Конференція мала на меті зібрати воєдино досвід митців-просвітників, викладачів мистецьких освітніх закладів різних рівнів, діячів культури і мистецтв і налагодити діалог між регіонами України і іншими країнами задля просвітництва, творчого взаємообміну та відтворення і живлення єдиного мистецького простору. Тематика доповідей охоплювала широке коло проблем з актуальної сьогодні теми арт-туризму і пленеру як засобів культурного діалогу країн і регіонів, популяризації культурних традицій різних країн, виявлення ролі пленерного живопису та арт-туризму у розвитку сучасної художньої освіти.
Учасники конференції поділилися досвідом і запропонували власний погляд на широке коло проблем стосовно арт-туризму і пленеру. У матеріалах представлено надбання Південноукраїнської школи пленерного живопису, історію її розвитку, творчість видатних особистостей кінця ХІХ – початку ХХІ століття. Презентовано досвід пленерної творчості у інших регіонах України. Показано роль пленерного живопису та арт-туризму в художній освіті, виявлено міжпредметні зв’язки. Проаналізовано значення пленерного живопису у розвитку арт-туризму. Низку тез присвячено арт-туризму і пленеру як засобам культурного діалогу країн і регіонів, популяризації культурних традицій. Фахівці окреслили проблеми і шляхи розвитку арт-туризму, визначили тенденції розгалуження сучасного пленеру, окрім традиційної царини живопису, у області мистецтва графіки, скульптури, ленд-арту, музики та дизайну.
Підсумовуючи результати, хочемо подякувати всім учасникам і гостям конференції за бажання зібрати воєдино окремі монологи митців-просвітників і налагодити діалог з іншими регіонами і країнами задля просвітництва, творчого взаємообміну та відтворення і живлення єдиного мистецького простору. Бажаємо всім натхненної творчості і втілення самих сміливих задумів.
Заслужений діяч мистецтв України,
в. о. декана художньо-графічного факультету Дмитро ВЕЛИЧКО
Кандидат мистецтвознавства, доцент,
завідувач кафедри образотворчого мистецтва Анна НОСЕНКО