ОГОЛОШЕННЯ!

Image01До уваги всіх, хто цікавиться мовознавчою, філософсько-культурологічною, літературознавчою й освітньою проблематикою полікультурного простору сучасної України!

І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика на історико – філологічному факультеті

Screenshot_15 листопада 2021 року на історико-філологічному факультеті відбувся І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь 15 студентів, серед яких переможні місця посіли: I місце - О.В.Шпак, II місце - В.А.Тиршу, III місце - А.В.Тісевич та А.І.Казанжи. Вітаємо переможців!

Онлайн-семінар «Модельні навчальні програми з української мови для 5-6 класів Нової української школи»

Image0129 жовтня 2021 року відбувся онлайн-семінар «Модельні навчальні програми з української мови для 5-6 класів Нової української школи», організований кафедрою української філології і методики навчання фахових дисциплін на базі Південноукраїнського центру професійного розвитку керівників та фахівців соціономічної сфери Університету Ушинського. Виступити спікером семінару було запрошено доктора педагогічних наук, професора, завідувача відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України Горошкіну Олену Миколаївну. Було презентовано модель навчальної програми з української мови для 5-6 класів Нової української школи, її переваги, предметні ознаки та методичне забезпечення, алгоритм переходу, можливі варіанти календарного планування з української мови для учнів 5 класу. Розкрито зміни, на які спрямований компетентнісно зорієнтований підручник української мови, надано основні складові розробленого підручника, запропоновано покрокову інструкцію, обґрунтовано ймовірні ризики та наслідки змін програми.

І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка на історико-філологічному факультеті

Screenshot_129 жовтня 2021 року відбувся І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. У ньому взяли участь 20 студентів, серед них переможцями стали: І місце - В.В.Тиршу, II місце - О.В.Шпак, III місце - А.О.Воскобойнік та А.В.Тісевич. Вітаємо переможців І етапу, сподіваємось на перемогу у ІІ етапі конкурсу.

Наша аудиторія – усе місто! Участь у науковій конференції «Леся Українка: зв’язки з Одесою та сучасний контекст»

Image01У межах навчально-дослідного проєкту під назвою «Наша аудиторія – усе місто» (реалізація завдань лабораторії «Моделювання лінгвокультурного простору в системі освіти» (керівник доцент Кучерява О.А.)), студенти й викладачі історико-філологічного факультету Університету Ушинського в ці осінні жовтневі дні взяли участь у науковій конференції «Леся Українка: зв’язки з Одесою та сучасний контекст». Конференція проходила в розкішній будівлі Одеського літературного музею. Її організував і блискуче провів Заслужений художник України, відомий громадський діяч Сергій Савченко.

25-це лише початок. Історія продовжується

Титулка програми23-24 вересня з нагоди подвійного свята, ювілейного року історико-філологічного факультету й кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін, відбулася представницька Міжнародна наукова конференція «Українська словесність у полікультурно-освітньому просторі сьогодення».

Зустріч філологів з поетом Станіславом Стриженюком

IMG_4613«Свою літературу треба знати в обличчя», - під таким гаслом на історико-філологічному факультеті Університету Ушинського вже котрий рік поспіль проходять творчі зустрічі з письменниками рідного краю, гостями із Києва, Львова, інших міст України. Студенти-філологи мають щасливу можливість поспілкуватися з цікавими людьми, а головне – пізнавати літературу в інтерпретації самих авторів.

ДО УВАГИ ВСІХ, ХТО БАЖАЄ СКЛАСТИ ІСПИТ НА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

new_gerbДО УВАГИ

ВСІХ, ХТО БАЖАЄ СКЛАСТИ ІСПИТ НА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

На виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» і Національна комісія  зі стандартів державної мови уклали договір про співпрацю, відповідно до якого в університеті від 04.08.2021 р. розпочато проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою