Диригентсько-хорова діяльність кафедри вокально-хорової підготовки

Загальні відомості
Навчальна робота
Методична робота
Наукова робота
Організаційна робота
Новини

Контакти

Загальні відомості


Кафедра диригентсько-хорової підготовки почала своє існування у 1977 році,  як кафедра методики музичного виховання, співів та хорового диригування. Кафедру очолювали канд. пед. наук, доцент С. Н. Гладка (1978-1988) та канд. пед. наук, доцент З. С. Квасниця ( 1988-1993 р.). З 1993 року кафедру було перейменовано на Кафедру методики музичного виховання та хорового диригування, яку до 1997 року очолював проф. Ж.Х. Косинський. З 1997 року по 2020 кафедру диригентсько-хорової підготовки очолювала кандидат педагогічних наук, доцент Т. В. Осадча, яка здійснювала розвиток кафедри з урахуванням актуальних проблем удосконалення освітнього процесу, зокрема в контексті реалізації потужного творчого й розвивального потенціалу дисциплін диригентсько-хорової підготовки. З 2021 року на посаді завідувача кафедри перебуває кандидат педагогічних наук, доцент О. Р. Новська. Основні напрями роботи кафедри диригентсько-хорової підготовки включають навчальну, методичну, науково-дослідницьку та організаційно-творчу діяльність науково-педагогічних працівників.

 

Склад науково-педагогічних працівників кафедри диригентсько-хорової підготовки характеризується високим рівнем професійної майстерності. Усі науково-педагогічні працівники здійснюються підвищення кваліфікації в Україні та поза її межами. До складу кафедри входять 9 штатних співробітників, у тому числі: кандидатів наук, доцентів – 4 особи (45 %), старший викладачів – 4 особи (45 %), асистентів – 1 особа (10 %). Також для викладання основних і вибіркових освітніх компонентів запрошуються провідні фахівці з інших закладів, зокрема: доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри хорового диригування Одеської національної музичної академії А. В. Нежданової Бондар Є. М., артист Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. С. Василька Булка С. С., та ін.



Навчальна робота

Робочі програми навчальних дисциплін

Перелік навчальних дисциплін

Кафедра забезпечує підготовку майбутніх фахівців зі спеціальностей 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 (Музичне мистецтво) за відповідними освітніми програмами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Співробітниками кафедри забезпечується викладання фахових дисциплін, що передбачені навчальними планами: Хоровий клас, Хорове диригування, Курс виконавської майстерності (за фахом Хорове диригування), Ансамблеве музикування, Теорія і методика викладання музично-виконавських дисциплін у закладах вищої освіти (за фахом Хорове диригування), Історія виконавства (за фахом Хорове диригування), Основи режисури і сценарної майстерності, Методика і практика роботи з вокально-хоровими ансамблями, Практикум підготовки вокально-хорових проєктів.

На кафедрі діють хорові колективи, які здійснюють активну творчу діяльність, є багаторазовими лауреатами міжнародних конкурсів і фестивалів:

Мішаний академічний хор ПНПУ імені К. Д. Ушинського.

Художній керівник – ст. викл. Віла-Боцман О. П.

Хормейстер – ассист. Гетманець Н. Г.

Концертмейстер – Рудякова О. Г.

 nr1

Жіночий академічний хор ПНПУ імені К. Д. Ушинського «Akademy».

Художній керівник – ст. викл. Лєснік О. С.

Хормейстер – ст. викл. Радюшина С. А.

Концертмейстер – Левченко Н. Г.

nr1

Мішаний академічний хор студентів-іноземців ПНПУ імені К. Д. Ушинського.

Художній керівник, хормейстер – ст. викл. Клубкова С. О.

Концертмейстер – Запорожець Н. Р.

nr1



Методична робота

Методичний контент для забезпечення роботи студентів
Методичний контент викладача Гетманець Н.Ю.

1.Методичний контент з дисципліни «Хоровий клас» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво. Ст. викладач Лєснік О. С. Тема: «Вокальні жанри». 2022 р. Оприлюднено за посиланням: https://youtu.be/EuXBldCPJa8 

2. Методичний контент з дисципліни «Хоровий клас» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво. Ст. викладач Лєснік О. С. Тема: «Тривалості нот та їх рахунок». 2022 р. Оприлюднено за посиланням: https://youtu.be/VgPA1RJ8RvY 

3.Методичний контент з дисципліни «Хоровий клас» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво. Ст. викладач Лєснік О. С. Тема: «Тривалості нот та їх рахунок. Ритмічний малюнок». 2022 р. Оприлюднено за посиланням: https://youtu.be/QWtvFgn0Aas 

4. Методичний контент з дисципліни «Хоровий клас» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво. Ст. викладач Лєснік О. С. Тема: «Дихальна система людини та як вона працює при співі». 2022 р. Оприлюднено за посиланням: https://youtu.be/Utqt75T0Euc 

5. Методичний контент з дисципліни «Хоровий клас» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 025 Музичне мистецтво. Ст. викладач Лєснік О. С. Тема: « Резонатори». 2022 р. Оприлюднено за посиланням: https://youtu.be/SyJ7a0fahAI 

Методична робота кафедри передбачає участь науково-педагогічних працівників кафедри у розробці та оновленні робочих програм навчальних дисциплін, які забезпечуються кафедрою, у розробці методичного забезпечення викладання дисциплін (методичні рекомендації, методичний аудіо-візуальний контент для забезпечення самостійної роботи здобувачів дисциплін, конспекти лекцій тощо). Також науково-педагогічні працівники кафедри розробляють індивідуальні та колективні репертуарні стратегії для конкурсних і концертних виступів здобувачів вищої освіти, активно вивчають і впроваджують сучасний світовий досвід роботи вокально-хорових колективів, результатом чого є чисельні перемоги у міжнародних та національних конкурсах і фестивалях хорового мистецтва



Наукова робота

Науково-дослідна діяльність кафедри здійснюється в контексті наукового напряму «Методологія та методика фахової підготовки учителів музичного мистецтва та хореографії в контексті художньо-естетичних інновацій мистецької освіти» (0114U007160), визначеного рішенням кафедри та затвердженого вченою радою Університету. Це передбачає організацію проведення працівниками кафедри наукових досліджень, пов’язаних з основним напрямом, оприлюднення їхніх результатів у міжнародних та українських фахових виданнях, зокрема у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Web of Science Core Collection. Використання цих результатів здійснюється з метою забезпечення підвищення ефективності освітнього процесу. Науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у майстер-класах в освітньо-мистецьких центрах інших держав (Молдова, Польща, Китай) у рамках підвищення професійної мобільності фахівців. Зокрема, у 2018 році на базі Університету Ушинського було проведено серію майстер-класів з напряму «Хорове мистецтво» («International Masterclass Chisinau-Odessa»). Майстер-класи проводили: Ж. Х. Косинський – професор, заслужений артист Молдови, та Д. Чаусов – заслужений артист Молдови, викладач Академії музики, театру і образотворчих мистецтв Молдови, керівник молодіжного хору «Кантемус», диригент Молдавського національного симфонічного оркестру Радіо і Телебачення Молдови, член міжнародного журі, Лауреат міжнародних конкурсів.



Організаційна робота

Організаційна робота кафедри передбачає два основних напрямки: профорієнтаційна робота (проведення профорієнтаційних зустрічей з потенційними абітурієнтами, зокрема учнями старших класів закладів загальної середньої освіти, студентами закладів професійної освіти, з адміністрацією загальних та мистецьких освітніх закладів м. Одеси під час проходження здобувачами вищої освіти педагогічної та виробничої практик); виховна робота (здійснення кураторства, супроводу, наставництва, проведення виховних бесід з актуальних для здобувачів питань та інших дорадчих та інформаційних заходів); організаційно-творча робота (підготовка здобувачів до участі у чисельних творчих конкурсах і фестивалях, зокрема, таких значних міжнародних заходах як: Internet Music Competition (Сербія, м. Белград), Міжнародний хоровий фестиваль (Словаччина м. Намест), «International Youth Music Festival. I.», «Аruginit frunza din VII» (Молдова, м. Кишинів), Міжнародний конкурс хорового мистецтва імені Г. Музическу (Румунія,  м. Яси) та інші)


Новини

Cтуденти і випускники факультету музичної та хореографічної освіти взяли участь у благодійному концерті



Контакти

Очолює кафедру Новська Олена Рудольфівна, кандидат педагогічних наук, доцент.

 

Місцезнаходження кафедри диригентсько-хорової підготовки факультету музичної та хореографічної освіти Університету Ушинського: Україна, 65009, м. Одеса,  вул. Фонтанська дорога, 4, корпус , 9.

 

Поштова адреса: Україна, 65026, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.

 

Телефон: +38(063) 0598450;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Прийом відвідувачів завідувачем кафедри: щопонеділка і щосереди з 11.30 до 13.30. 

 

Кафедра вокально-хорової підготовки

Загальні відомості
Науково-педагогічний склад
Навчальна робота
Методична робота
Наукова робота
Організаційна робота
Новини
Контакти

Загальні відомості

Кафедра вокально-хорової підготовки була створена у 2023-му році в результаті реорганізації  структурних підрозділів факультету.

Поєднання на кафедрі дисциплін музично-теоретичного та вокального циклів забезпечило конструктивний взаємозв’язок між освітньо-теоретичною й вокально-практичною підготовкою майбутніх фахівців.

Стратегія роботи кафедри теорії музики і вокалу орієнтована на активізацію освітньої, методичної та науково-дослідної роботи в галузі формування  в  здобувачів навичок самостійної й творчої діяльності в процесі оволодіння  змістом  навчання, інтерпретації й виконання педагогічного репертуару, підвищення ефективності фахової самореалізації  під час проходження педагогічної практики.

Особливе значення надається створенню умов, що  сприяють адаптації іноземних студентів до інокультурного середовища, посиленню уваги до нівелювання  розбіжностей в їхній  вокально-стильовій ерудиції,  музично-теоретичній  підготовці, розробленню адаптованих методичних посібників, рекомендацій, методів подолання  мовленнєвого бар’єру тощо.

Професійна і натхненна співпраця викладачів кафедри із студентами  дозволила здобувачам освіти досягти значних успіхів на престижних міжнародних  вокальних конкурсах в Україні, Японії, Італії, Німеччині, Греції, Угорщині, Словаччині  тощо. За останні п’ять років було підготовлено до участі у міжнародних і національних  конкурсах здобувачі, які отримали  17 гран-прі; 105 з них стали лауреатами першого ступеня,  57 – другого ступеня, 41 відзначені преміями  третього ступеня, 14 отримали дипломи лауреатів. Викладачі кафедри постійно запрошуються для роботи в складі журі міжнародних конкурсів.

При кафедрі ефективно працює лабораторія «Творче  музикування», якою керує  старший викладач Мельниченко Віталій Григорович, у межах роботи якої здійснюється перевірка ефективності авторських методик аспірантів та магістрантів у галузі формування навичок індивідуальної та колективної імпровізації, вокально-інструментального аранжування пісенних мелодій, розкриття творчого потенціалу школярів і студентів та збагачення способів і форм фахової самореалізації майбутніх  викладачів ЗВО.

За п’ять останніх років на кафедрі: підготовлено 66 випускників магістратури – викладачів вокалу (з академічного та естрадного вокалу) і музично-теоретичних дисциплін, з них 19 – іноземці; здійснено керівництво 34 магістерськими дослідженнями (керівники  Кьон  Н. Г.  і  Толстова Н. М.).  

Наразі випускники успішно працюють у школах, закладах середньої спеціальної і вищої музично-педагогічної освіти України, а також в університетах різних країн світу – Китаю, Швеції, Туреччини, Еквадору тощо. 

Співробітники кафедри беруть активну участь у профорієнтаційній роботі – в організації конкурсу інтернаціональних ансамблів, конкурсу для обдарованої молоді «Сонячний струм»,  пісенного конкурсу  «На крилах пісні» (організатор - Гудзь  О. А.,), Міжнародних фестивалів-конкурсів мистецтв «Фактор Індіго» (організатор  Мамикіна О. А.), «Музика єднає нас» – на краще виконання репертуару композиторів Західної Європи (організатор Кьон Н.Г.).

zv1


Науково-педагогічний склад

Наразі на постійній основі на кафедрі працюють 3 кандидати наук, з яких 1 – приват-професор, доцент –  Кьон Наталя Георгіївна, старший викладач Толстова Наталя  Михайлівна та випускниця факультету -  Реброва  Ганна Олександрівна, яка  нещодавно захистила дисертацію; в аспірантурі навчається Калюжна О. М.

На кафедрі плідно працюють 7 старших викладачів кафедри, які підготували за  останні п’ять років загалом 147 лауреатів міжнародних вокальних конкурсів. Це, зокрема,  Шафарчук Т. Г. (1 – гран-прі, 12 – перших премій, 14 – других премій, 3 – третіх премій),  Мамикіна  О. А. (5 – гран-прі, 11 – перших премій, 4 – других премій), Гудзь О. А. (5 – перших премій, 7 – других премій),   Ройтенко Н. О. (17 – перших премій, 3  – других премій, 2 – третіх премій), Толстова Н. М. (1 – гран-прі, 14 – перших премій, 10 – других премій),  Чеменян Г. П. (11 – перших премій, 18 – других премій, 9 – третіх премій) тощо.  Тимакова  Ю. С., Гудзь О. А., Шафарчук Т. Г. є лауреатами вокально-виконавських конкурсів, постійно беруть активну участь у  концертно-просвітницькій діяльності міста Одеси й університету.        

За суміщенням до роботи на кафедрі залучаються народна артистка України Завгородня Наталя Іванівна, кандидат мистецтвознавства, доцент Горелік Лариса Маратівна, кандидат філософських наук, доцент Джулай Ганна Андріївна,  кандидат мистецтвознавства, старший викладач Носуля Анатолій Валентинович, солісти Одеського національного театру опери і балету Грузін Олексій Михайлович,  Суббота Миколай Миколайович, Фляк Іван Іванович,  а також випускниці факультету,  молоді викладачі-стажисти з класу естрадного вокалу Ходот  Аліна  Олексіївна та  Скальська  Юлія Олексіївна.

На кафедрі працюють провідні концертмейстери: Подолінська Людмила  Іванівна,  Чеменян Гаяне Погосівна, а також кваліфіковані фахівці – концертмейстери Станко Тетяна Олексіївна, Полянська Ірина Олексівна, Зехірева Катерина Леонідівна.

ash

АШИХМІНА НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА

ASHYKHMINA NATALIІA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-8843-5217

Research ID: AAD-3868-2021

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=Gnm70T8AAAAJ

Посада: завідувач кафедри вокально-хорової підготовки

kio

КЬОН НАТАЛЯ ГЕОРГІЇВНА

NATALYA KOEHN

 pdf

ORCID ID: 0000-0002-8229-502X

Посада: професор кафедри вокально-хорової підготовки

osa

ОСАДЧА ТЕТЯНА ВСЕВОЛОДІВНА

OSADCHA TETIANA

pdf 

ORCID ID: 0000-0002-6580-6465

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=31o4gW4AAAAJ

Посада: доцент кафедри вокально-хорової підготовки

irg

ІРИГІНА СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА

IRYHINA SVITLANA

pdf 

ORCID ID: 0000-0001-9773-0752

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=_6U4vwwAAAAJ

Посада: доцент кафедри вокально-хорової підготовки

roy

ТОЛСТОВА НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА

TOLSTOVA NATALIA

pdf

ORCID ID0000-0003-4802-512X

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=4UBiKnsAAAAJ

Посада:  старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

les

ЛЄСНІК ОЛЕНА СТЕПАНІВНАА

LESNIK OLENA

pdf 

ORCID ID: 0000-0002-4875-3832

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=yQ7oNocAAAAJ

Посада: старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

roy

МАМИКІНА ОЛЕНА АДОЛЬФІВНА

MAMYKINA OLENA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-9240-9417

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=uk&user=xT0ws

Посада: старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

roy

ГУДЗЬ ОЛЕНА АНЕТОЛІЇВНА

GUDZ OLENA

pdf

ORCID ID: 0000-0003-3251-886X

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=_A0d3l2AHuUC&hl=uk&authuser=1

