Цей день, відзначений символічною датою (21-й день третього місяця), підкреслює унікальність трисомії 21-ї хромосоми, яка є генетичною особливістю людей із синдромом Дауна. 21 березня 2025 p. на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти і реабілітації Навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації було проведено викладачами – професором Соколовою Г. Б. та доцентом Орленко І. М., й здобувачами вищої освіти спеціальності 016 «Спеціальна освіта» акцію #Шкарпетуйся#-#LotsOfSocks з нагоди Всесвітнього дня підтримки людей із синдромом Дауна.
Метою заходу було підвищення обізнаності студентів, викладачів та громадськості про інклюзивні цінності. Головним символом акції стали різнокольорові шкарпетки – знак підтримки та прийняття людей із синдромом Дауна. Здобувачі вищої освіти та викладачі одягли яскраві, непарні шкарпетки, тим самим демонструючи свою солідарність із людьми, які мають цю генетичну особливість.
Протягом дня учасники розповсюджували інформаційні матеріали про синдром Дауна, провели дискусійний клуб щодо важливості створення безбар’єрного середовища для людей з особливими освітніми потребами. Особливу увагу було приділено ролі вчителя-логопеда у мовленнєвій підтримці дітей та дорослих із синдромом Дауна.
Акція мала на меті не лише привернути увагу до проблем людей із синдромом Дауна, а й сприяти формуванню більш інклюзивного суспільства. Такі заходи допомагають змінювати стереотипи та виховувати культуру толерантності серед майбутніх педагогів.
Акція #Шкарпетуйся#-#LotsOfSocks стала ще одним кроком на шляху до усвідомлення важливості підтримки та рівноправної участі людей із синдромом Дауна в усіх сферах життя.