Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» є частиною системи громадського самоврядування Університету.
Діяльність Наукового товариства здійснюється відповідно до чинного законодавства України, зокрема Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», наказів Міністерства освіти і науки України, Статуту Університету, наказів ректора Університету, рішень Вченої ради та на підставі Положення про наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», яке ухвалено на засіданні вченої ради університету від 25 лютого 2016 р., протокол №8.
Метою діяльності Наукового товариства є створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу осіб, які навчаються та працюють в Університеті, розвиток у них наукового мислення і навичок дослідницької роботи, популяризація різних галузей науки в закладі вищої освіти, розвиток інноваційної діяльності, організаційна допомога керівництву Університету в оптимізації наукової та навчальної роботи.
Члени наукового товариства виступають ініціаторами та співорганізаторами проведення в університеті студентських науково-практичних конференцій всеукраїнського та міжнародного рівня, форумів молодих вчених; беруть участь у різноманітних наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах та грантових програмах; працюють у гуртках за науковими інтересами, створюючи комунікативні та інформаційні осередки у студентському середовищі.
У 2019-2020 н.р. були проведенні:
- Міжнародна наукова конференція студентів, молодих вчених та науковців «Методологія та технологія сучасного філософського пізнання»;
- V Міжнародна науково-методична конференція молодих учених та студентів «Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства»;
- Сімнадцята всеукраїнська конференція студентів і молодих науковців «Інформатика, інформаційні системи та технології»;
- Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Художній досвід О. Довженка-прозаїка»;
- Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентські соціальні ініціативи: реалії та перспективи»;
- Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання математики у контексті розбудови Нової української школи»;
- Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Шляхи і засоби становлення професійної майстерності майбутніх педагогів»;
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Лінгвістика й лінгводидактика: здобутки і перспективи розвитку»;
- Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Південноукраїнські наукові студії»;
- Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Науковий вимір соціальних та педагогічних проблем сьогодення».
Члени наукового товариства брали активну участь у 2019-2020 н.р. у Всеукраїнській студентській олімпіаді та Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, що надавало можливість порівняти ступінь підготовленості фахівців різних освітніх закладів і презентувати Університет Ушинського на ринку освітніх послуг, ознайомитися з найкращими зразками системи підготовки фахівців.
Члени наукового товариства приймали участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових проєктів за тематиками: фізика високих енергій та ядерна фізика, медична фізика, техніки прискорювачив, експеріментальна платформа, детектори тощо (організатор посольство Франції в Україні). Достойно представляли університет у Всеукраїнському конкурсі дослідних робіт школярів та студентів, присвяченому 28-й річниці незалежності України «Новітня історія України: аналіз етапів становлення». Було проведено конкурс відеопроєктів з лінгвокраїнознавства Великої Британії та США
Напередодні Дня української писемності та мови члени наукового товариства Університету Ушинського взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Акція української єдності відбулася в бібліотеці університету.
Команда, в яку входили члени наукового товариства, долучилася до національного проєкту «Зламай корупційне мислення» зі створення Білої Книги антикорупційної етики публічних службовців. У форматі круглого столу команда працювала над створенням кейсів для Білої Книги, в яких піднімала питання про підготовку фахівців з антикорупційного консалтингу в Україні та наголошувала на провідній ролі освіти та освітян в формуванні антикорупційної культури в Україні. Проєкт функціонує в межах ініціативи «Регіональна Антикорупційна Мережа», що виконується за підтримки Посольства США в Україні.
Учасники товариства беруть участь у міністерських нарадах і зустрічах з політиками та діячами культури.
За останні 5 років стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених отримали 3 особи.
Положення про наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених
План роботи наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених на 2020 - 2021 н.р.
Гайдаєнко Павло Леонтійович, голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених, аспірант кафедри політичних наук і права.
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.