8 травня 2023 року відбулася четверта зустріч у форматі тренінгу «Загрози в кіберпросторі: фішинг, скам, фейкньюс; захист дітей в кіберпросторі»
Спікером заходу виступв
Черних Володимир Володимирович,кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри прикладної математики та інформатики Університету Ушинського
Під час тренінгу було розкрито такі питання:
Поняття фішинг, скам, фейкньюс; захист дітей в кіберпросторі
Основні правила захисту дітей в кіберпросторі, саме:
- Навчіть дітей використовувати Інтернет безпечно.
- Поясніть ім, що необхідно уникати небезпечних сайтів, не ділитися особистою інформацією з незнайомими людьми та не завантажувати незнайомі файли.
- Встановіть на компʼютері та мобільному пристрої програми захисту від вірусів та шкідливих програм.
- Стежте за тим, що діти роблять в Інтернеті.
- Перевіряйте їхні соціальні мережі та повідомлення.
- Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Поясніть, що кібербулінг та інші форми онлайн-агресії є неприйнятними.
- Розмовляйте з дітьми про те, як вони можуть захистити себе від небезпек в Інтернеті. Поясніть, що вони можуть звернутися до вас або до інших дорослих за допомогою, якщо вони відчувають, що потребують
Доєдналися та брали активну участь у середовищі Teams 74 зареєстрованих учасники .
Наступна зустріч у форматі тренінгу "Навички перевірки фактів в освіті" відбудеться вже 09 травня 2023 р.
Реєстрація доступна за посиланням до 09 травня 2023 р.:
Даний захід виконується в межах проєкту (Інформаційна безпека: медіаграмотність в умовах воєнного часу) за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.
Програма підвищення кваліфікації "Інфомедійна грамотність в умовах воєнного часу: виклики та протистояння" для науково-педагогічних працівників, аспірантів та всіх бажаючих організовується Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» на базі Південноукраїнського центру професійного розвитку керівників та фахівців соціономічної сфери у межах проєкту "Інформаційна безпека: медіаграмотність в умовах воєнного часу" за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси».