Освітньо-культурний центр "Інститут Конфуція"

Уперше на Одещині відбувся українсько-китайський етнічний концерт!!!

3 жовтня 2017 року в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Михайла Водяного Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» Університету Ушинського за підтримки Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі організував святковий концерт «Міжнародне спілкування: Китай ‒ Україна», в якому взяли участь студенти факультету музичної та хореографічної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського та студенти Східно-китайського педагогічного університету (м. Шанхай, КНР). Захід вразив усіх своєю масштабністю – понад 1200 учнів Одещини стали свідками цієї події!!!

На свято завітали почесні гості: Генеральний Консул Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі пані Чжао Сянжунь, консул з питань культури й освіти КНР пані Юй Чжоулінь, представник МЗС України в Одесі Ржепішевський Костянтин Іванович, заступник Департаменту культури та туризму Одеської міської ради пані Дьяченко Олена Володимирівна, керівники філіалів «Інституту Конфуція» та інші.

Вітальне слово мали ректор Університету Ушинського Олексій Якович Чебикін і Генеральний Консул Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі пані Чжао Сянжунь.

У межах культурного заходу було представлено неймовірно цікаві етнічні музикальні номери. Танці народів різних провінцій Китаю справило незабутнє враження на глядачів: «Прекрасний Даньхуан» та тлі українського народного танця «Гопак», уйгурські танці «Красива дівчина, яка живе в стародавньому місті» і «Сяйво місяця на бамбук» ‒ крізь призму циганського, традиційний танець «Квіти змагаються в красі», пекінський танець «Солодкий глід» тощо.

Музичний супровід вирізнявся палітрою традиційних інструментів. Аудиторія насолоджувалась виразною мелодією «Бойовий кінь скаче», сінхайською піснею «Квіти», попурі про Одесу, української піснею «Черемшина» у виконанні аспіранта Університету Ушинського Ду Цзілона.

Під час програми всі бажаючі отримали багато задоволення від фотовиставки «Chinese Story ‒ 2017», експонати якої надало Генеральне Консульство КНР в м. Одеса. Відвідувачам було продемонстровано матеріали сучасних досягнень Китаю в різних галузях, як-от: науці, культурі, техніці, мистецтві, економіці тощо. Неабиякий інтерес викликали фото-сюжети, що відображають сучасне життя середньостатистичних китайців, їх соціально-побутові реалії, інтереси, творчість.

Отже, захід сприяв налагодженню дружби між студентами педагогічних вишів України і Китаю, укорінюванню патріотизму, толерантності, згуртуванню учнів та студентів і розвиткові їхнього творчого потенціалу.

Останнє оновлення: Субота, 07 жовтня 2017, 12:54

Міжнародний день Інститутів Конфуція відзначено на Одещині!

29 вересня 2017 року у Міському саду м. Одеси Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» в четвертий раз провів урочистий захід «Міжнародний день Інститутів Конфуція», в якому взяли участь студенти й викладачі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, учителі та учні провідних закладів освіти, представники китайської діаспори, засобів масової інформації, а також слухачі мовних курсів китайської мови, студенти одеських вишів, гості та мешканці Південної Пальміри.

На свято, що було організоване Університетом Ушинського, завітали почесні гості: Віце-консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі пан Го Хунлян, консул з питань культури й освіти КНР пані Юй Чжоулінь, директор Департаменту міжнародних зв’язків Одеської міської ради Боєва Світлана Юріївна, керівники філіалів «Інституту Конфуція» та інші.

Вітальне слово мали Віце-консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі пан Го Хунлян, ректор Університету Ушинського академік Олексій Якович Чебикін і директор Департаменту міжнародних зв’язків Одеської міської ради Світлана Юріївна Боєва.

У межах культурного заходу було проведено святковий марафон-концерт, на якому з творчими номерами виступили слухачі лінгвокультурної підготовки університетського центру, а також студенти різних факультетів. Програма концерту передбачала участь учнівської та студентської молоді м. Одеси в різних музичних жанрових напрямах: костюмовані етнічні та сучасні танці, китайські й українські популярні пісні, опера, флеш-моб. Ретроспективне шоу становлення китайського костюма справило незабутнє враження на глядачів.

