Історико-філологічний факультет Університету Ушинського десятиліттями плекав своє добре ім’я. І хоча доля кожного з його випускників складалася по-різному, чимало з них побудували успішну кар’єру на науковій і освітянській ниві, в інформаційних агенціях і прес-службах вітчизняних і зарубіжних медіа, спробували себе як приватні репетитори, незалежні колумністи, копірайтери, ведучі новин, редактори і літературні критики, оглядачі культурних та історичних пам’яток України, лектори-екскурсоводи тощо.
Сьогодні своєю оптимістичною історією професійного успіху з нами поділилися сміливі і креативні випускниці нашого факультету, вчителі української мови та літератури закладу загальної середньої освіти, Ірина Олександрівна Морар (Миколаївська область), Анастасія Михайлівна Мараренко (Одеська область), Лілія Юріївна Матевощук (Тернопільська область), які в 2023 році успішно пройшли сертифікацію педагогічних працівників, підтвердивши високий рівень професійних компетентностей:
Ірина Морар (випуск, 2013): Сертифікація - об'єктивний, незалежний спосіб оцінювання
педагогічних працівників, який, перш за все, дає змогу учителеві впевнитись у своїх силах, знаннях та вміннях. Крім цього, сертифікований педагог отримує приємні бонуси у вигляді автоматичної атестації та грошової надбавки у розмірі 20%.
Чому я вирішила спробувати себе у сертифікації? Ще у 2019 році, коли стартувала ця процедура, я чітко усвідомила, що хочу пройти цей шлях. І коли цьогоріч побачила у списку предметів свій, радості моїй не було меж. Дуже хвилювалась, що лише 500 філологів зможуть взяти участь. Потрапити до цього списку здавалось нереальним. Реєструвалась вночі о 00.00, щойно відкрилась реєстраційна платформа. Того ж дня надіслала необхідний пакет документів. Після цього почалось очікування, яке, здається, тривало вічність. Згодом отримала лист з доступом до особистого кабінету. Поступово почуття радості переросло у хронічне хвилювання, боротьбу зі своїми страхами, невпевненістю і ваганнями, підготовку і безсонні ночі в роздумах. Один за одним, ніби уві сні, минули три етапи сертифікації, які принесли такий довгоочікуваний результат. Відтепер я СЕРТИФІКОВАНА ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ! Чи шкодую я, що стала на цей шлях? Аніскілечки, адже вкотре довела собі, що здатна досягати поставлених цілей. Чи зроблю я цей крок ще раз? Однозначно!
Анастасія Мараренко (випуск, 2012): На сертифікацію мене привело бажання випробувати себе, адже часто ми самі не можемо об'єктивно оцінити свою роботу,
.
сумніваємося у власних силах і можливостях. Це, по суті, був виклик самій собі як фахівцеві: не розгубитися під час незалежного тестування (всього за три уроки продемонструвати свою майстерність і компетентність), а під час інтерв'ю з експертами довести, що ти теж заслуговуєш на професійне визнання. Це був період самооцінювання власної педагогічної вправності і самопрезентації практичного досвіду, час вагань, натхнення і наснаги. Досі згадую незабутні емоції і враження, своє незмінне прагнення вистояти і досягти мети незважаючи на складні умови воєнного часу.
Лілія Матевощук (випуск, 2012) : Мені було цікаво проходити всі етапи Сертифікації-2023, хотілося перевірити свої можливості, отримати відгуки від незалежних експертів,
почути оцінку спеціалістів. Сертифікація передовсім має на меті оцінити професійні компетентності сучасного педагога. Вона здійснюється через незалежне тестування, самооцінювання та глибоке вивчення практичного досвіду роботи сторонніми експертами. Сертифікація – це поштовх до самовдосконалення, партнерство, готовність до змін, це ще один крок до пізнання себе, до вдосконалення своєї педагогічної майстерності та невимірна мотивація до нових звершень.
Ми аплодуємо і дякуємо кожному випускникові і кожній випускниці історико-філологічного факультету, хто сьогодні тримає науковий, інтелектуальний, освітянський, медійний стрій та боронить Україну заради її мирного і щасливого майбутнього.
Жанна Горіна
Світлини зі стенду-архіву випускників історико-філологічного факультету