29 вересня 2023 року викладачем кафедри психіатрії, медичної та спеціальної психології Фрунзе О.В. було проведено захід зі здобувачами першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціалізації «Клінічна та реабілітаційна психологія» з ушануванням пам’яті про трагічні події Другої світової війни у формі практичного заняття.
Перший теоретичний - екскурс в події минулих років. Друга світова війна, Бабін Яр, масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками. Про те, що таке є війна, з якими почуттями вона пов'язана, які психологічні травми несе за собою. Війна - це насилля, підрив власних меж особистості, страх, злість, агресія, втрата довіри до себе та до навколишнього світу, відсутність стабільності, втрата рідних, зрив шаблонів, переосмислення цінностей та тощо. Зараз у в зв'язку з подіями у Країні багато людей відчувають подібне. Ми, як клінічні психологи, маємо оволодіти практичними інструментами задля допомоги людям пережити війну, а також, тим, хто знаходиться на території бойових дій, як цивільним так і військовим. Одним із методів діагностики та зняття негативних емоційних станів є метод Арт-терапії.
Другий - практична частина. За основу взяли каракули Винникота. Кожен зі студентів намалював свій актуальний емоційний стан, пов'язаний з війною у Країні, а потім все це трансформували у позитивний настрой. За допомогою малюнка вчились працювати з актуальним емоційним станом клієнта, що відчуває, наскільки актуально, як змінився світ до та після подій, яке бачить майбутнє, чи є в ньому смисл. Як впоратися зі страхом, стресом, тривожним станом. Для кожного студента був актуальним не тільки навчальний, але й терапевтичний аспект цього заняття.
Третий - вихід у ресурсний стан. Всі малюнки вийшли яскраві та позитивні.