Гості та мешканці м. Одеси мали можливість також узяти участь у майстер-класі з ієрогліфіки, насолодитися написанням свого імені китайською мовою, пізнати мудрість китайської філософії від самого Конфуція та сфотографуватися з ним на пам’ять.

Після урочистої частини програми всі бажаючі відчули тонкість китайського чаювання, ознайомилися з інформацією про культурно-освітню діяльність центру «Інституту Конфуція» Університету Ушинського на виставці навчальної літератури, отримали багато задоволення від фотовиставки «Chinese Story-2017», експонати якої надало Генеральне Консульство КНР в м. Одеса. Отже, під приємну китайську мелодію були продемонстровані фотоматеріали сучасних досягнень Китаю в різних галузях, як-от: науці, культурі, техніці, мистецтві, економіці та інших. Неабиякий інтерес викликали фотосюжети, що відображають сучасне життя пересічних китайців, їх соціально-побутові реалії, інтереси, творчість. Атмосфера заходу притягувала одеситів до події та передбачала формат невимушеної бесіди. У межах фотовиставки було надано консультації з питань культурознавства та країнознавства Піднебесної та прокоментовано змістову лінію культурно-економічного проекту Китаю «Новий Шовковий шлях».

Програма Міжнародного дня Інститутів Конфуція продовжилася 30 вересня 2017 року в навчальному корпусі Університету Ушинського  по вул. Єврейській, 25. Студенти-майбутні сходознавці й цінителі культури Піднебесної набули навичок проведення чайної церемонії; навчилися художнього вирізання і малювання; в'язання нескінченного вузла, що символізує вдачу; виконання складних елементів китайської гімнастики тай-цзі. Кульмінацією свята було презентація техніки китайського традиційного масажу «гуаша», сутність якого полягає у використанні спеціальних масажних інструментів ‒ скребків, виготовлених з рогів тварин або з природних каменів: нефриту, онікса тощо.

Гостям було презентовано результати відвідування «Літнього мовного табору-2017» у Харбіні. Присутні переглянули презентації українських студентів, які в минулому році навчалися в Харбінському інженерному університеті в межах освітніх академічних програм, які реалізуються спільно з Університетом Ушинського. Молодь поділилася своїми позитивними відчуттями та враженнями.

Подібні заходи сприяють зміцненню співпраці і дружби між двома країнами – Україною і Китаєм, вихованню патріотизму, толерантності, згуртуванню учнів та студентів і розвиткові творчого потенціалу молоді.

 

Директор «Інституту Конфуція» від українського боку О. В. Попова

 

Директор «Інституту Конфуція» від китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: Вівторок, 03 жовтня 2017, 18:52

«Одеса-Харбін»: перспективне співробітництво на сучасному етапі розвитку академічних відносин

25-26 вересня 2017 року у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського з візитом перебувала  делегація Харбінського інженерного університету.

Учені з КНР взяли участь у звітній конференції щодо підсумків роботи Освітньо-культурного центру «Інституту Конфуція» Університету Ушинського за 2016-2017 роки, а також в урочистій церемонії створення Асоціації випускників міжнародної програми університетів-партнерів з вивчення китайської мови та культури.

З китайського боку у заходах брали участь: ректор Харбінського інженерного університету, професор Яо Юй, начальник міжнародного відділу Лю Чжицян, заступник начальника Асоціації випускників Гуо Фан, професор інституту зв'язку Гуо Цян, доцент інституту економіки і управління Гао Тянмін, співдиректор «Інституту Конфуція» доцент Дін Сінь.

Українську сторону представляли: ректор Університету Ушинського академік О. Я. Чебикін, проректор з міжнародних зв'язків та науково-педагогічної роботи комплексу доцент А. М. Ананьєв, помічник ректора професор А. В. Музиченко, головний бухгалтер Р. Л. Кондратьєва, завідувач кафедри фізики, координатор міжнародних наукових проектів професор А. Р. Гохман, професор кафедри фізики В. В. Голованов, доцент кафедри фізики В. К. Жуковський, співдиректор «Інституту Конфуція» доцент А. В. Попова.

Захід було розпочато з привітальної промови ректорів університетів-партнерів академіка А. Я. Чебикіна та професора Яо Юй.

Співдиректори Освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція» Університету Ушинського А. В. Попова та Дін Сінь презентували присутнім річний звіт про виконання завдань міжнародного проекту за 2016-2017 н. р.

У межах роботи наукової платформи професор А. Р. Гохман повідомив учасників заходів про результати виконання завдань укладеного з Харбінським інженерним університетом Меморандуму про спільні проекти в галузі природничих наук. Провідні вчені кафедри фізики професор В. В. Голованов і доц. В. К. Жуковський презентували нові напрями наукової співпраці університетів-партнерів.

Під час форуму відбулася церемонія заснування Асоціації випускників «Інституту Конфуція» Університету Ушинського і Харбінського інженерного університету. З цієї нагоди студенти Університету Ушинського і слухачі лінгвокультурної підготовки організували презентацію своїх творчих здобутків. Урочистою подією церемонії стало вручення українському університету-партнерові Прапору Асоціації випускників ректором Харбінського інженерного університету професором Яо Юй, який отримала директор «Інституту Конфуція» з української сторони О. В. Попова.

Програмою заходів було також передбачено відвідування українсько-китайською делегацією Генерального Консульства КНР в м. Одесі, а також  Одеської загальноосвітньої спеціалізованої школи  №117. Учасники міжнародного проекту мали можливість долучитися до проведення уроку китайської мови для учнів 3-го класу, в якому працюють викладачі Освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція» Університету Ушинського. Позитивні враження на відвідувачів справили урочиста зустріч гостей, презентації школярів і студентів, звіт про участь у міжнародному проекті директора школи Н. В. Стаценко.

Завершилися заходи кругли столом «Перспективи наукового співробітництва Університету Ушинського та Харбінського інженерного університету», під час якого були визначені етапи реалізації спільних наукових досліджень у галузі математики та фізики.  

Отже, форум сприяв посиленню міжнародної співпраці між представниками українських і китайських академічних кіл, наукових і освітніх центрів, а також зміцненню освітніх і культурних зв`язків між КНР та Україною.

 

Директор «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попова

 

Директор «Інституту Конфуція» з китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: Четвер, 28 вересня 2017, 14:17

«Україна – Китай»: перспективні інвестиції на сучасному етапі розвитку

12 вересня 2017 року в конференц-залі Освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського» відбувся форум з питань інвестицій, за участі китайської делегації району Баоань, у межах міжнародного проекту «Один пояс – один шлях», ініційованого Урядом КНР.

З китайського боку у заході взяли участь: пан Чжан Чжибіао, голова делегації, директор постійного комітету Народного конгресу району Баоань; пан Чжан Юй, очільник бюро Баоаньського управління зв'язків з громадськістю; пан Лу Цзісянь, заступник директора Агенції з інвестицій району Баоань; пан Хуан Тяїге, директор Спілки народних лікарень району Баоань; пан Лі Сяосі, експерт з інвестицій Агенції з інвестицій району Баоань.

Українську сторону на міжнародному заході представили: академік Олексій Якович Чебикін, ректор Університету Ушинського, який виступив модератором форуму, Боєва Світлана Юріївна, директор департаменту міжнародних зв'язків Одеської міської ради; Приходько Інна Олексіївна, заступник директора депратаменту охорони здоров`я Одеської міської ради,  фахівці відділу міжнародних відносин, евроінтергації та логістики ДП «Адміністрації морських портів України»; представники департаменту економічного розвитку Одеської міської ради, а також одеських вишів.

Серед перспективних векторів міжнародної кооперації між Україною і Китаєм учасниками форуму були визначені такі:

  1. Інвестиційні можливості (економічні, структурні, траснпортні, будівельні, медичні, освітньо-наукові та ін.) розвитку району Баоань КНР;
  2. Інноваційні технології у виробництві суднобудівних бетонів (професор Заволока М. В., кафедра виробництва будівельних виробів і конструкцій Одеської державної академії будівництва і архітектури);
  3. Інноваційні перспективи виробництва датчиків сейсмічного сигналу і звуку (професор О. Р. Гохман, доц. Жуковський В. К., кафедра фізики Університету Ушинського);
  4. Інноваційні технології в агрохімії, інженерному програмному забезпеченні і сенсориці (професор Голованов В. В., кафедра фізики Університету Ушинського);
  5. Досягнення в галузі радіаційної безпеки та створення нових нанопристроїв (професор Ків А. Ю., кафедра інноваційних технологій і методики навчання природничих дисциплін Університету Ушинського):
  6. Логістика в контексті програми «Одни пояс — одни шлях»: морські перевозки (професор Постан М. Я., кафедра менеджмента і маркетинга на морському траспорті Одеського національного морського універистету) та ін.

