Місія, візія та стратегія розвитку кафедри

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ 

кафедри загальної та диференціальної психології 

Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського» до 2029 року. 

 

  1. Основи стратегії розвитку кафедри загальної та диференціальної психології

 

Кафедра загальної та диференціальної психології бере свої витоки з кафедри психології, яку було створено у 1972 році, за ініціативою кандидата психологічних наук, доцента В.О.Котова як відокремлення від існуючої тоді кафедри педагогіки та психології ОДПУ ім. К.Д.Ушинського. У різні часи кафедрою завідували: доцент Л.М.Безотосна, доцент І.О.Мелехова. З 1988 року кафедру очолила О.П.Саннікова. З 1989 р., коли при кафедрі відкрилася аспірантура, в ній пройшли навчання понад 50 аспірантів та пошукачів. 

На кафедрі діють дві освітні програми: другого (магістерського) рівня вищої освіти та третього (освітньо-наукового) рівня за спеціальністю 053 Психологія, також забезпечується підготовка з психології у межах інших освітніх програмах Університету Ушинського. Особливостями освітніх програм кафедри є їх спрямованість на підготовку висококваліфікованих фахівців, які володіють глибокими знаннями, а також загальними та спеціальними компетентностями у відповідній галузі, що реалізується їх практичним та ефективним застосуванням в напрямах роботи за обраною спеціальністю. 

Науково-педагогічний потенціал кафедри наразі складають 13 штатних науково-педагогічних працівників, із них: 4 доктори наук, професори, 7 кандидатів наук, доцентів. 

Науково-педагогічні працівники кафедри проводять активну викладацьку діяльність, проводять ґрунтовні наукові дослідження, є організаторами всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, олімпіади серед студентів зі спеціальності «Психологія», готують рецензії та відгуки, надають експертні оцінки, приймають активну участь у роботі Спеціалізованих вчених рад з захисту дисертацій з психології тощо. Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних стажуваннях та наукових конференціях, симпозіумах, круглих столах, проєктах. 

Кафедра активно співпрацює зі стейкголдерами, іншими ЗВО, громадськими організаціями, підписуються договори про співпрацю, меморандуми. Значна увага приділяється виховній та профорієнтаційній роботі зі студентами та майбутніми абітурієнтами. 

 

  1. Місія, візія та стратегічна мета розвитку кафедри загальної та диференціальної психології.

 

Місія, візія, стратегічна мета розвитку кафедри загальної та диференціальної психології корелює з місією, візією та стратегічною метою розвитку Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». 

Місія кафедри загальної та диференціальної психології – підготовка висококваліфікованих, конкурентоздатних фахівців освітньої та інших сфер на основі дотримання принципів доброчесності, людиноцентризму, творення та передачі нового унікального знання. 

Стратегічна мета кафедри загальної та диференціальної психології – продукувати нові ідеї, генерувати знання інноваційного характеру для формування висококваліфікованих, конкурентоздатних фахівців, які є патріотичними, відповідальними, свободолюбивими, національно свідомими особистостями з критичним і креативним мисленням, здатні діяти в умовах невизначеності для всебічної самореалізації та сталого розвитку суспільства. 

Бачення (візія). 

Кафедра загальної та диференціальної психології – це структурна складова Університету Ушинського з унікальною академічною спільнотою та особливим корпоративним духом, яка органічно поєднує науковий та освітній процеси, фундаментальність і фаховість змісту освіти; забезпечує єдність навчання, виховання і особистісного зростання; нерозривність освітнього процесу з потужною науково-дослідною та практичною діяльністю у галузі психології, враховуючи сучасні тенденції розвитку науки, суспільні виклики, зміни ринку праці, розвиток цифрових технологій, інтернаціоналізаційні та глобалізаційні процеси. 

 

  1. Стратегічні пріоритети розвитку.

 

3.1. Організація освітнього процесу: 

3.1.1. Підготовка до проходження та акредитація ОПП «Прикладна і практична психологія», ОНП «Психологія». 

3.1.2. Оновлення робочих програм обов’язкових та вибіркових освітніх компонент за ОП, що забезпечуються кафедрою. 

3.1.3. Оновлення навчально-методичного забезпечення обов’язкових та вибіркових освітніх компонент за ОП, що забезпечуються кафедрою. 

3.1.4. Вчасне та у повному обсязі оприлюднення на веб сторінці кафедри та в репозитарії бібліотеки Університету Ушинського навчально-методичних матеріалів за ОП, що забезпечуються кафедрою. 

3.1.5. Посилення роботи з впровадження в освітній процес новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, у тому числі для індивідуалізації освітнього процесу (елементи дистанційного навчання, проведення інтернет-конференцій, підготовка тестових завдань тощо). 

3.1.6. Удосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти з метою забезпечення формування конкурентоспроможних фахівців шляхом перегляду та оновлення змісту практичної підготовки та розширення переліку баз практики, які пропонуються здобувачам для проходження. 

3.1.7. Організація дієвої системи керівництва під час підготовки здобувачами курсових і магістерських робіт, ефективна підтримка самостійної роботи здобувачів, виконання ними індивідуальних навчально-дослідних завдань, самостійної підготовки до практичних занять тощо. 

3.1.8. Залучення професіоналів психологів-практиків та дослідників до участі в освітньому процесі (бінарні заняття, гостьові лекції, тренінги, майстер-класи, круглі столи тощо). 

3.1.9. Систематичне проведення заходів щодо популяризації культури доброчесності усіх учасників освітнього процесу. 

3.2. Науково-дослідна робота: 

3.2.1. Виконання досліджень за науковою кафедрою теми згідно плану. 

3.2.2 Проведення дослідження за індивідуальною тематикою здобувачів різних рівнів вищої освіти згідно з планом наукових досліджень. 

3.2.3. Організація, проведення та участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, симпозіумах, круглих столах, науково-методичних семінарах, а також участь у ідентичних заходах, які проводяться на базі інших наукових установ та освітніх закладів. 

3.2.4. Публікації результатів досліджень у фахових психологічних виданнях України, міжнародних наукових журналах, монографіях, збірках тез доповідей на конференціях, отримання авторських свідоцтв на твір тощо. 

3.2.5. Удосконалення організації роботи проблемних груп, наукових гуртків, надання допомоги здобувачам у підготовці наукових публікацій та робіт для участі у конкурсах наукових робіт, залучення їх до участі у конференціях, тренінгах, олімпіадах тощо. 

3.3. Міжнародна діяльність та інтернаціоналізація освіти. 

3.3.1. Розширення міжнародної співпраці через підписання та ефективну реалізацію договорів про співпрацю із зарубіжними університетами та науковими установами. 

3.3.2. Активізація участі науково-педагогічних працівників та здобувачів кафедри у міжнародній проєктній діяльності, спільних наукових дослідженнях, стажуваннях тощо. 

3.3.3. Налагодження академічної мобільності студентів та викладачів шляхом: організації короткострокової та довгострокової академічної мобільності, проходження підвищення кваліфікації у закладах вищої освіти інших країн. 

3.3.4. Вивчення досвіду освітньої діяльності та наукового пошуку у зарубіжних університетах та установах дистанційно через доступ до ресурсів, який надається. 

3.3.5. Опанування науково-педагогічними працівниками кафедри іноземною мовою, проведення викладання окремих модулів англійською мовою. 

3.4. Розвиток кадрового потенціалу кафедри

3.4.1 Забезпечення підвищення кваліфікації викладачів кафедри на базі Університету Ушинського та поза його межами. 

3.4.2. Активізація роботи з проведення атестації науково-педагогічних працівників кафедри, захисту ними дисертаційних робіт, присвоєння вчених звань. 

3.4.3. Залучення до викладацької діяльності на базі кафедри випускників аспірантури/докторантури Університету Ушинського. 

3.4.4. Матеріальне/нематеріальне заохочення розвитку науково-педагогічних працівників, стимулювання їх здобутків. 

3.5. Організаційна робота. 

3.5.1. Активізувати профорієнтаційну роботу кафедри, яка спрямована на інформування потенційних абітурієнтів та громадськості про освітні програми, їх особливості, можливості подальшого працевлаштування, також проводити заходи з популяризації спеціальності 053 Психологія (реклама, зустрічі, день відкритих дверей та ін.). 

3.5.2. Модернізація матеріально-технічної та інформаційно-комунікативної бази кафедри загальної та диференціальної психології. 

3.5.3. Організація та проведення для здобувачів та науково-педагогічних працівників комплексу заходів, спрямованих на популяризацію культури академічної доброчесності та професійної етики, протидію проявам недоброчесності. 

3.5.4. Організація та активізація роботи в соціальних мережах, проєкті психологічної підтримки Університету Ушинського, спільних заходах неформального характеру задля підвищення згуртованості навчальних колективів здобувачів, колективу кафедри, створення сприятливого психологічного клімату. 

Контакти

Наша пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон кафедри: 705-46-71

Новини

Проєкт «Запрошені лектори»
Команда викладачів-медіаторів Університету Ушинського взяли участь у роботі Міжнародної практичної конференції "Інноваційні підходи до трансформації Міждународного конфлікту у підтримки біженців
Обговорення результатів дисертаційного дослідження Юлії ГАНГАН
29 березня 2024 року аспіранти-психологи відвідали гостьові лекції «Сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі» та «Академічна доброчесність: епістемологічний аспект»
25 березня 2024 року аспіранти-психологи прийняли участь у круглому столі «Академічна доброчесність і наукова етика у діяльності психолога»
17 березня 2024 року відбувся круглий стіл «Життя та творчість Тараса Шевченка» за участю аспірантів-психологів
9 березня 2024 року здобувачі ОНП Психологія долучилися до зустрічі з доктором Маркусом Бюссі
Відбулася чергова зустріч у межах проєкту психологічної підтримки Університету Ушинського «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»
29 січня 2024 року відбувся круглий стіл «Оновлення освітньої програми відповідно до тенденцій розвитку спеціальності та ринку праці»
12 січня 2024 року відбулося відкрите обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Психологія»
У межах проєкту психологічної підтримки Університету Ушинського «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ» відбувалася чергова зустріч.

Апробація результатів дослідження здобувачки третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія Ольги КЕРЦМАН
Аспіранти Університету Ушинського навчаються та навчають
Здобувачі ОНП Психологія долучилися до вебінару «Запобігання та протидія академічному плагіату при написанні наукових робіт» на базі Університету Ушинського
Відбулася віртуальна зустріч здобувачів ОНП Психологія з Метью К.Ноком, США, та Андрієм Гайдабрусом, Україна, Мережа травматичного стресу ECNP.
Гостьова лекція доктора психологічних наук, професора Хомуленко Т. Б. на тему: «Психосоматична феноменологія як наукова проблема»
Викладачі та здобувачі ОНП Психологія долучилися до програми підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність, відкрита наука та штучний інтелект: як створити доброчесне освітнє середовище»
Викладачі та здобувачі ОНП Психологія пройшли програму Uni-Biz Bridge «Адаптивність та гнучкість викладача»
Викладачі та здобувачі ОНП Психологія пройшли програму Tech Summer Bootcamp for Teachers 2023
7 вересня 2023 року здобувачі ОНП Психологія та науково-педагогічні працівники долучилися до онлайн-лекції професора Школи комунікації та журналістики Анненберга Південно-Каліфорнійського Університету A.Lutzky
Аспіранти-психологи прийняли участь у Літній школі молодого науковця 3.0. – унікальному освітньо-науковому проєкті Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України
Викладачі ОНП Психологія долучилися до Міжнародної програми підвищення кваліфікації «Сила соціальних мереж у професійному розвитку викладачів університетів: особистий бренд, інструменти для освітніх продуктів, просування цінностей сталого розвитку».
Гарант, науково-педагогічні працівники та здобувачі ОНП Психологія прийняли участь у конференції «Професійний коучинг в Україні: зростання попиту, стандарти професії та нові перспективи»
Гарант та члени робочої групи ОНП Психологія долучилися до онлайн-заходу «Якість вищої освіти по-європейськи: чого чекати українським університетам?»
Гарант та здобувачі ОНП Психологія прийняли участь в онлайн-воркшопі «Відкриті дані та інструменти впровадження електронного документообігу в діяльність закладів освіти Одещини»
Гарант та здобувачі ОНП Психологія прийняли участь в онлайн-практикумі із тілесно-орієнтованої травма-терапії
15 березня 2023 року гарант та здобувачі ОНП Психологія долучилися до лекції-тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології - частина 3: адаптація до складних умов життя та праці»
14 березня 2023 року у межах проведення тижня академічної доброчесності аспіранти-психологи прослухали лекцію «Нормативний вимір засад академічної доброчесності у сфері освіти і науки»
Здобувачі ОНП Психологія та науково-педагогічні працівники долучилися до освітньої програми “StarterNetwork” яка проводиться спільно Тартуським університетом (Естонія) та YEP Інкубатором.
28 лютого 2023 року в Університеті Ушинського в межах реалізації україно-китайського освітньо-наукового проєкту відбулася зустріч на тему «Бренд науковця в науковому середовищі Сходу».
16 лютого 2023 року була проведена гостьова лекція Мариною Бєдною, професором психології (США) для здобувачів ОНП Психологія.
13 січня 2023 року здобувачі-психологи бакалаври та аспіранти на чолі з гарантами долучилися до вебінару для ознайомлення та опрацювання спеціалізованих знань та навичок з питань перинатального психічного здоров’я
Гаранти програм проф. Казанжи М.Й., проф.Вдовіченко О.В. та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ОНП Психологія і першого (бакалаврського) рівня ОПП Психологія долучилися до вебінару «Інтервенція «Управління проблемами плюс (УП+)» у психосоціальній підтримці вимушено переміщених осіб з України».
Обговорення проєкту ОНП Психологія за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти
Відбувся захист дисертації випускника аспірантури зі спеціальності 053 Психологія
Гаранти програм проф. Вдовіченко О.В., проф. Казанжи М.Й. та здобувачі першого рівня ОПП Психологія та третього рівня ОНП Психологія долучилися до серії тренінгів та онлайн-практикумів з арт-терапії, які проводяться Міжнарод.тренінговою компанією «Osnova»
Гаранти програм проф. Вдовіченко О.В., проф. Казанжи М.Й. та здобувачі першого (бакалаврського) рівня ОПП Психологія та третього (освітньо-наукового) рівня ОНП Психологія долучилися до серії зустрічей з психологами-практиками
Аспіранти та члени робочої групи ОНП Психологія проф.М.Й.Казанжи та проф.О.В.Вдовіченко долучилися до онлайн-зустрічі «Досвід роботи з вимушеними мігрантами та мігрантками: Молдова»
Підвищення кваліфікації аспірантів-психологів за програмою «Психологічний стрес: подолання наслідків та уникнення посттравматичного стресового розладу»
Вітаємо Атаханова Бахтіяра, аспіранта 1-го року навчання ОНП за спеціальністю 053 Психологія з успішним проходженням онлайн-курсу та отриманням сертифікату.
Передзахист дисертації Сюй Болунь на здобуття ступеня доктора філософії
Члени робочої групи ОНП Психологія долучилися до програми «Розуміння реабілітаційних потреб переміщених осіб»
Викладачі та здобувачі ОНП Психологія 16 червня долучилися до зустрічі, зорганізованої Центром консультативно-ресурсної психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі
Звітування про виконання індивідуального плану роботи здобувачів ОНП Психологія за 2021-2022 навчальний рік
Викладачі та здобувачі ОНП Психологія відвідали вебінар від Європейської асоціації університетів «Підвищення наукової грамотності – майбутнє наукової комунікації»
Гостьова лекція для здобувачів ОНП «Психологія» в Університеті Ушинського в межах вивчення навчальної дисципліни «Математико-статистичні методи та інформаційно-комунікаційні технології в психологічних дослідженнях»
Засідання групи забезпечення ОНП Психологія третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія
Відбулася лекція на тему: «Інформаційна грамотність здобувача вищої освіти як важлива умова для написання студентських робіт з низьким коефіцієнтом плагіату»
Лекція «Теоретичні і практичні аспекти академічної доброчесності» для здобувачів спеціальності 053 Психологія
Відбувся захист дисертації випускника аспірантури зі спеціальності 053 Психологія
Гостьова лекція для здобувачів ОНП «Психологія» та освітнього ступеня магістр (відділення перепідготовки фахівців за магістерською програмою з психології) в Університеті Ушинського
Відкрита лекція Марини Бедної на тему: «Стійкість та гнучкість людського мозку: дані когнітивних нейробіологічних досліджень сліпоти»
Лекція «Теоретичні і практичні аспекти академічної доброчесності» для здобувачів спеціальності 053 Психологія
Відбулася лекція на тему: «Інформаційна грамотність здобувача вищої освіти як важлива умова для написання студентських робіт з низьким коефіцієнтом плагіату»
Науково-педагогічна практика здобувачів ОНП Психологія
Завершилось Міжнародне стажування викладачів, наукових керівників та аспірантів спеціальності 053 Психологія

