Освітньо-культурний центр "Інститут Конфуція"

Китайсько-українська весна в Університеті Ушинського

15 березня 2018 року Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» Університету Ушинського провів Одеському концерт-холі «Палладіум» урочистий захід «Китайсько-українська весна», який відвідали студенти, учні старших класів та вчителі загальноосвітніх шкіл Одещини, слухачі курсів китайської мови та представники китайської діаспори, органів управління освітою та ЗМІ.

Детальніше...

Останнє оновлення: Вівторок, 20 березня 2018, 21:12

Святкуємо Китайський Новий 2018 рік – рік Жовтого Земляного Собаки!

15 лютого 2018 року в Освітньо-культурному центрі «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського відбувся захід, присвячений зустрічі Китайського Нового року – року Жовтого Земляного Собаки. У святкуванні брали участь усі викладачі та волонтери «Інституту Конфуція», які із задоволенням готували традиційні китайські страви (цзяозци, сіху цуюй), співали традиційні пісні, обмінювалися подарунками.

Детальніше...

Останнє оновлення: Понеділок, 19 лютого 2018, 17:10

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ В ЗИМОВОМУ МОВНОМУ ТАБОРІ В КНР

9 лютого 2018 року в Освітньо-культурному центрі «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського відбувся конкурс «Найкраща презентація зимового мовного табору – 2018». У конкурсі брали участь 4 слухачі програми з лінгвокультурної підготовки, які були учасниками зимової навчальної практики у Китаї (у м. Пекіні та м. Харбіні).

Детальніше...

Останнє оновлення: Вівторок, 13 лютого 2018, 11:09

УПЕРШЕ В УКРАЇНІ ВІДБУЛОСЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВОЛОНТЕРІВ-ВИКЛАДАЧІВ ІЗ КНР

25-26 листопада 2017 року вперше в Україні відбулося підвищення кваліфікації волонтерів із КНР, які викладають китайську мову в закладах освіти, на базі Освітньо-культурного центру “Інститут Конфуція” Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

У церемонії відкриття нового напряму українсько-китайської співпраці взяли участь: Перший секретар Посольства КНР в Україні пан Ван Дацзюнь, Третій секретар Посольства пан Лю Тай, Генеральний консул КНР в Одесі пані Чжао Сянжун, консул пан Ван Цзи, співдиректор «Інституту Конфуція» Дін Сінь. Університет Ушинського на заході представляли: ректор, академік О. Я. Чебикін, проректор з міжнародних звʼязків та науково-педагогічної роботи комплексу А. М. Ананьєв, декан факультету іноземних мов, співдиректор «Інституту Конфуція» О. В. Попова, начальник відділу міжнародних зв’язків С. В. Скороход.

Захід було розпочато з привітальних промов ректора Університету Ушинського Олексія Яковича Чебикіна та Першого секретаря Посольства КНР в Україні пана Ван Дацзюнь.

У межах роботи платформи підвищення кваліфікації китайських волонтерів модератором виступив консул Генерального Консульства КНР в м. Одесі пан Ван Цзи, який звернув увагу китайських волонетрів-викладачів на правила дотримання безпеки під час перебування в іншій країні. Провідні викладачі Інститутів Конфуція, що функціонують в України, презентували нові напрями освітньої діяльності та ділилися позитивним досвідом роботи.   

Програма підвищення кваліфікації передбачала розгляд перспективних векторів освітньої кооперації між Україною і Китаєм, як-то: міжкультурна комунікація та культура спілкування в Україні; подолання життєвих і психологічних труднощів під час роботи в системі освіти; мотиваційний аспект роботи волонтерів; запровадження сучасних методик навчання китайської мови, а також шляхи професійного вдосконалення викладачів; організація культурних заходів у межах функціонування «Інституту Конфуція» і співпраця з колегами-партнерами; основні принципи викладання китайської мови іноземцям; організація шкільних занять китайської мови у загальноосвітніх закладах; особливості підготовки студентів до складання іспитів з оволодіння китайською мовою HSK, HSKK; труднощі вивчення китайської мови українцями та ін.

Завершився захід відеозвітом про підсумки роботи вперше відкритих у нашій державі курсів підвищення кваліфікації китайських волонтерів та  видачею сертифікатів. Документи про закінчення курсової підготовки 58 викладачам-волонтерам вручали Перший секретар Посольства КНР в Україні пан Ван Дацзюнь і проректор з міжнародних зв'язків та науково-педагогічної роботи комплексу Університету Ушинського А. М. Ананьєв.

Наприкінці форуму було проведено бліц-опитування, за наслідками якого учасниками було висловлено побажання організаторам продовжити реалізацію нового міжнародного проекту в наступному році саме в м. Одесі на базі Освітньо-культурного центру “Інститут Конфуція” при Університеті  Ушинського, що буде сприяти зміцненню освітніх і культурних звʼязків між КНР та Україною.

 

Директор «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попова

 

Директор «Інституту Конфуція» з китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: Вівторок, 28 листопада 2017, 18:16

ПРЕДСТАВНИКИ КИЇВСЬКИХ ОСВІТНІХ ОРГАНІЗАЦІЇ ІДУТЬ ДО ОДЕСИ ЗАПРОСИТИ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ІНОЗЕМНИХ МОВ УНІВЕРСИТЕТУ УШИНСЬКОГО ДО УЧАСТІ В ПРОГРАМІ ESL GLOBAL!

21 листопада 2017 року в Освітньо-культурному центрі «Інститут Конфуція» (вул. Єврейська, 25) Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського пройшла зустріч студентів-старшокурсників факультету іноземних мов з представником компанії ESL GLOBAL (English second language) Костишиною Антониною Василівною

Заслуговує на увагу зацікавленість київських колег в студентах саме факультету іноземних мов Університету Ушинського, яких вважають конкурентоздатними не тільки на державному ринку праці, а й на міжнародному. 

Студентам було запропоновано взяти участь в програмі ESL GLOBAL, що передбачає викладення англійської мови дітям дошкільного віку у дитячих садках, тренінг центрах та початкових школах. Отже, рівень освітній підготовки майбутніх учителів англійської мови відповідає світовим стандартам, що надають змогу українській молоді виконувати професійні обов’язки навіть у Піднебесній!!!

Декан факультету іноземних мов д. пед. н. О. В. Попова

Студентка і Голова профбюро факультету іноземних мов з боку студентів С. О. Куцева

Останнє оновлення: П'ятниця, 24 листопада 2017, 08:30

Уперше на Одещині відбувся українсько-китайський етнічний концерт!!!

3 жовтня 2017 року в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Михайла Водяного Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» Університету Ушинського за підтримки Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі організував святковий концерт «Міжнародне спілкування: Китай ‒ Україна», в якому взяли участь студенти факультету музичної та хореографічної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського та студенти Східно-китайського педагогічного університету (м. Шанхай, КНР). Захід вразив усіх своєю масштабністю – понад 1200 учнів Одещини стали свідками цієї події!!!

На свято завітали почесні гості: Генеральний Консул Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі пані Чжао Сянжунь, консул з питань культури й освіти КНР пані Юй Чжоулінь, представник МЗС України в Одесі Ржепішевський Костянтин Іванович, заступник Департаменту культури та туризму Одеської міської ради пані Дьяченко Олена Володимирівна, керівники філіалів «Інституту Конфуція» та інші.

Вітальне слово мали ректор Університету Ушинського Олексій Якович Чебикін і Генеральний Консул Генерального Консульства Китайської Народної Республіки в м. Одесі пані Чжао Сянжунь.

У межах культурного заходу було представлено неймовірно цікаві етнічні музикальні номери. Танці народів різних провінцій Китаю справило незабутнє враження на глядачів: «Прекрасний Даньхуан» та тлі українського народного танця «Гопак», уйгурські танці «Красива дівчина, яка живе в стародавньому місті» і «Сяйво місяця на бамбук» ‒ крізь призму циганського, традиційний танець «Квіти змагаються в красі», пекінський танець «Солодкий глід» тощо.

Музичний супровід вирізнявся палітрою традиційних інструментів. Аудиторія насолоджувалась виразною мелодією «Бойовий кінь скаче», сінхайською піснею «Квіти», попурі про Одесу, української піснею «Черемшина» у виконанні аспіранта Університету Ушинського Ду Цзілона.

Під час програми всі бажаючі отримали багато задоволення від фотовиставки «Chinese Story ‒ 2017», експонати якої надало Генеральне Консульство КНР в м. Одеса. Відвідувачам було продемонстровано матеріали сучасних досягнень Китаю в різних галузях, як-от: науці, культурі, техніці, мистецтві, економіці тощо. Неабиякий інтерес викликали фото-сюжети, що відображають сучасне життя середньостатистичних китайців, їх соціально-побутові реалії, інтереси, творчість.

Отже, захід сприяв налагодженню дружби між студентами педагогічних вишів України і Китаю, укорінюванню патріотизму, толерантності, згуртуванню учнів та студентів і розвиткові їхнього творчого потенціалу.

