Круглий стіл «Презентація Проєкту ОПП «Клінічна та реабілітаційна психологія» за спеціальністю 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти»

117 березня 2023 року відбувся круглий стіл (у онлайн-зустрічі з використанням сервісу Teams), на якому робоча група (гарант ОПП, д.психол.н., проф. Савенкова Ірина Іванівна; д.психол.н., доц. Дідух Микола Леонтійович; к.психол.н., доц. Мельничук Ірина Валентинівна; здобувач освітнього ступеня магістра, 1 року навчання, спеціальність 053 «Психологія (Клінічна та реабілітаційна)» Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» Сєвцов Сергій Валерійович) презентувала зміст та структурно-логічну схему Проєкту освітньої програми «Клінічна та реабілітаційна психологія» за спеціальністю 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2023р.
У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри психіатрії, медичної та спеціальної психології, які забезпечують освітню діяльність за спеціальністю 053 Психологія (Клінічна та реабілітаційна) другого (магістерського) рівня в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського»; ЗАПРОШЕНІ РОБОТОДАВЦІ, представники СТУДЕНТСЬКОЇ та АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ: Гарюшкін Дмитро Сергійович, Президент Асоціації нейропсихологів України, директор Центру нейропсихології, корекції та нейрореабілітації «NEURO BRAIN BOOST»; Костюк Оксана Юріївна, директор медико-корекційного центру «Лепрекон+»; Рудюк Тетяна Миколаївна, генеральний директор Дитячого спеціалізованого клінічного санаторію «Хаджибей» МОЗ України; Юджен Аугустерфер, професор, заступник директора Гарвардської програми біженців; лікар-психіатр, кандидат медичних наук, доцент, доцент кафедри практичної психології Одеського національного морського університету Пахмурний Віктор Анатолійович; здобувачі освітнього ступеня магістра, 1 року навчання, спеціальності 053 «Психологія (Клінічна та реабілітаційна)» Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського».
У процесі дискусії узгоджено:
- Зміст та структурно-логічну схему освітньої програми «Клінічна та реабілітаційна психологія» за спеціальністю 053 Психологія для другого (магістерського) рівня вищої освіти на 2022-2023 н. р;
- Зміст блоків вибіркових дисциплін, спрямованих на формування й удосконалення компетентностей у сфері клінічної та реабілітаційної психології в системі медичної сфери із застосуванням методів психотерапевтичного впливу з науково-доведеною ефективністю для осіб із нейропсихологічними, патопсихологічними та соматоформними розладами.
Робоча група з розроблення освітньої програми зазначила, що удосконалення змісту і структури освітньої програми відбулось на основі вивчення досвіду таких закордонних закладів вищої освіти як: Boston Cambridge College (США), The University Carolina at Chapel Hill (США) та вітчизняних закладів вищої освіти: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Український католицький університет.
Під час круглого столу робоча група з розроблення Проєкту ОПП «Клінічна та реабілітаційна психологія» спільно з викладачами кафедри психіатрії, медичної та спеціальної психології, стейкхолдерами, представниками академічної та студентської спільноти, напрацювала подальші кроки щодо удосконалення освітньої програми та запланувала низку подальших зустрічей із запрошеними гостями.