Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації
Інформація для абітурієнтів
Навчально-науковим інститутом фізичної культури, спорту та реабілітації Університету Ушинського, на базі повної загальної середньої освіти здійснюється набір абітурієнтів за спеціальністю «017 Фізична культура і спорт». Вступники будуть навчатися на основі освітньої програми «Фізична культура і спорт» (3 роки і 10 місяців), по завершенні навчання отримують перший (бакалаврський) рівень вищої освіти і кваліфікацію: «Бакалавр фізичної культури і спорту». Під час навчання студенти мають можливість поглиблено, за вибором, вивчати дисципліни пов’язані з тренерською діяльністю в обраному виді спорту; фітнесом і рекреацією, туристичною діяльністю та ін. Можливий вступ на скорочений термін навчання.
На базі диплому бакалавра за спорідненими спеціальностями чи вищої освіти за іншою спеціальністю, здійснюється набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. За час навчання за освітньою програмою «Фізична культура і спорт (1 рік і 4 місяці) випускники отримують кваліфікацію: «Магістр фізичної культури і спорту».
На базі диплому бакалавра за спорідненими спеціальностями чи вищої освіти за іншою спеціальністю, здійснюється набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю «017 Фізична культура і спорт» зі спеціалізації «Фізична реабілітація». За час навчання за освітньою програмою «Фізична реабілітація» (1 рік і 4 місяці) випускники отримають кваліфікацію: «Магістр фізичної культури і спорту» (Фізична реабілітація).
На базі повної загальної середньої освіти здійснюється набір за спеціальністю 014 «Середня освіта» (Фізична культура). Вступники будуть навчатися на основі освітньої програми «Середня освіта» (Фізична культура) (3 роки і 10 місяців), по завершенні навчання отримають перший (бакалаврський) рівень вищої освіти і кваліфікацію: «Бакалавр фізичної культури і спорту». Під час навчання студенти мають можливість поглиблено, за вибором, вивчати дисципліни пов’язані з тренерською діяльністю в обраному виді спорту; фітнесом і рекреацією, туристичною діяльністю та ін. Можливий вступ на скорочений термін навчання. По завершенні навчання випускники отримують кваліфікацію: «Вчитель фізичної культури». Під час навчання студенти мають можливість поглиблено, за вибором, вивчати дисципліни пов’язані з методикою спортивно-масової роботи, фізичного виховання в спеціальних навчальних закладах та ін.
На базі диплому бакалавра за спорідненими спеціальностями чи вищої освіти за іншою спеціальністю здійснюється набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізична культура). За час навчання за освітньою програмою Середня освіта (Фізична культура) (1 рік і 4 місяці) випускники отримають освітню кваліфікацію: «Магістр середньої освіти» і професійну кваліфікацію «Вчитель фізичної культури. Викладач фізичного виховання».
На базі диплому бакалавра за спорідненими спеціальностями чи будь-якої вищої освіти здійснюється набір на другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Природничі науки). За час навчання за освітньою програмою «Природничі науки» (1 рік і 4 місяці) випускники отримають освітню кваліфікацію: «Магістр середньої освіти» і професійну кваліфікацію : «Вчитель природничих наук, фізички, хімії і біології».
У здобувачів освіти буде можливість формувати свою освітньо-наукову траєкторію підготовки.
Директор інституту:
e-mail. : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Приймальна комісія університету :
Тел. : +38048-705-46-50; +38048-705-46-51
Секретаріат деканату :
e-mail : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Денного навчання:
Фахівець денної форми навчання:
Тарасенко-Ватуліна Наталія Михайлівна, каб. 107;
e-mail : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Секретар денної форми навчання:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+380957225732
Заочного навчання:
Секретар заочної форми навчання:
Структурними підрозділами навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації є кафедри:
теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін:
(завідувач – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент,
Дразіна Євдокія Володимирівна)
спортивних ігор:
(завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент
Бобошко Володимир Васильович);
гімнастики та спортивних єдиноборств:
(завідувач – доктор педагогічних наук, професор
Долинський Борис Тимофійович);
спеціальної та інклюзивної освіти і реабілітації:
(завідувач – доктор педагогічних наук, професор
Форостян Ольга Іванівна);
біології і охорони здоров’я:
(завідувач – кандидат біологічних наук
Топчій Марія Сергіївна)
Адреса інституту :
Україна, 65039, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4, навчальний корпус № 8.
