Шановні учасники освітнього процесу Універистету Ушинського! Шановні мешканці гуртожитків!

Рішення Кабінету Міністрів України про посилення карантинних заходів у зв’язку з поширенням нового коронавірусу SARS-CoV-2 вступило в силу 6 квітня 2020 року

Громадянам забороняється пересуватися більш ніж по двоє людей, за винятком випадків, коли здійснюється супровід дітей.

Вводиться обов’язкове носіння маски або респіратора в громадських місцях. “Громадське місце — частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше)”.

Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон забороняється. Це дозволяється тільки в разі, коли вам потрібно вигуляти домашню тварину або в зв’язку зі службовою необхідністю. Ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Вікові обмежувальні заходи: дітям до 14 років забороняється виходити на вулицю без супроводу батьків або опікунів. При цьому особи у віці від 60 років і старше віднесені до групи підвищеного ризику. Люди старше 60 років поки що повинні сидіти вдома. Вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. При цьому вікові обмеження не поширюються на осіб, які “здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19”, а також забезпечують діяльність “об’єктів критичної інфраструктури”. Тим часом, люди, які перебувають на самоізоляції (крім хворих COVID-19) і про яких нікому подбати, можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які знаходяться на відстані не більше 2 км від місця самоізоляції.

Усі громадяни повинні мати при собі посвідчення особи державного зразка. Цей захід необхідний для контролю за тими, хто повинен перебувати в самоізоляції чи обсервації.

За дотриманням правил карантину будуть стежити Національна поліція і Національна гвардія. За порушення карантину передбачає штраф від 17 тис. гривень до 34 тис. гривень, а в разі порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням може наступити кримінальна відповідальність. Громадяни, які двічі порушили умови самоізоляції, підлягають примусовій госпіталізації.

Информация для иностранных студентов, слушателей и преподавателей

Решение Кабинета Министров Украины об усилении карантинных мер в связи с распространением нового коронавируса SARS-CoV-2 вступило в силу 6 апреля 2020 года.

Гражданам запрещается передвигаться более чем по два человека, за исключением случаев, когда осуществляется сопровождение детей.

Вводится обязательное ношение маски или респиратора в общественных местах. “Общественное место — часть любого сооружения, которая доступна или открыта для населения, в том числе за плату (подъезды, подземные переходы, стадионы; парки, скверы, детские площадки, стадионы, остановки общественного транспорта, лифты, государственные учреждения, медицинские учреждения и т.д.)”.

Посещение парков, скверов, зон отдыха, лесопарковых и прибрежных зон запрещается. Выгул домашних животных в парках и скверах разрешается только одним человеком.

Детям до 14 лет запрещается выходить на улицу без сопровождения родителей.

Люди, которые находятся на самоизоляции (кроме больных COVID-19) и о которых некому позаботиться, могут посещать магазины и другие места торговли, которые находятся на расстоянии не более 2 км от места самоизоляции.

При выходе на улицу все граждане должны иметь при себе удостоверение личности (паспорт, вид на жительство).

За соблюдением правил карантина будут следить Национальная полиция и Национальная гвардия. За нарушение карантина предусматривается штраф от 17 000 гривен до 34 000 гривен, а в случае нарушения санитарных правил и норм по предотвращению инфекционных заболеваний может наступить уголовная ответственность.