Посада: старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

usova

УСОВА ГАННА АНАТОЛІЇВНА

USOVA HANNA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-9214-2038

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=7lReNi4AAAAJ&hl=uk

Посада: старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

roy

ШАФАРЧУК ТЕТЯНА ГЕОРГІЇВНА

SHAFARCHUK TETIANA

pdf

ORCID ID: 0000-0002-1540-2200

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?user=hwEJ0wsAAAAJ&hl=uk

Посада: старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки

roy

ТИМАКОВА ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА

TYMAKOVA YULIIA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-9776-0978

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=gw2opSMAAAAJ

Посада: викладач кафедри вокально-хорової підготовки

hodot

ХОДОТ АЛІНА ОЛЕКСІЇВНА

KHODOT ALINA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-9214-2038

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=3agHo-wAAAAJ

Посада: викладач кафедри вокально-хорової підготовки

kaluzhna

КАЛЮЖНА ОКСАНА МИХАЙЛІВНА

KALIUZHNA OKSANA

pdf

ORCID ID: 0002-0986-955X

Посада: викладач кафедри вокально-хорової підготовки

roy

РЕБРОВА ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА

REBROVA GANNA

pdf

ORCID ID: 0000-0001-7128-7350

Посада: асистент кафедри вокально-хорової підготовки

get

ГЕТМАНЕЦЬ НАТАЛЯ ЮРІЇВНА

HETMANETS NATALIA

 pdf

ORCID ID0000-0003-3313-5174

Google Scholar profile: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=tPD9DrgAAAAJ

Посада: асистент кафедри вокально-хорової підготовки



Навчальна робота

Робочі програми

Протягом останніх років кафедрою здійснюється підготовка вчителів і викладачів вокалу  та  музично-теоретичних дисциплін ЗВО з основних та вибіркових фахових дисциплін за спеціальностями:

014 Середня освіта  (Музичне мистецтво) за кваліфікацією «бакалавр»,   за кваліфікацією  «магістр».

025 Музичне мистецтво за кваліфікацією «бакалавр», відповідно якій відбувається підготовка вчителів закладів середньої ланки мистецької освіти; за кваліфікацією  «магістр» – підготовка фахівців виконавського профілю.

Дисципліни, які  викладаються співробітниками кафедри:

  • за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти – «Гімнастика і хореографія», «Основи теорії музики та практичного музикування», «Гармонія з основами поліфонії», «Історія еволюції художніх стилів зарубіжної музики», «Постановка голосу», «Вокал», «Методика і практика з вокально-інструментальним ансамблем», «Практикум з формування вокально-виконавської майстерності у співаків-початківців», «Основи звукорежисури», «Методика розвитку дитячого голосу», «Аранжування та імпровізація», «Музична інформатика»;

 

  • за другим (магістерським) рівнем вищої освіти – «Курс виконавської майстерності (за фахом вокал)», «Музично-теоретична майстерність», «Теорія і методика викладання музично-виконавських дисциплін у закладах вищої освіти (за фахом вокал)», «Теорія і методика викладання музично-теоретичних у дисциплін у закладах вищої освіти», «Ансамблеве музикування (за фахом вокал)», «Практикум виконавсько-педагогічної інтерпретації вокально-хорових творів», «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у створенні мистецьких проектів», «Історія виконавства (за фахом вокал)», «Історія становлення системи музично-теоретичної освіти», «Методика постановки голосу у початківців з використанням інноваційних музично-педагогічних технологій, «Теорія і методика викладання музичних дисциплін у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах».

 

Викладачі кафедри постійно удосконалюють  методичне забезпечення освітнього процесу шляхом розроблення й удосконалення робочих програм навчальних дисциплін, навчальних посібників, зокрема з грифом МОН, укладання методичних  рекомендацій, відеопрезентацій з проблемної тематики тощо.

Усі викладачі мають освіту відповідно до дисциплін, які вони викладають. Лекційні години викладають фахівці, які мають науковий ступінь кандидата наук.



Методична робота

Методична робота кафедри здійснюється  за трьома  напрямами:

  • академічний вокал (завідувач циклової групи – старший викладач Шафарчук Т. Г.);
  • естрадний вокал (завідувач циклової групи старший викладач Мамикіна О. А.);
  • музично–теоретичний (завідувач циклової групи – старший викладач Мельниченко В. Г.)

