Інформаційний бюлетень №4 липень 2020

Вебінар «Викладацька робота: простір для представлення різноманіття»

Безкоштовний вебінар за цією темою проходитиме онлайн 30 липня. До участі запрошуються викладачі і викладачки ЗВО, але впевнені, що ця тема буде цікава й самим студентам і студенткам та усім, хто дотичний до сфери освіти.

Безкоштовний вебінар за цією темою проходитиме онлайн 30 липня 2020 року, з 16:00 до 17:30. До участі запрошуються викладачі і викладачки закладів вищої освіти, але впевнені, що ця тема буде цікава й самим студентам і студенткам та усім, хто дотичний до сфери освіти чи цікавиться питаннями культурного різноманіття, запобігання дискримінації.

Наша мета – розкрити роль викладачів/ок в утвердженні цінності різноманіття в університетському житті – як під час аудиторних занять, так і поза ними. Особлива увага буде приділена формуванню поваги до різноманітності у процесі підготовки майбутніх юристів/ок.

Питання, які попередньо планується висвітлити:

- Чому отримання вищої освіти має базуватися на повазі до різноманітності й формувати таку повагу в учасників/ць навчального процесу?

- Як пов’язані між собою повага до різноманітності й права людини?

- Чи може існувати демократичне суспільство без формування поваги до різноманітності?

- Як право може і має сприяти повазі до різноманітності? Яким є досвід інших держав щодо запровадження юридичних стандартів поваги до різноманітності у вищій освіті?

- Чи є допустимим використання квот для забезпечення поваги до різноманітності у вищій освіті?

- Якими є політики забезпечення поваги до різноманітності у вищих навчальних закладах Україні, країн ЄС, США, Канади?

- Які неформалізовані інструменти забезпечення поваги до різноманітності можна використовувати ви у своїй викладацькій роботі?

- Які навички є корисними для викладачів і викладачок для виявлення бар’єрів у забезпеченні поваги до різноманітності у своїй викладацькій роботі та їх подолання?

- Як розробити навчальний план так, щоб він враховував різноманіття та заохочував його?

Спікерка вебінару - Олена Уварова, кандидатка юридичних наук, голова Міжнародної лабораторії з бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, викладачка кафедри теорії і філософії права. Фулбрайтівська стипендіатка 2019-2020. Є членкинею редакційної колегії «Філософії права і загальної теорії права». Є розробницею курсів «Гендерні студії для студентів і студенток юридичних ВНЗ», «Бізнес і прав людини», «Толерантність у перехідних суспільствах», «Права людини» та ін. Олена є національною консультанткою проєктів Ради Європи, UN Women in Ukraine, USAID. Входить до Правління Глобальної асоціації з бізнесу і прав людини.

Модеруватиме вебінар Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини», експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні, член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи.

Реєструйтеся на вебінар до 29 липня за посиланням https://forms.gle/ZJQaARz6vfKUKTHW6 та одразу ставте питання за темою нашого онлайн-заходу, які цікавлять особисто вас. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію. Посилання для входу у вебінарну кімнату буде надіслано після реєстрації. Під час вебінару важливо мати доступ до швидкісного інтернету та підключатись до нього з ноутбука чи комп’ютера (в разі підключення через смартфон буде нечитабельним зміст презентації, що транслюватиметься). Усі учасники/ці вебінару безкоштовно отримають сертифікати про участь. Чекаємо вас на вебінарі!

Вебінар організовується ГО «Вектор прав людини» за підтримки БФ “Гендер Зед” та фонду “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє“ (EVZ)

З усіх додаткових питань можете звертатися на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Приєднуйтесь до фейсбук-події вебінару: https://www.facebook.com/events/2446509495647558/

 

Ми у соцмережах:

 • Телеграм:https://t.me/HumanRightsVector
 • Інстаграм: https://www.instagram.com/humanrightsvector_official/
 • Фейсбук «Вектор прав людини»:https://www.facebook.com/hrvector.org/
 • Фейсбук проєкту «Суд людською мовою»:https://www.facebook.com/trialinsimplewords
 • Наш сайт:http://hrvector.org 
 • Ютуб:https://www.youtube.com/channel/UCqjeimokzHuf4-v6TmfXZ5w

 

Для довідки:

ГО «Вектор прав людини»— правозахисна організація. Головна мета - реалізація та захист основоположних свобод, прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною, та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основоположних свобод.

Наші основні два напрями діяльності:

1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.

2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.

Контакти

 • З усіх додаткових питань можете звертатися на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 


Вебінар «Соціальний бізнес для людей з інвалідністю»

Соціальний портал «Кар’єра для нового життя» пропонує взяти участь у безкоштовному вебінарі «Соціальний бізнес для людей з інвалідністю», який відбудеться 29 липня 2020 року.

Знайти себе в улюбленій справі для людини з інвалідністю завжди було викликом. Реалізації нерідко заважають чимало бар’єрів: упередженість суспільства, недоступність громадського простору та конкуренція на ринку праці. Але шанси знайти собі справу до душі все-таки є.

На вебінарі «Соціальний бізнес для людей з інвалідністю» ви дізнаєтесь:

 • що таке соціальне підприємництво, як воно виникло й чим відрізняється від традиційного бізнесу;
 • які перспективи надає соціальний бізнес для людей з інвалідністю;
 • про якості й компетенції, необхідні соціальному підприємцю;
 • про кращі світові приклади інклюзивного соціального бізнесу;
 • які особливості роботи інклюзивного бізнесу в Україні;
 • про нові можливості навчання та саморозвитку.

Ведучий вебінару – Петро Дарморіс, експерт із соціального підприємництва, виконавчий директор Української соціальної академії. У сфері соціальних інновацій працює вже понад 5 років, викладаючи в програмах із розвитку соціального бізнесу та консультуючи соціальні стартапи.

Дата й час: 29 липня 2020 року, 17:00 – 18:00.
Мова вебінару – українська.
Участь безкоштовна.

ДЛЯ УЧАСТІ НЕОБХІДНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ за посиланням https://bit.ly/3hq2vb9
Заповніть форму – і ви отримаєте на пошту посилання, за яким зможете взяти участь у вебінарі під час його проведення.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо після реєстрації ви не отримали від нас листа з посиланням на участь у вебінарі – перевірте папку «Спам»: лист може потрапити туди.

 

Контакти

 • +38(050) 314 69 44
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського