Загальні відомості

Як структурний підрозділ, кафедра фізики входить до складу фізико-математичного факультету університету з моменту утворення факультету в 1920 році. На початку 1960-х рр. при кафедрі було створено рентгеноспектральну науково-дослідну лабораторію. На її базі співробітники і аспіранти кафедри проводили дослідження з актуальних проблем фізики твердого тіла, організовувалися спецкурси і спецпрактикуми для студентів.

Протягом 1969-1980 рр. на кафедрі працював відомий український фізик, засновник наукової школи «Орієнтаційні ефекти у твердих тілах» доктор фізико-математичних наук, професор Олексій Омелянович Брюханов.

В подальшому очолювали кафедру його послідовники – доктор технічних наук, професор Аркадій Олексійович Брюханов (1980-2011) та доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Рафаїлович Гохман (2011-2021). Наразі кафедру очолює відомий фахівець у галузі фізики та наноматеріалів, доктор фізико-математичних наук, професор Вячеслав Володимирович Голованов.

Кафедра здійснює підготовку здобувачів вищої освіти зі спеціальностей: за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем – 014 «Середня освіта. Фізика», за третім (освітньо-науковим) рівнем – 105 «Прикладна фізика та наноматеріали». Також науково-педагогічні працівники кафедри активно беруть участь в реалізації інших освітніх програм Університету Ушинського.

На сьогодні науково-педагогічний склад складається з 6 працівників: 2 доктори фізико-математичних наук, професори (Голованов В. В., Гохман О. Р.), 1 доктор технічних наук, професор (Брюханов А. О.), 1 доцент, кандидат фізико-математичних наук (Шкатуляк Н. М.), 1 викладач, кандидат фізико-математичних наук (Волчок Н. А.) та 1 асистент (Назарчук Б. В.).

Всі дисципліни на кафедрі викладаються на високому науковому та методичному рівні, є необхідна матеріально-технічна база – 5 навчальних лабораторій (Лабораторія Механіки та Молекулярної фізики (ауд. 44); Лабораторія Оптики та квантової фізики (Ауд. 45); Лабораторія Електрики та Магнетизму (Ауд. 47); Лабораторія Електротехніки та Робототехніки (Ауд. 50); Лабораторія Інноваційних Технологій (Ауд. 63)) та науково-дослідна лабораторія Фізичного Матеріалознавства (Ауд. 48 б, ауд. 49).

Новини

Гостьова лекція проф. Ю. Вашпанова для аспірантів ОНП «Прикладна фізика та наноматеріали»

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського
https://jospakk.kuduskab.go.id/slot-gacor/ http://inlislite.palembang.go.id/live-sgp/ https://jdih.dprd.bulelengkab.go.id/slot-gacor-online/ https://pustaka.pekanbaru.go.id/slot-gacor/ https://library.poltekpel-sby.ac.id/slot-demo/ https://inlislite.bengkaliskab.go.id/slot-gacor/ http://inlis.lamongankab.go.id/slot-demo/ http://inlislite.palembang.go.id/demo-pg-soft/ http://sipmk.kemenkopmk.go.id/slot-gacor/ https://jdih.boltimkab.go.id/toto-macau/ https://jdih-dprd.murungrayakab.go.id/slot-demo-pragmatic/ https://jospakk.kuduskab.go.id/slot-demo/ https://jdih.dprd.bulelengkab.go.id/slot-online-gacor/ https://jdih.boltimkab.go.id/slot-gacor/ http://inlislite.palembang.go.id/rtp-live-slot/ https://jdih.boltimkab.go.id/slot-demo/ https://silakanmas.disdukcapil.magelangkota.go.id/ikm_download/slot-luar-negeri/ https://silakanmas.disdukcapil.magelangkota.go.id/ikm_download/slot-demo/ https://jim.unrika.ac.id/slot-demo/ https://www.irslawproblems.com/slot-demo/ https://chavancentre.org/slot-demo/