negeri/ https://setwan.klaten.go.id/products/demo-pragmatic/ https://e-starlitbang.tapinkab.go.id/products/demo/ https://www.villaggiooutlets.com/products/demo/ https://dishut.kaltimprov.go.id/slot-mahjong/ https://dishut.kaltimprov.go.id/products/demo/ https://dishut.kaltimprov.go.id/special/gacor/ https://app.bpkad.gianyarkab.go.id/dokumen/demo-pragmatic/ https://nm-aist.ac.tz/slot-demo/ https://www.scientiasquarepark.com/products/demo-slot-gratis/ https://inlis.mojokertokab.go.id/assets/akun-demo-slot/ http://simhp.inspektorat.cirebonkab.go.id/products/gacor/ https://buk.unj.ac.id/products/gacor/ http://simhp.inspektorat.cirebonkab.go.id/products/demo/ https://access-interiorsbydesign.com.au/demo-pg-soft/ https://corporate.megaxus.com/uploads/demo/ http://114.7.97.203:8123/products/slot-demo-gacor/ https://simlitabmas.lppm.dinus.ac.id/products/demo/ https://bkpsdm.probolinggokab.go.id/products/demo/ https://inlislite.undiksha.ac.id/products/slot-demo-pg-soft/ http://sisigap.kuduskab.go.id/img/demo/ https://simpeg.bkd.sumbarprov.go.id/products/akun-demo-slot/ https://registrasipangan.pom.go.id/products/gacor/ https://www.jf3.co.id/products/slot-demo-pgsoft/ https://sipuskom.polinema.ac.id/logs/demo/ https://inlislite.bengkaliskab.go.id/pgsoft-demo/ https://link.space/@laskar89 https://heylink.me/mpoas_slot https://orange-cliff-05c110310.3.azurestaticapps.net/ https://magic.ly/cincinbet https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://oconnellstbistro.com/ https://www.scadvocate.com/ https://www.ella-lapetiteanglaise.com/ https://www.tyronesjacket.com/ httpshttps://linkr.bio/link-mpoxo https://heylink.me/link-ksoklub/ https://heylink.me/hebitop/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/