Інформаційний бюлетень грантових програм Квітень 2020 року

Культура законності. Можливості для митців, програмістів, журналістів

В рамках проекту «Культура законності», що впроваджується Центром культурного менеджменту за фінансування Посольства Королівства Нідерландів, оголошуються конкурси, що висвітлюють суспільну цінність верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності. Увага до цих явищ за умов пандемії коронавірусної інфекції вітається особливо. Дедлайн - 30 червня 2021 року.

Проекти можуть висвітлювати діяльність державних службовців та надавачів державних послуг, які у своїй роботі не обмежуються лише прямими посадовими обов’язками, а роблять навіть більше: поліцейських, які наполягають на прозорості та верховенстві права; медичних працівників, які протистоять корупції; чиновників, які дбають про найефективніше використання ресурсів; працівників міських служб, які впроваджують якісне обслуговування мешканців міста. Тощо-тощо.

Ми сподіваємося, що проекти поширюватимуть «вірус доброчесності» й надихатимуть українців до побудови суспільства чесних та відповідальних громадян.

 1. Конкурс мистецьких проектів.

Має відбутися щонайменше один публічний захід з представленням мистецького продукту, створеного в рамках проекту. За умов карантину заходи можуть відбуватися онлайн з використанням інтернет-платформ для відеоконференцій (Zoom, WebEx, інші).

Буде підтримано щонайменше 7 проектів з максимальним бюджетом до 30 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу — 210 000 гривень.

Проекти можуть включати:

 • виготовлення відеороликів, фільмів, відеоігор, серії постерів, банерів;
 • організації (онлайн чи офлайн) фотовиставок, вистав, флешмобів;
 • здійснення мистецьких досліджень та публічне представлення їх результатів;
 • розпрацювання анімованих освітніх програм для початкової школи;
 • Будь-які інші мистецькі проекти на тему верховенства права, доброчесності, антикорупційної поведінки, культури законності .

Проектні заявки (опис проекту та бюджет проекту) приймаються від юридичних осіб усіх форм власності (включно з ФОП) на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..   Конкурс діє постійно до вичерпання грантового фонду.

Реалізація проектів має завершитися не пізніше 31 травня 2021 року.


Програма національних обмінів.

Підтримуються міжрегіональні візити/ініціативи, онлайн-зустрічі та конференції, що сприяють формуванню культури законності та доброчесності як важливої складової вільного від корупції суспільства.

До участі в конкурсі запрошуються юридичні особи усіх форм власності (включно з ФОП).

Візити, чи зустрічі онлайн, повинні відбуватись не раніше ніж за 3 тижні, і не пізніше ніж за 2 місяці від дати подання заявок.

Кожен пропонований проект повинен передбачати проведення принаймні одного публічного/відкритого заходу, в якому візьмуть участь щонайменше 20 осіб. Якщо це онлайн-проекти, то таких зустрічей має бути не менше п’яти. Публічні заходи, чи зустрічі онлайн, мають бути належним чином підготовлені та анонсовані.

В рамках Програми буде підтримано щонайменше 20 проектів з максимальним бюджетом до 15 000 гривень. Загальний бюджет Програми — 300 000 гривень.

Приклади можливої діяльності, на яку надається підтримка:

 • культурні заходи;
 • круглі столи, дискусії;
 • презентації, семінари, тренінги, лекції, інклюзивні громадські заходи;
 • написання серії
 • міжрегіональні журналістські програми та публікації, серії інтерв’ю, репортажів, колонок або інших журналістських матеріалів (зокрема, про осіб, гідних відзнаки “Доброчесність України”;
 • будь-яка інша діяльність, яка відповідає цілям Програми та проекту «Культура законності» .

Бюджет проекту може передбачати такі витрати:

 • проїзд;
 • проживання;
 • харчування/добові;
 • гонорар;
 • оплата інтернет-платформ для проведення онлайн-заходів (Zoom, WebEx, інші).
 • інші витрати, пов’язані з реалізацією проекту.

Не оплачуються такі витрати:

 • сувенірна продукція;
 • екскурсії;
 • банківські витрати;
 • алкогольні напої;
 • виготовлення рекламної продукції та відповідні послуги;
 • пальне для авто.
   

Впродовж двох тижнів після реалізації проекту учасники зобов’язані подати фінансовий звіт, а також опублікувати звітну публікацію (не менше 300 слів та 3 фотографій) в соціальній мережі.

Заявки приймаються на постійній основі до 30 червня 2021 року, або до вичерпання грантового фонду Програми.

Проект «Культура законності», реалізується за кошти Посольства Королівства Нідерландів.

Контакти

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 


 

Конкурс мініпроєктів «Інструменти медіаграмотності під час інфодемії»

Міжнародна неурядова організація Internews в партнерстві з Академією української преси запрошує до участі у конкурсі на отримання мінігрантів. У рамках конкурсу будуть підтримані проєкти, які сприятимуть розвитку медіаграмотності.

Пріоритетні теми конкурсу:

 • інструменти медіаграмотності (критичне мислення, фактчекінг, аналіз медіатекстів, ціннісний аналіз тощо) під час інфодемії;
 • формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації задля розпізнавання маніпуляцій, в тому числі в сфері наукової інформації.

Пріоритетні види діяльності:

Конкурсні проєкти можуть включати, але не обмежуватися проведенням освітніх семінарів, тренінгів, воркшопів, таборів, баркемпів, освітніх квестів, створенням різноманітних ігор-імітацій тощо, в тому числі у дистанційній формі.

Цільова аудиторія: громадяни України.

Хто може податись: публічні бібліотеки, приватні підприємці, які надають освітні послуги.

Фінансові умови: бюджет проєкту має складати максимально 3 000 доларів США.

Як податись: заявники повинні надіслати проєктну пропозицію та деталізований бюджет проєкту на електронну адресу асистента проекту Валерії РябикЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., вказавши в темі листа «На конкурс мініпроєктів Інструменти медіаграмотності під час інфодемії».

Останній термін подання заявок10 квітня 2020 року.

Результати конкурсу будуть оголошені на вебсайті АУП (www.aup.com.ua) та надіслані на електронні адреси заявників 1 травня.

Термін реалізації проектів: 1 травня – 25 серпня 2020 року.

Проектна пропозиція має включати наступні розділи:

І. Інформація про заявника

ІІ. Опис проекту

 1. Назва проекту.
 2. Опис цілей та завдань проекту.
 3. Опис діяльності проекту, спрямованого на досягнення цілей.
 4. Період виконання проекту із деталізованим календарним планом.
 5. Очікувані результати проекту.
 6. Індикатори за допомогою яких будуть вимірюватись досягнення результатів.
 7. Моніторинг та оцінка ефективності проєкту: в рамках проєкту має бути передбачене вхідне та вихідне тестування рівня медіаграмотності учасників, а також організація має взяти зобов’язання через 3 місяці після завершення заходів повторити це тестування/анкетування.
 8. Експерти (тренери) проекту (Увага! Досвід експертів та тренерів, залучених до навчальних подій, має бути не меншим, аніж 4 роки тренерської діяльності в сфері медіаосвіти).
 9. Партнери проекту та їх роль у реалізації запланованих активностей.

ІІІ. Бюджет проекту.

(Детальний бюджет проекту додається до заявки у форматі Excel) можна завантажити за посиланням>>>

Критерії оцінки:

 • заявник має право подавати заявку;
 • проєкт відповідає пріоритетним темам конкурсу;
 • цілі, завдання, види діяльності та очікувані результати є реалістичними та чітко визначеними;
 • проєкт може досягнути очікуваних результатів у зазначений період часу;
 • бюджет є реалістичним та обґрунтованим.

Якщо у вас виникли запитання, звертайтеся до менеджера медіаосвітніх програм Оксани Волошенюк за телефоном 067-504-98-02, або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Проведення цього конкурсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Контакти

 • Академія української преси
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського