8 листопада на базі археологічної лабораторії Університету Ушинського відбувся круглий стіл на тему: «Охорона пам’яток історії і культури в умовах воєнного стану». Активну участь у заході взяли участь студенти 1-3 курсів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) історико-філологічного факультету.
Здобувачі освіти підготували доповіді-презентації присвячені зруйнованим та пошкодженим в ході військових дій пам’яткам історії і культури, зокрема Святогорській Лаврі, Маріупольському драматичному театру, Харківському Держпрому, Національному літературно-меморіальному музею Г. С. Сковороди, Будинку вчених в Одесі, Кошарському городищу та ін.
Найкращими доповідями визнані виступи Павла Плаксивого, Дар’ї Яковлєвої, Максима Лукинюка , Катерини Засоби. Доповідачі відмітили, що важко навіть приблизно порахувати, скільки пам’яток архітектури та культурних закладів втратила Україна за період від початку Повномасштабного вторгнення до сьогодення. Тільки станом на 6 березня 2024 року ЮНЕСКО підтвердило пошкодження 345 пам’яток. Харків втратив майже 1000 будівель, а у передмісті Чернігова знищено близько 70% споруд. Постраждала і Одещина. В умовах збройних конфліктів пам’ятки культурної спадщини, в наслідок притаманних їм особливостей, стають одними з найвразливіших об’єктів. Знання і вміння набуті під час навчання в університеті Ушинського будуть допомагати відновлювати, реставрувати та зберігати історичну спадщину минулого України.