Програмна ініціатива «Демократична практика»
Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Програмою підтримки освіти Фундацій відкритого суспільства
КОНКУРС
«ГРОМАДСЬКИЙ АУДИТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ОСВІТУ
ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ»
Військові дії на території Донецької й Луганської областей та окупація Автономної Республіки Крим Росією мали своїм прямим наслідком масову вимушену міграцію населення в середині України. Серед числа тих, хто був змушений залишити місця свого постійного проживання, значну частину становлять школярі та студенти. Держава гарантувала переселенцям із тимчасово окупованих територій України право на отримання або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Крім того, Кабінет Міністрів України рекомендував вищим навчальним закладам приймати на навчання студентів, які прибули з Донбасу, в якості вільних слухачів. Але, як свідчать повідомлення у ЗМІ, в процесі реалізації цих рішень подекуди виникають значні складнощі. Яскравим свідченням цього можна вважати скандальну ситуацію навколо не допуску переселенців Донбасу як вільних слухачів до навчання в Одеському національному медичному університеті. Подібні ситуації, а також те, що владі вперше доводиться стикатися з явищем вимушеної міграції громадян, актуалізують питання про необхідність проведення незалежного громадського аудиту стану забезпечення права на освіту для вимушених мігрантів.
Мета конкурсу – проведення аналізу забезпечення права на освіту для внутрішньо переміщених осіб у місцях їх тимчасового перебування, виявлення та оприлюднення фактів порушень (за їх наявності), а також підготовка та лобіювання громадськістю конкретних пропозицій, спрямованих на забезпечення права на освіту для цієї категорії громадян України.
Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), а також їх коаліції, мережі, об’єднання, які мають досвід аналітичної / експертної / адвокаційної діяльності, зокрема в освітній сфері.
Пріоритети конкурсу
Проектна діяльність може бути спрямована на один із наступних пріоритетів:
- Моніторинг та аналіз стану реалізації права на освіту (на рівні дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти) внутрішньо переміщених осіб у місцях їх тимчасового перебування в обраному (-их) регіоні (-ах); моніторинг надання необхідної соціально-психологічної підтримки для дітей-переселенців; аналіз ефективності та своєчасності реагування органів державної влади та місцевого самоврядування в частині підготовки та видання нормативно-правових актів задля сприяння реалізації права на освіту внутрішньо переміщених осіб; виявлення порушень (за їх наявності) у реалізації права на освіту таких осіб та оприлюднення цих порушень; ініціювання звернення до компетентних органів влади з метою забезпечення їх реагування на виявлені порушення;
- Участь неурядових організацій у медіації між органами державної влади, місцевого самоврядування та закладами освіти вирішення питань реалізації права на освіту внутрішньо переміщених осіб; сприяння запобіганню та врегулюванню можливих конфліктних ситуацій, які мають / можуть мати місце у стосунках між внутрішньо переміщеними особами, місцевими громадами, учнями / студентами / слухачами тощо тих закладів освіти, в яких продовжують навчання внутрішньо переміщені особи тощо;
- Підготовка, публічне обговорення та лобіювання в уповноважених органах публічної влади проектів нових нормативно-правових актів чи рекомендацій щодо забезпечення реалізації права на освіту внутрішньо переміщених осіб у місцях їх тимчасового перебування.
Просимо взяти до уваги!
Термін проектної діяльності не може перевищувати 3 місяці.
Коло об’єктів громадського моніторингу аплікант визначає самостійно.
Перевага надаватиметься проектним пропозиціям, які:
- передбачають проведення моніторингу в регіонах / щодо регіонів, на територіях яких знаходиться найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб, а саме: Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Херсонської, Київської та Львівської областей, а також м. Києва;
- реалізуються у співпраці з іншими недержавними організаціями та засобами масової інформації.
Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
- стислий опис інструментарію моніторингу (предмету, показників і джерел отримання інформації);
- розгорнутий план та опис конкретних заходів лобіювання рекомендацій в органах влади;
- резюме ключових виконавців проекту;
- листи від партнерських громадських, благодійних організацій, ОСН, яких заплановано долучити до проектної діяльності (за наявності партнерських організацій). Такі листи повинні засвідчувати готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту й містити опис цієї участі.
Проектні пропозиції повинні передбачати широке обговорення на публічних заходах та оперативне висвітлення у медіа (зокрема, у нових медіа) перебігу й результатів проектної діяльності.
Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.
Проектні пропозиції, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуться.
Перевагу надаватимуть проектним пропозиціям, які:
- заплановано здійснювати у співпраці з іншими недержавними організаціями, у тому числі з інших областей України;
- мають комплексний характер і передбачають діяльність у межах кількох пріоритетів конкурсу.
Загальний бюджет конкурсу – 650 000 гривень.
Максимальний розмір гранту – 80 000 гривень (оптимальний розмір гранту становить 50 000 – 70 000 гривень).
Останній термін подання проектів – 24 листопада 2014 р.
Оголошення результатів конкурсу – 15 грудня 2014 р.
Зверніть увагу!
Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
- зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом «Електронний конкурс» (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);
- подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс «Право на освіту»”)).
Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 24 листопада 2014 року, не розглядатимуть.
Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.
Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. та This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
З повагою,
Начальник Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та працевлаштування ЧДУ ім.П.Могили
Директор ГО "Майстерня добра"
Демірполат Анна
т.063-99-78-138
т/факс 76-55-77