Поштова адреса: Україна, 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Увага, через воєнний стан, тимчасово, деканат інституту знаходиться за адресою : вул. Старопортофранківська, 71, 2 поверх, каб. 5.
Історичний екскурс
Історія становлення та розвитку інституту починається з 1947 року, коли при Одеському педагогічному інституті утворився структурний підрозділ – факультет фізичного виховання і спорту. Першим деканом факультету (1947-1948 рр.) була Маянц Марія Марківна. З 1948 р. по 1950 рр. керував факультетом Нікіфоров Порфірій Іванович – один із провідних фахівців у галузі легкої атлетики, заслужений тренер СРСР. З 1950 по 1951 рік деканом був Кастеллі Григорій Олександрович. З 1953 р. до 1970 р. факультет очолював кандидат медичних наук, доцент Корабльов Микола Васильович – талановитий організатор, видатний учений у галузі лікувальної фізичної культури. Під його керівництвом факультет посів провідне місце серед аналогічних підрозділів з фізичного виховання і спорту закладів вищої освіти України.
Корабльов М.В.
Визначальною датою був 1965 рік, коли розпочалося будівництво спортивно-оздоровчої бази педагогічного інституту, а в 1967 році, студенти факультету фізичного виховання і спорту провели літній табірний збір у спортивно-оздоровчому таборі в районі вулиці “Дача Ковалевського”. З 1971 року деканом факультету фізичного виховання (факультет змінив назву з 1971 р.), стає доцент Романовський Костянтин Миколайович. З 1975 року факультет очолив заслужений тренер УРСР та СРСР Горбачов Євген Георгійович. Очолювана Горбачовим Є.Г. жіноча волейбольна команда Одеського «Буревісника» стала у 1961 році чемпіоном СРСР і чемпіоном Всесвітньої Універсіади. На посаді декана Горбачов Євгеній Георгійович працював до 1981 р.
Горбачов Є.Г.
Професор Палига Віталій Діамидович керував факультетом з 1981 (з перервою 1985-1987 рр.) по 1989 роки. Ним був написаний знаний підручник «Гімнастика» за яким проходили підготовку багато фахівців. З 1990 року на чолі факультету стає доктор педагогічних і біологічних наук, професор Сермєєв Борис Васильович. Аспірантура поповнюється випускниками факультету – Б. Шереметом, М. Єфіменко, О. Начиновою, В. Бобошком, М. Фідірко, А. Павловим, І. Морозом, О. Кізимою, Б. Долинським, які увійшли до наукової школи професора Б. В. Сермеєва. Факультет стає базовим науковим центром України, встановлюються тісні творчі взаємозв’язки з Академією педагогічних наук СРСР. Б. В. Сермєєва на посаді декана з 1993 року замінив – професор Шеремет Борис Григорович. На факультеті були започатковані нові спеціальності, захищено 14 кандидатських дисертацій, у тому числі П. Джуринським, Н. Лещій, В. Ковиліною, О. Літовченко, С. Притиковською, Г. Кучеренко, О. Коломійченком, О. Криліченко, М. Мога. З 2006 року факультет фізичного виховання змінив назву на Інститут фізичної культури та реабілітації. У 2009 році у складі Інституту фізичної культури та реабілітації функціонують два факультети: факультет фізичного виховання (декан Бобошко В.В.) та факультет фізичної реабілітації (декан Шеремет Б.Г.).
З 2009 році інститут розміщується у навчальному корпусі по вул. Фонтанська дорога, 4. З 2010 по 2013 роки науково-педагогічним складом, студентами були докладені неймовірні зусилля з відновлення і реконструкції старих історичних приміщень. За цей час було розширено аудиторний фонд, створюються борцівський зал, гімнастичний зал, зал рухливих ігор, зал спортивних ігор, зал фізичної підготовки з циклічних видів спорту, науково-дослідні лабораторії, проводяться ремонтні роботи у приміщеннях кафедр і деканатів. З квітня 2016 р. по липень 2018 деканом факультету фізичного виховання був доктор педагогічних наук, професор Долинський Б. Т. З 2 липня 2018 р. відбулося об’єднання факультету фізичного виховання і факультету фізичної реабілітації в навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації. Директором новоствореного інституту було обрано доктора педагогічних наук, професора Джуринського П. Б.
