У жовтні 1941 року на території міста Одеси та Одеської області розпочалося масове знищення єврейського населення румунсько-німецькими окупантами. Жертвами Холокосту лише у 1941 році стало, за неповними даними, кілька десятків тисяч наших земляків.
25 жовтня 2024 року група студентів Навчально-наукового інституту природничо-математичних наук, інформатики та менеджменту спеціальностей 281 Публічне управління та адміністрування та спеціальності 014 Середня освіта (математика) відвідала Музей Холокосту в м. Одесі.
Студенти дізналися не тільки про організацію моторошного нацистського «конвейєру смерті» у нашому місті, але і про побут містян доби окупації, про зруйновані у війну історичні будівлі, про обставини визволення Одеси, про одеситів-«праведників миру», які ризикуючи власним життям переховували приречених, та про одеситів, які стали колаборантами. Трагічні події 1941-1944 років назавжди стали чорною сторінкою в історії Одеси, а пам’ять про невинно загиблих дбайливо зберігається в нашому місті.
Висловлюємо подяку професору кафедри освітнього менеджменту та публічного управління Олегу Долженкову, директору музею Тетяні Войтенко та краєзнавцю Ільї Перстньову, який взяв на себе роль екскурсовода, за організацію безкоштовного відвідання музею студентами Університету Ушинського.