23.04-24.04 2021 р. на кафедрі музичного мистецтва і хореографії було проведено обговорення результатів он-лайн опитування усіх зацікавлених сторін з приводу підвищення якості навчання на ОНП 014 Середня освіта (Музичне мистецтво). Попередньо на сайті кафедри було проведено он-лайн опитування проекту ОНП, якій практично не змінився у порівнянні з попередньою редакцією. Така старатегія надала можливості повною мірою отримати інформацію саме з боку усіх зацікавлених сторін: здобувачі, роботодавці, стейкґолдери, академічна спільнота. Отримані данні було ретельно проаналізовано та подано їх статистичну обробку, з якою можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/2QleTRb.
Після отриманих результатів гарант ОНП, доктор педагогічних наук, професор О.Є. Реброва ініціювала підведення підсумків для остаточного обговоренні змін, які будуть внесено у нову редакцію ОНП.
В обговорені брали участь:
Стейкґолдери:
Олексюк Ольга Миколаївна, завідувач кафедри музикознавства та музичної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка;
Мартинюк Тетяна Володимирівна, професор кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;
Черноіваненко Алла Дмитріївна, професор кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової:
Роботодавці:
Мозгальова Наталія Георгіївна, завідувач кафедри музикознавства, інструментальної підготовки та хореографії Вінницького державного педагогічного університета імені Михайла Коцюбинського;
Черкасов Володимир Федорович; завідувач кафедри музичного мистецтва та методики музичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
Демидова Марина Григорівна, завідувач кафедри музичнро-інструментальної підготовки ПДПУ імені К.Д.Ушинського;
Лінь Хуацінь, представник роботодавця, юридичної особи: Хінгкайська консерваторія музичного мистецтва та управління
Кьон Наталія Георгіївна, завідувач кафедри теорії музики і вокалу ПДПУ імені К.Д.Ушинського;
Новська Олена Рудольфівна, завідувач кафедри диригентсько-хорової підготовки.
Здобувачі:
Анна Усова; Юрій Вдовиченко, Арсенія Терзі, Костянтин Томницький, Оксана Калюжна
Найсуттєвішою пропозицією усіх зацікавлених сторін було: збільшення кредитів з науково-педагогічної практики задля розширення форм її проходження; введення освітньої компоненти «Основи музикології» (пропозиція Т.В.Мартинюк, підтрнимана С.В.Шипом) в перелік обов’язкових; введення обов’язкового компоненту «Виконавсько-просвітницька діяльність викладача-дослідника» (пропозиція Кьон Н.Г. та Олексюк О.М.); переведення ОК «Сучасні моделі вищої освіти» в перелік вибіркових дисциплін, оскільки вона не є пріоритетною для спеціальності 014 Середня освіта (пропозиція Черкасова В.Ф.), зокрема враховуючи спеціалізацію «Музичне мистецтво». Ця вимога викликана статистичними результатами опитування. Також пропоновано викладання ОК «ІКТ у сучасних наукових дослідженнях» здійснювати за професійним спрямуванням. На факультеті музичної і хореографічної освіти є можливість забезпечити таке викладання.
Здобувачі наголошували на необхідності підтримувати виконавську майстерність протягом 4 років навчання, знайти можливість ввести відповідну ОК. Їх бажання підтримали Черкасов В.Ф., Білова Н.К. Черноіваненко А.Д. та інші.
За результатами обговорення було прийнято рішення внести зміни в ОНП, відповідно переглянути предметні результати навчання.