Методична  робота співробітників кафедри спрямована на підвищення рівня підготовленості  майбутніх учителів музичного мистецтва за освітнім рівнем  «бакалавр»  та  викладачів  вокалу й музично-теоретичних дисциплін у закладах  вищої освіти за  освітнім рівнем «магістр» до  фахової діяльності.

Питання,  які є  провідними в методичній  роботі:

  • удосконалення методики фахової освіти здобувачів в  умовах дистанційної форми викладання; розроблення комплексу аудіо- та відеозасобів забезпечення  інноваційно-діалогічної  форми віртуально-педагогічного спілкування;
  • розроблення творчого паспорту здобувача, в якому  в  динаміці відображено рівень актуальної фахової компетентності, характеристики їхнього мистецько-особистісного,  вокально-виконавського проявів та відображено  індивідуально-освітню траєкторію  навченості  й творчих здобутків за дисциплінами кафедри;
  • посилення системності освітнього процесу шляхом забезпечення актуальної міжпредметної координації між індивідуальними і  груповими дисциплінами музично-теоретичного та  вокального циклів;
  • удосконалення методики формування вокально-фонаційних навичок з метою оптимізації використання навчального часу й підвищення результатів вокально-виконавської  компетентності  здобувачів;
  • формування готовності здобувачів до самостійної роботи над вокальними творами, зокрема – у  процесі підготовки шкільного репертуару;
  • розвиток художнього мислення і здатності здобувачів вищої освіти на засадах  цілісного стильового аналізу і осмислення художньо-образного змісту  вокальних творів, розроблення  анотацій  і  презентацій, спрямованих на реалізацію особистісних інтерпретаційних проєктів у виконавській та  вокально-педагогічній діяльності;
  • формування в  здобувачів на музично-теоретичних дисциплінах творчих навичок  музикування,  важливих для успішної роботи  майбутніх  фахівців;
  • створення програм  і  методичних  рекомендацій, спрямованих на врахування специфіки  сприйняття   й  художнього менталітету   й  особливостей вокальної школи здобувачів з КНР та інших країн;
  • застосування здоров’язбережувальних технологій у освітньому процесі.

Зазначені вище напрями були покладені в основу методичного забезпечення освітнього процесу, зокрема у розробку робочих програм навчальних дисциплін, лекційних курсів і семінарських завдань, навчальних посібників, методичних рекомендацій,  написання статей методичного характеру.

Видання,  в яких друкуються наші  викладачі



Наукова робота

Наукова  робота кафедри здійснюється за темою:  «Теорія і методика вокальної та музично-теоретичної підготовки майбутніх фахівців мистецького та мистецько-педагогічного профілю в контексті соціокультурної парадигми». Вона спрямовується на обґрунтування методичних засобів підвищення конкурентоспроможності випускників факультету шляхом посилення методологічної грамотності й практичної спрямованості засвоюваного начального матеріалу; на формування навичок самостійної і творчої діяльності, відповідно до нагальних соціокультурних потреб суспільства; на сприяння соціокультурній адаптації іноземних студентів – як засадничої умови підвищення в них рівня готовності до фахової діяльності в різних освітніх середовищах.   

Співробітники кафедри беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях –  в Італії, Німеччині, Словенії, США, Фінляндії, Швеції, Угорщині,  Японії  тощо.  

На кафедрі здійснюється керівництво пошуково-творчою, науково-дослідницькою діяльністю здобувачів: науково-творчий характер діяльності  забезпечується загальною  стратегією поєднання науково-дослідницького, пошуково-методичного та творчо-виконавського напрямів виконуваних дисертаційних праць. За останні  роки аспірантами,  підготовленими кандидатом педагогічних наук, приват-професором, доцентом, завідувачем кафедри теорії музики і вокалу Кьон Н. Г., було захищено 12 дисертаційних досліджень. 

