Якщо на першому семінарі обговорювалися координаційні аспекти підвищення якості освітньо-професійних та освітно-наукових програм, то наступний семінар був присвячений компаративістському та антропологічному підходам вокальної підготовки здобувачів вищої музичної та музично-педагогічної освіти, яка натепер стає найактуальнішою. Практика засвідчує, що переважна кількість здобувачів обирають фаховий вокальний напрямок підготовки. 28 листопада 2023 року на факультеті музичної та хореографічної освіти відбувся другий методологічний семінар «Якість мистецької освіти в міжнародній проєкції». Учасниками семінару були науковці і викладачі ЗВО України, Польщі та Китаю.
Професорки Анна Єремус-Левандовська та Марина Новак (Сінхайська консерваторія (Китай) поділилася своїми власними стратегіями вокальної підготовки польських та китайських здобувачів вищої освіти.
Учасники семінару поділилися досвідом вокального навчання, а також науково-методичної проблематики дисертаційних досліджень аспірантів. Одним із ключових моментів семінару стало обговорення питань адаптації традиційних методів вокальної підготовки до потреб сучасної молоді, а також застосування інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій у викладанні вокалу. Разом з тим, було вказано на особливу роль компаративістського та антропологічного підходів. Професор Галина Ніколаї висвітлили деякі результати дисертаційних досліджень із зазначеного питання.
Усі учасники підкреслили практичну цінність обміну науково-педагогічними, творчими ідеями та взаємодії між викладачами різних країн.
Результатом методологічного семінару є не лише розширення горизонтів знань викладачів, а й плідне співробітництво, спрямоване на покращення якості мистецької освіти а міжнародній проєкції.