Останнє оновлення: Субота, 07 жовтня 2017, 12:54

Міжнародний день Інститутів Конфуція відзначено на Одещині!

29 вересня 2017 року у Міському саду м. Одеси Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція» в четвертий раз провів урочистий захід «Міжнародний день Інститутів Конфуція», в якому взяли участь студенти й викладачі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, учителі та учні провідних закладів освіти, представники китайської діаспори, засобів масової інформації, а також слухачі мовних курсів китайської мови, студенти одеських вишів, гості та мешканці Південної Пальміри.

На свято, що було організоване Університетом Ушинського, завітали почесні гості: Віце-консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі пан Го Хунлян, консул з питань культури й освіти КНР пані Юй Чжоулінь, директор Департаменту міжнародних зв’язків Одеської міської ради Боєва Світлана Юріївна, керівники філіалів «Інституту Конфуція» та інші.

Вітальне слово мали Віце-консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі пан Го Хунлян, ректор Університету Ушинського академік Олексій Якович Чебикін і директор Департаменту міжнародних зв’язків Одеської міської ради Світлана Юріївна Боєва.

У межах культурного заходу було проведено святковий марафон-концерт, на якому з творчими номерами виступили слухачі лінгвокультурної підготовки університетського центру, а також студенти різних факультетів. Програма концерту передбачала участь учнівської та студентської молоді м. Одеси в різних музичних жанрових напрямах: костюмовані етнічні та сучасні танці, китайські й українські популярні пісні, опера, флеш-моб. Ретроспективне шоу становлення китайського костюма справило незабутнє враження на глядачів.

Гості та мешканці м. Одеси мали можливість також узяти участь у майстер-класі з ієрогліфіки, насолодитися написанням свого імені китайською мовою, пізнати мудрість китайської філософії від самого Конфуція та сфотографуватися з ним на пам’ять.

Після урочистої частини програми всі бажаючі відчули тонкість китайського чаювання, ознайомилися з інформацією про культурно-освітню діяльність центру «Інституту Конфуція» Університету Ушинського на виставці навчальної літератури, отримали багато задоволення від фотовиставки «Chinese Story-2017», експонати якої надало Генеральне Консульство КНР в м. Одеса. Отже, під приємну китайську мелодію були продемонстровані фотоматеріали сучасних досягнень Китаю в різних галузях, як-от: науці, культурі, техніці, мистецтві, економіці та інших. Неабиякий інтерес викликали фотосюжети, що відображають сучасне життя пересічних китайців, їх соціально-побутові реалії, інтереси, творчість. Атмосфера заходу притягувала одеситів до події та передбачала формат невимушеної бесіди. У межах фотовиставки було надано консультації з питань культурознавства та країнознавства Піднебесної та прокоментовано змістову лінію культурно-економічного проекту Китаю «Новий Шовковий шлях».

Програма Міжнародного дня Інститутів Конфуція продовжилася 30 вересня 2017 року в навчальному корпусі Університету Ушинського  по вул. Єврейській, 25. Студенти-майбутні сходознавці й цінителі культури Піднебесної набули навичок проведення чайної церемонії; навчилися художнього вирізання і малювання; в'язання нескінченного вузла, що символізує вдачу; виконання складних елементів китайської гімнастики тай-цзі. Кульмінацією свята було презентація техніки китайського традиційного масажу «гуаша», сутність якого полягає у використанні спеціальних масажних інструментів ‒ скребків, виготовлених з рогів тварин або з природних каменів: нефриту, онікса тощо.

Гостям було презентовано результати відвідування «Літнього мовного табору-2017» у Харбіні. Присутні переглянули презентації українських студентів, які в минулому році навчалися в Харбінському інженерному університеті в межах освітніх академічних програм, які реалізуються спільно з Університетом Ушинського. Молодь поділилася своїми позитивними відчуттями та враженнями.

Подібні заходи сприяють зміцненню співпраці і дружби між двома країнами – Україною і Китаєм, вихованню патріотизму, толерантності, згуртуванню учнів та студентів і розвиткові творчого потенціалу молоді.

 

Директор «Інституту Конфуція» від українського боку О. В. Попова

 

Директор «Інституту Конфуція» від китайського боку Дін Сінь

Останнє оновлення: Вівторок, 03 жовтня 2017, 18:52

    

  fnsnf visegrad fundУрядовий контактний центр                                                                  eua konfucius    
  tempus pedpresa mon.gov observatory