За результатами заходу був ухвалений Меморандум щодо взаєморозуміння між Освітньо-культурним центром «Інститут Конфуція» Університету Ушинського та Агенцією з інвестицій району Баоань КНР, метою якого є встановлення та розвиток довгострокової взаємовигідної міжнародної співпраці щодо обміну інформацією у сфері інвестицій та реалізація потенційних інвестиційних проектів між установами та спеціалістами сторін з метою сприяння економічному розвитку обох країн.   

Отже, форум безумовно сприяв налагодженню зв’язків між представниками українських і китайських ділових кіл, органів місцевого самоврядування, наукових і освітніх центрів, залученню інвестицій у економіку, а також зміцненню дружніх стосунків і співпраці між КНР та Україною.

Директор «Інституту Конфуція» від українського боку О. В. Попова

 

Директор «Інституту Конфуція» від китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: П'ятниця, 15 вересня 2017, 11:44

«Інститут Конфуція» Університету Ушинського на Дні міста Одеса!

2 вересня 2017 року Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за підтримки деканату іноземних мов провів урочистий захід, присвячений Дню народження міста Одеса, в районі Пам'ятника загиблим морякам і судам Чорноморського морського пароплавства.

Захід відвідали представники Генерального Консульства КНР у м. Одеса та привітали організаторів. Програмою заходу було передбачено: фотосесія мешканців Південної Пальміри в китайських національних костюмах за участю «дракона» і «панди», робота виставкових палаток «Пізнай Китай разом з нами» і студія ієрогліфіки «Напиши ім’я своє…китайською мовою».

Відвідувачі події, серед яких були студенти вищих навчальних закладів, школярі та цінителі китайської культури, із захопленням брали участь у конкурсі найкращого побажання улюбленому місту «Бажаю тобі, улюблена Одесо…».

Неабиякий інтерес у публіки викликали майстер-класи:

  1. Тренінг з усного китайського мовлення «Я вас вітаю…» (в межах створення відеофонду «Інституту Конфуція»);
  2. «Чарівні фарби боді-арту»: практикум малювання ієрогліфів та інших національних символів на руках й обличчі гостей заходу.

Атмосфера заходу притягувала одеситів до події та передбачала формат невимушеної бесіди. У межах свята одеситам та гостям міста було надано консультації з питань культурознавства та країнознавства Піднебесної та прокоментовано змістову лінію стипендіальних програм «Інституту Конфуція» Університету Ушинського.

Подібні заходи сприяють налагодженню міжкультурної комунікації між двома країнами – Україною і Китаєм, зміцненню дружби між студентською молоддю України.

 

 

Директор «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попова

Директор «Інституту Конфуція» з китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: Вівторок, 05 вересня 2017, 17:17

УСПІХИ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТУ УШИНСЬКОГО НА КОНКУРСІ «МІСТ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ»

З 11 по 12 травня 2017 року в м. Києві проходив Всеукраїнський етап Міжнародного конкурсу «Міст китайської мови», в якому взяли участь студенти Університету Ушинського.

Детальніше...

Останнє оновлення: Четвер, 01 червня 2017, 14:57

НА ОДЕЩИНІ СВЯТКУЮТЬ УКРАЇНО-КИТАЙСЬКУ ВЕСНУ – 2017!

17 березня 2017 року в клубі «Палладіум» Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» провів урочистий захід «Україно-Китайська весна – 2017», який святкували понад 300 студентів Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, представники мовних курсів китайської мови та китайської діаспори, студенти Одеських вищих закладів освіти, учні старших класів загальноосвітніх шкіл Одеси та інші мешканці Південного регіону.

Детальніше...

Останнє оновлення: Вівторок, 28 березня 2017, 17:53

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory