Участь Університету Ушинського в ІІ Міжнародній конференції «ШІ в науці і освіті» (AISE 2025)

115 квітня 2025 року представники Університету Ушинського взяли активну участь в роботі ІІ Міжнародної конференції «ШІ в науці і освіті» (AISE 2025). Університет є одним із співорганізаторів конференції і вже третій рік поспіль активно бере участь в організації та проведенні усіх передбачених програмою заходів.
До складу програмного комітету конференції від університету входить проректор з наукової роботи проф. Ганна МУЗИЧЕНКО, до складу організаційного комітету – доц. Володимир Черних, ст. викл. Вячеслав КОРАБЛЕВ та аспірант Андрій ТУЖИКОВ.
Під час відкриття конференції з вітальним словом до всіх учасників заходу, а кількість зареєстрованих осіб сягала позначки вище 250, звернувся ректор університету проф. Андрій КРАСНОЖОН, який закцентував увагу присутніх на вагомості дослідження впливів ШІ на освітній процес, на свідомість людей, їх професійну діяльність, які сьогодні знаходяться в зоні наукового дослідження науковців Університету Ушинського. Проректор з наукової роботи Ганна МУЗИЧЕНКО продовжила тему, підкресливши трансформацію ставлення суспільства, освітян та науковців до ШІ за останні три роки щодо можливостей та напрямів їх застосування в викладацькій та науковій діяльності освітян, які здатні полегшити рутинну роботу, але вимагають від науковця критичного осмислення отриманого результату.
Цьогоріч на пленарному засіданні конференції університет представив доповідь доц. Катерини НЕДЯЛКОВОЇ «Використання цифрових інструментів та інструментів ШІ для оцінювання та взаємооцінювання студентських робіт», яка є результатом роботи за одним із напрямів НДР
«Використання штучного інтелекту під час підготовки майбутніх учителів до навчання математики» (наук. керівник – проф. СКВОРЦОВА С. А.), яку виконує кафедра математики та методики її навчання.
Доповіді представників університету про результати дослідження різних аспектів застосування ШІ в освіті і науці були представлені майже на всіх секційних засіданнях конференції. Зокрема, в секції «ШІ в освіті» аспірант кафедри педагогіки, завідувач навчальної лабораторії штучного інтелекту та робототехнічних систем Віктор КОРАБЛЬОВ представив основні напрями роботи лабораторії з впровадження ШІ в освітній процес у доповіді «Інтеграція дифузійних моделей ШІ в освітній процес як рушій творчих інновацій».
У доповіді йшлося про запроваджені в освітній процес Університету Ушинського навчальні дисципліни «Гейміфікація», на якій студенти використовують код-асистенти (наприклад, GitHub Copilot чи подібні open-source рішення) для прискорення написання програмного коду, а також чат-боти для створення сюжетних ліній і адаптації текстів під ігрові сценарії. Уже зараз групи працюють над проєктами з перетворення шкільних програм з української та зарубіжної літератури на інтерактивні візуальні новели. Це можуть бути як окремі твори, так і тематичні антології для молодших класів, де збірки коротких оповідань поєднуються в єдину сюжетну лінію.
Паралельно на курсі «Графічний дизайн» студенти опановують дифузійні моделі (Stable Diffusion-подібні) для створення ілюстрацій, іконографіки та ігрових ассетів. За допомогою безкоштовних сервісів LeonardoAI, KreaAI та SunoAI, а також локальної інтеграції KritaAI, вони генерують як одиничні елементи методичного супроводу (обкладинки, схеми, інфографіку), так і цілі набори графічних ресурсів.
У секції «ШІ в науці» свою доповідь «Штучний інтелект у науковій діяльності викладача університету» представила завідувач кафедри математики та методики її навчання проф. Світлана СКВОРЦОВА, яка спрямована на дослідження комплексу інструментів ШІ для виконання професійної діяльності викладача дисциплін методичного спрямування педагогічного університету відповідно до рутинних і нерутинних задач викладача. Зокрема, йшлося про використання чат-ботів (Clаudе, Perplexity, ChatGPT, Copilot, Gemіni, DeepSeek) і спеціальних інструментів для пошуку і аналізу літератури (Semantic Scholar, Google Scolar, Elicit , Scite тощо), редагування тексту, створення презентацій та для інших рутинних завдань наукової роботи.
Аспірант Університету Ушинського (спеціальність 105 «Прикладна фізика і наноматеріали») Андрій ТУЖИКОВ виступав одним із модераторів секції
«Нейронні мережі та машинне управління». Серед модераторів чотирьох передбачених програмою конференції секцій він був єдиним із числа аспірантів. На цій же секції він презентував і напрацювання кафедри інноваційних технологій та методики навчання природничих дисциплін, а також свого власного дисертаційного дослідження у форматі доповіді «Машинне навчання для структурної інженерії графенових квантових точок з контрольованими дефектами».
Загалом конференція сприяла досягненню своєї головної мети – стати платформою для стимулювання дискусій, сприянню зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями, та розвитку інноваційних рішень у сфері ШІ для науки, економіки та освіти.
Дякуємо команді Університету Ушинського за гідне представлення напрацювань університету та його наукових шкіл, кафедр та лабораторій, всім колегам-партнерам, співорганізаторам за співпрацю та мотивацію до нових звершень. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, проводити конференції та створювати нові наукові результати.

 

Пустая синяя полоска

© 2025 Ushinsky University
pola mahjong cuanmahjong bebas finansialscatter hitam pemulascatter 4x mahjongfakta rtp mahjong wins bocorjackpot teriak kencang mahjongmahjong wins baru main maxwin duluanmahjong hoki meledak ledakmahjong jadi tempat healing cuanmahjong wins scatter gak hentimahjong ways sore ini auto gacormahjong ways pola langkamahjong ways trik spin bertahappola sensa mahjong wins minggu inimain mahjong wins auto kayamain mahjong ways auto kayapola mahjong ways terbarumahjong wins gak ada lawanmahjong ways tembus maxwin tanpa auto spintemukan momen emas saat scatterpunya irama scatter sendirijackpot pertama pemain baruagen cuan ways stabilstrategi akun baru waysvario bekas dari scattertrik scatter hitam waysstrategi mahjong wins cuanjackpot cepat mahjong waystips jackpot ways2 penggandaasia2629asia2630asia2631asia2632heylink macauklubheylink asiaklubheylink hksbetheylink kapten76heylink mpoxoheylink garuda76heylink leo1131garuda76asiaklubmacauklubrawit303mpoxlABC1131 AMPviral asiaklubviral macauklubpondok88Asli777Mpogalaxyavivaequipments.comawsbet.netaura cuan mahjong ways 2rahasia wd berkali kali di mahjong ways 2www.upshotindia.com