30 листопада 2023 року директором навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту та реабілітації було обрано доктора психологічних наук, професора Соколову Ганну Борисівну.
Серед випускників інституту — керівники, науковці, освітяни, спортсмени, громадські діячі – ректор Університету Ушинського, заслужений діяч науки та техніки України, професор, академік НАПН України О. Я. Чебикін; ректор Одеського медичного університету (1984-1994 pp.), професор, академік Академії кібернетичних технологій І.І. Ільїн; заслужений тренер СРСР і УРСР, завідувач кафедри теорії і методики виховання фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту, професор Є.Г. Горбачов; народний депутат Верховної ради України, Президент Асоціації болгар України, професор А.І. Кіссе; заступник директора інституту фізичної культури та реабілітації Університету Ушинського (1991-2006 р.), доцент, академік МАДЕНМ В.Г. Жарков; завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Університету Ушинського (з 1998 p.– 2008 р.), доцент М.О. Фідірко; завідувач кафедри біології і основ здоров’я Університету Ушинського, доцент А.І. Босенко; завідувач кафедри гімнастики Університету Ушинського (з 2004 р.), доцент А.П. Чустрак; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського (2010-2015 рр.), завідувач кафедри спортивних ігор, доцент В.В. Бобошко; декан факультету фізичного виховання Університету Ушинського (з 2016-2018 рр.), професор Б.Т. Долинський; завідувач кафедри дефектології та фізичної реабілітації Університету Ушинського» (з 2016 р.), професор О. І. Форостян; професор кафедри гімнастики і спортивних єдиноборств, доктор наук з фізичного виховання і спорту (2019) В.Г. Тодорова; доцент кафедри спортивних ігор, доктор економічних наук (2022) С.С. Романенко.
У числі видатних випускників веслувальник Юрій Чебан – дворазовий Олімпійський чемпіон у греблі на каноє, головний тренер збірної команди України з каноє. Інститут пишається своїми студентами і випускниками різних років, славетними спортсменами, такими як: Ніколаєва М., Мондзолевський Г., Петренко В., Решко С., Мільчев М., Олізаренко Н., Абрамова Н., Мішак В., Лапинський С., Михальчук В., Казакова О., Соколовська О., Авдєєнко Г., Железняк Я., Бурдейна Н., Петренко С., Нікіфоров Ю., Цимбалар І., Білоног Ю., Гончаров Р., Грушина О., Демчук С., Алексєєв Д., Ягодка А., Ломаченко В., Горпинич В., Воронько В., Стрілець І., Григорьєв І., Салієва В., Вітріченко О., Катишев Р., Онуфрієнко А., Мінченко С., Камбур А., Станкова К., Куляба С., Забродська Н., Башли Н., Берекет Г., Варламова Н., Мандрик А., Мітіна Є., Мусієнко Ю., Бентобал Г., Савшак В., Ткаченко Д., Маловічко І., Тодорова А., Сторожук Г., Шевченко О. та ін.
Веслувальник – Юрій Чебан
Ушу – Наталя Варламова
Веслувальниця – Анастасія Тодорова
Плавець – Володимир Воронько
Фехтувальник – Андрій Ягодка
Гандбол – Ганна Сторожук
Стендова стрільба – Ірина Маловічко
Легка атлетика (ультрамарафон) – Олена Шевченко
Баскетбол – Ліза Мітіна
Переможці і призери всеукраїнської універсіади з плавання (2019 р)
Переможці першості серед ЗВО з боротьби
(тренер-викладач Тодоров П.І.)
Команда з регбі – призер всеукраїнської універсіади
(тренер-викладач Романенко С.С.)
Кращі викладачі і спортсмени отримали цінні подарунки
Після перемоги на виховних заходах університету
«Студентська осінь 2019»
Університет Ушинського – призер Всеукраїнської універсіади
у загальному заліку (2017 р.)
Випускники другого (магістерського) рівня вищої освіти