Упровадження й апробація на кафедрі матеріалів дисертаційних досліджень,  розроблених аспірантами-вокалістами сприяє підвищенню якості освітнього процесу. Це, зокрема, питання провадження інноваційних методів у вокально-освітній процес  (Лю Цзя),  формування готовності студентів до самостійної вокально-педагогічної діяльності (Толстова Н. М.), удосконалення музично-теоретичної підготовки  майбутніх  учителів музичного мистецтва (Демір Уткан Байкал), удосконалення артистизму співаків (Вам Чень), формування орфоепічної компетентності викладачів вокалу в роботі над  творами іноземного походження (Лоу  Яньхуа), формування пропедевтичної компетентності як способу упередження типових для викладачів-початківців педагогічних помилок (Ян Сяохан), методики  організації музично-ансамблевого музикування  школярів  (Ван Чжун),  формування  в них навичок сольного співу (Чжу  Цянь) тощо.

Міжнародна діяльність

Кафедра активно розвиває міжнародні наукові та творчі контакти із знаними українськими та  зарубіжними  фахівцями, серед  яких – Леся Дичко, композитор, народна артистка України,  Надія Матвієнко – народна артистка України, Ігор  Стороженко – соліст  Мекленбургського театру м. Шверін (ФРГ),  Олена Нòскова – ведучий коуч Національної опери Праги, професор Чеської Академії музичних мистецтв (кафедра Оперного співу і режисури).

Студенти і викладачі кафедри тісно співпрацюють з Інститутом Конфуція.

Щорічно кафедра проводить  університетський конкурс на кращий інтернаціональний вокальний ансамбль.

Заняття й  семінар  проводить  Ігор Стороженко (ФРГ)

Конкурс інтернаціональних  ансамблів

Викладачі кафедри Гудзь О. А., Тимакова Ю. С.,  Кьон  Н. Г. успішно здійснюють  концертну діяльність  в таких країнах,  як Німеччина, Австрія,  Польща, Португалія.

За останні 5  років на кафедрі реалізовано такі міжнародні проєкти:

  • цикл семінарів і майстер-класів  із солістом Оперного театру м. Шверін (ФРН), лауреатом Міжнародних конкурсів І. Стороженко за темою «Німецька вокальна школа і особливості  роботи над німецьким репертуаром»;
  • Workshop «Сценічна імпровізація» з актором і  театральним педагогом Театру імпровізації „frai-wild.Berlin“ Йоргом Зандером (ФРН) –  за  сприяння  Посольства Німеччини в Україні  і Гьоте-інституту в  Києві;
  • виставка сучасного дизайну «Не так, як  завжди» «Anders als  immer» у співпраці з Гьоте-інститутом (ФРН);
  • залучення експертів різних країн (Еквадор – Сермієнте Карлос Хименес; Швеція – Олена  Леон, Німеччина – Марія Рьодель) до проведення лекцій  з методики  підготовки  фахівців  у  галузі музичної освіти;
  • Міжнародна благодійна програма «Одеса й Мюнхен танцюють» з експертом  Каролою фон Гердер (Мюнхен, Німеччина);

mjr3_1

Виставка сучасного дизайну «Anders als  immer» – «Не  так, як  завжди»

mjr3_2

Міжнародна благодійна  програма«Одеса й Мюнхен танцюють»

mjr4

Імпро-театр з  Йоргом  Цандером (ФРГ)



Організаційна робота

Диригентсько-хорова діяльність кафедри вокально-хорової підготовки

  • концертні виступи викладачів кафедри закордоном (ст. викладач Гудзь О. А.,  викл. Тимакова Ю. С.); 
  • концертні турне хору «Vivа la musica» Німеччиною  (диригент хору  доцент Кьон Н. Г.);
  • підготовка здобувачів до участі в концертах міжнародного, регіонального та місцевого рівнів.


Новини

Призер музичного конкурсу



Контакти

Місцезнаходження факультету музичної та хореографічної освіти Університету Ушинського: Україна, 65009, м. Одеса,  вул. Фонтанська дорога, 4, корпуси №№ 8, 9.

Поштова адреса: Україна, 65026, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.

Завідувачка кафедри - Ашихміна Наталія Віталіївна, кандидат педагогічних наук, доцент.

Телефон: +38(066) 591-06-23;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-mahjong-gacor.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-luar-negeri.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-gacor-online.html https://simkatmawa.ubt.ac.id/V2/app-web/page/produk/demo-pragmatic/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/