Кафедра загальної та диференціальної психології має достатньо високий науковий потенціал. Викладачі кафедри є фахівцями у сфері психології та висококваліфікованими педагогами. На кафедрі проводиться науково-дослідна робота, наукові дослідження здійснюються за темою: «Психологічні особливості життєдіяльності особистості в умовах соціально-психологічних трансформацій українського суспільства», яка розробляється з 2024 р.
Керує роботою доктор психологічних наук, професор Казанжи Марія Йосипівна. Наукова діяльність науково-педагогічних працівників кафедри загальної та диференціальної психології зорієнтована на вирішення нагальних проблем у сфері психології, в яких чітко простежується практико-зорієнтованість.
Викладачами та аспірантами кафедри розроблено значну кількість психодіагностичних інструментів, доведено їх надійність та валідність, що засвідчено свідоцтвами на реєстрацію авторського права на твір – це вкрай актуально в контексті розвитку української психодіагностики.
Сьогодні на кафедрі працюють: чотири доктори психологічних наук (серед них три професори і доцент), шість кандидатів психологічних наук із вченим званням доцента, кандидат юридичних наук, доктор філософії за спеціальністю 053 Психологія. Більше половини професорсько-викладацького складу кафедри має науково-педагогічний стаж, що перевищує 15 років.
Члени кафедри постійно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, конгресах, симпозіумах, круглих столах. Результати проведених досліджень відображені у значній кількості наукових праць, зокрема у монографіях (одноосібних та колективних), статтях та доповідях, опублікованих як в Україні, так і за кордоном.
На кафедрі проводиться кропітка робота з підготовки висококваліфікованих наукових кадрів – під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри здійснено низку захистів дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата, доктора психологічних наук, доктора філософії за спеціальністю 053 Психологія. Мова йде про дисертації: «Психологія становлення інтегральної ідентичності особистості», «Психологічні складові схильності особистості до самозмінювання»; «Індивідуально-психологічні прояви навіюваності як властивості особистості»; «Психологічні детермінанти почуття власної гідності»; «Особливості толерантності осіб з різними типами емоційності»; «Екзистенційні ресурси осіб, що переживають психологічну кризу»; «Психологічні особливості прокрастинації особистості: позитивні та негативні прояви і наслідки»; «Психологічні засади оптимізації материнського ставлення у матерів дітей з особливими потребами» та ін.
Підготовка фахівців вищої кваліфікації базується на діяльності спеціалізованої вченої ради Д 4105303 із захисту дисертації за спеціальностями 19.00.01 «Загальна психологія та історія психології» та 19.00.07 «Вікова та педагогічна психологія».
Результати науково-дослідної роботи впроваджуються у практику навчання та викладання у закладах вищої освіти, діяльності установ та організацій різних форм власності, можуть бути використані спеціалістами в галузі психології, для удосконалення фахової підготовки здобувачів різних рівнів вищої освіти, надання психологічної допомоги, планування та проведення наукових досліджень з психології.