10 жовтня 2024 р. в Університеті Ушинського відбувся воркшоп-тренінг "Дбаємо про ментальне здоров'я молоді України", приурочений до дня ментального здоров'я для здобувачів Навчально-наукового інституту природничо-математичних наук, інформатики та менеджменту.
Спікер заходу, кандидат психологічних наук, доцент, фахівчиня Одеського обласного центру психічного здоров'я відділу ментального здоров'я Тетяна Ульянова відпрацювала телесні практики та практичні вправи, що спрямовані на покращення емоційних станів саморегуляцію психічних станів зі здобувачами сп. 281 Публічне управління та адміністрування, 073 Менеджмент, 014 Середня освіта. Інформатика, 014 Середня освіта. Фізика та астрономія.
Особливої актуальності питання ментального здоров’я набуває зараз, коли українці кожного дня переживають стрес через військову агресію рф.
Ментальне здоров’я – це універсальне право людини мати внутрішні ресурси для того, аби жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, не забуваючи про себе. Кожен повинен знайти психологічну допомогу тоді й там, коли вона потрібна.
За ініціативи першої леді Олени Зеленської була створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» у межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.
Саме таке запитання – «Ти як?» - автори програми радять ставити собі і своїм близьким щодня. Відповіді можуть бути різними, але обов'язково – чесними. Адже це стане початком шляху до того, що є базовою цінністю ментального здоров'я – добробут людини і те, наскільки вона почуває себе щасливою.