Відкрита лекція завідувачки кафедри української та зарубіжної літератур, доктора філологічних наук Надії Вікторівни Сподарець

16 квітня 2021 року на факультеті іноземних мов для студентів 3 курсу була проведена відкрита лекція завідувачки кафедри української та зарубіжної літератур, доктора філологічних наук Надії Вікторівни Сподарець. Тема лекції: «Творчість Франца Кафки як явище літературного модернізму». Професійне спілкування зі слухачами було спрямоване на розкриття типологічно характерних та індивідуально вмотивованих ознак модерністського мислення австрійського письменника.

Круглий стіл на тему: “Етичні норми академічних взаємовідносин”

117 березня 2021 року на філологічному факультеті  Університету Ушинського кафедрою української та зарубіжної літератур було проведено круглий стіл на тему: “Етичні норми академічних взаємовідносин”.  Організатори приват-доцент Яремчук Н.В. та доцент Боєва Е.В. ознайомили здобувачів вищої освіти 2-х курсів філологічного факультету з нормами доброчесності та вимогами до сучасного виконання наукових робіт.

Урочистості з нагоди 150-річного ювілею Великої Українки

1«Цвіт папороті можна дістати, тільки переживши найстрашнішу ніч». Авторські афоризми, глибокі думки з особистого листування Лариси Петрівни насправді давно можна вважати мініатюрною поезією у прозі, що в максимально концентрованій формі передають сутність характеру, жіночого світогляду, життєвої філософії Лесі Українки, занурюють читача в інтимний світ її переживань, зокрема й з приводу конкретних подій у її власному житті. Яскравий художній образ «цвіту папороті», як відомо, родом з українського фольклору та міфології, – символ чогось рідкісного, небувалого, чарівного, магічного, казкового – має не лише численні поетичні конотації, а й біографічний підтекст. Саме так Леся Українка, зокрема, називала свою подругу Ольгу Кобилянську: «Мені здається, що цвіт папороті, якби він був, то був би до Вас подібний» (лист Лесі Українки до Ольги Кобилянської від 26 грудня 1900 р.)

Презентація Університету Ушинського в Одеській ЗОШ №14

15018 лютого 2021 року представники Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, зокрема: Ілясов Олександр Олександрович, викладач кафедри слов’янського мовознавства філологічного факультету, Мирковіч Інна Леонідівна, к.пед.н., старший викладач кафедри західних і східних мов та методики їх навчання факультету іноземних мов, Моргун Олександра Олександрівна, викладач-стажист кафедри перекладу і теоретичної та прикладної лінгвістики, фахівець ОКЦ «Інститут Конфуція», у межах профорієнтаційної роботи презентували спеціальності, за якими навчаються здобувачі вищої освіти, старшокласникам Одеської загальноосвітньої школи №14 І-ІІІ ступенів.

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців «Лінгвістика й лінгводидактика: здобутки і перспективи розвитку»

2НЕМАЄ МАГІЇ СИЛЬНІШОЇ, НІЖ МАГІЯ СЛІВ

А.ФРАНС

Університет Ушинського представив колекцію національного вбрання у Центрі української культури

55Нещодавно кабінетом українознавства філологічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського було підготовлено нову експозицію українського одягу ХІХ-ХХ століття.

З Днем української писемності та мови

2З Днем української писемності та мови вітають усіх студенти-філологи й викладачі кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін. Уже традиційно в перші тижні листопада на філологічному факультеті проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада. Цього року програма предметного тижня була також досить насиченою.

В Університеті Ушинського відзначили День вишиванки

У третій четвер травня українці вже традиційно святкують День вишиванки. Отже, 21 травня 2020 року викладачами та студентами факультету початкового навчання, філологічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського в межах відзначення цієї події було підготовлено тематичну виставку та відеопрезентацію «Українська традиційна вишиванка Північного Причорномор`я».

Сторінка 1 із 2