Мета та завдання юридичної клініки
Порядок надання правової допомоги
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року №992 «Про Національну програму правової освіти населення», реалізуючи рекомендації Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення та з метою створення належних умов для набуття громадянами необхідного обсягу правових знань і навичок у їх застосуванні, надання безоплатної правової допомоги особам, які потребують соціального захисту та підтримки, зокрема неповнолітніх, а також отримання здобувачами вищої освіти старших курсів спеціальності 081 «Право» практичних навичок юриста, рішенням ученої ради Університету Ушинського від 27.02.2020 року була створена Юридична клініка Університету Ушинського.
Юридична клініка є структурним підрозділом Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського і здійснює роботу на основі чинного законодавства України, Статуту університету та Положення «Про юридичну клініку Університету Ушинського», затвердженого рішенням ученої ради університету від 27 лютого 2020 року, протокол № 7.
Основою функціонування юридичної клініки є поєднання інтересів громадян, що потребують правової допомоги і неспроможних оплатити послуги юриста, здобувачів вищої освіти, зацікавлених в отриманні практичних знань, які сприяють у майбутньому їх працевлаштуванню та кар’єрі.
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ЮРИДИЧНОЇ КЛІНІКИ
- Метою Юридичної клініки є:
– Виховання нового покоління юристів, пов’язаного з формуванням розуміння соціально-орієнтованого змісту юридичної професії та усвідомлення ними правозахисної ролі правника у сучасному суспільстві.
– Практична підготовка та навчання майбутніх правників з дотриманням принципів верховенства права, прав і свобод людини, справедливості та людської гідності й поваги до них.
– Підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок студентів-правників Університету.
– Забезпечення доступу представників соціально вразливих груп суспільства (у першу чергу – неповнолітніх) до правової допомоги.
– Формування правової культури громадян.
– Розширення співробітництва Університету із судовими та правоохоронними органами, органами публічної влади та адміністрування, з іншими установами та організаціями.
- Основні завдання Юридичної клініки:
– Надання здобувачами вищої освіти старших курсів, які беруть участь в діяльності Юридичної клініки (студентам-клініцистам), можливості набути навички практичної діяльності за фахом.
– Створення місць для проходження здобувачами вищої совіти навчальної, виробничої та інших видів практики.
– Сприяння студентам-правникам Університету в освоєнні практичних навичок надання правової допомоги населенню, інтерактивних методик навчання та аналізу правозастосовної практики.
– Надання громадянам безоплатних юридичних консультацій.
– Проведення заходів з правової освіти населення та підвищення рівня його правової культури.
– Сприяння вирішенню соціальних проблем на півдні України шляхом надання правової допомоги на безоплатній основі.
– Забезпечення можливості спілкування студентам-правникам під час освітнього процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів, органів публічної влади та адміністрування з питань їх діяльності.
– Створення ефективного механізму обміну інформацією між населенням, засобами масової інформації та Юридичною клінікою, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громадян.
- Відповідно до мети та завдань Юридичної клініки, для її повного та ефективного функціонування керівництво Юридичної клініки та Університету організовує й забезпечує:
– Проведення теоретичних і практичних занять за результатами діяльності Юридичної клініки.
– Проведення правопросвітницьких, правороз’яснювальних та інших навчально-практичних заходів.
– Надання безоплатної правової допомоги з питань захисту прав і свобод людини та організацій з усіх галузей права відповідно до чинного законодавства України.
– Підготовку й поширення публікацій для населення з актуальних правових питань.
– Співпрацю з представниками державних і недержавних органів та організацій.
– Участь у проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів та інших заходів з актуальних правових питань.
– Проведення роботи із систематизації й аналізу практики правоохоронних органів і судів України, практики Європейського суду з прав людини, інших міжнародних організацій.
– Співробітництво з юридичними клініками інших закладів вищої освіти України та країн світу.
ПОРЯДОК НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
Правова допомога надається безкоштовно.
Юридична клініка надає правову допомогу студентами – консультантами, які не є професійними юристами, під головуванням керівника юридичної клініки.
Правова допомога надається громадянам, які відносяться до найменш забезпечених верств населення:
– пенсіонерам;
– інвалідам;
– учасникам бойових дій, АТО тощо;
– малозабезпеченим громадянам;
– багатодітним сім’ям;
– здобувачам вищої освіти;
– одиноким матерям (батькам);
– неповнолітнім громадянам України.
– захист конституційних прав і свобод громадян;
– цивільне, трудове, аграрне, житлове, земельне, сімейне, міжнародне право та соціальне забезпечення;
– надання усних і письмових консультацій та пояснень з юридичних питань щодо чинного законодавства;
– допомога в оформленні позовних заяв, скарг та інших документів правового характеру;
– захист прав молоді та неповнолітніх.
– правові консультації;
– пошук правових норм;
– складання процесуальних і інших документів;
– інша правова допомога.
м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Графік роботи:
Вівторок, четвер з 15.00 до 17.00 год.
Консультації за попереднім записом.
Наші контакти:
Тел.: (048) 731-60-65
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Керівник Юридичної клініки:
Долженков Олександр Федорович – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри політичних наук і права Університету Ушинського