Вiдбувся тренінг «Психологічна криза молоді в умовах довготривалої війни: виклики та рішення»

Відбулися державні атестаційні іспити і захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

21 червня 2024 року відбувся успішний захист дисертації випускниці аспірантури зі спеціальності 053 Психологія Ольги КЕРЦМАН

8 червня 2024 року здобувачі ОНП Психологія та ОПП Прикладна і практична психологія долучилися до зустрічі з доктором Девідом Мусс

Вітаємо з успішним захистом дисертації аспіранта кафедри загальної та диференціальної психології!

24 травня 2024 року відбувся успішний захист дисертації випускника аспірантури зі спеціальності 053 Психологія Микити БАБЧУКА

Аспіранти-психологи та магістри-психологи ОПП «Прикладна і практична психологія» відвідали вебінар «Методи стабілізації психофізичного стану в кризових умовах»

Відбувся вебінар на тему «Психореабілітація військових та членів їх сімей: український досвід»

Тетяна УЛЬЯНОВА провела майстер-клас в Одеському національному морському університеті

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на базі Університету Ушинського відбувся захід «Україна - незламна родина».

Відбулася відкрита лекція «Виклики та місія практичної психології в умовах реформування освіти»

18 травня 2024 року відбулося бінарне заняття у межах вивчення навчальної дисципліни «Сучасна психологічна служба в сферах суспільної практики».

Відбулося громадське обговорення проєкта освітньо-професійної програми «Прикладна і практична психологія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія

Відбулася гостьова лекція з травмотерапії

Гостьова лекція «Позитивна психотерапія та її місце у системі психотерапевтичного знання».

У межах святкування Всеукраїнського дня психолога та згідно з програмою «Ментальне здоров’я молоді Одеської області» кафедрою загальної та диференціальної психології було проведено низку заходів

5 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція доктора психологічних наук, професора Вадима ЯМНИЦЬКОГО на тему «Психологія життєтворчості особистості»

Відбулася звітна конференція з науково-педагогічної практики здобувачів ОНП Психологія

Звітування про виконання індивідуального плану роботи здобувачами ОНП Психологія за 2023-2024 навчальний рік (вступ-весна)

Круглий стіл «Академічна доброчесність і наукова етика у діяльності психолога».

Відбувся психологічний диспут «Як творчість може зцілювати та давати ресурс життя – психологічна ресурсність творчої спадщини Тараса Шевченка»

Відбулася чергова зустріч у межах проєкту психологічної підтримки Університету Ушинського «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»

Ознайомлення бакалаврів-психологів з освітньо-професійними програмами другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія

Про організацію внутрішньої мобільності за спеціальністю 053 Психологія за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти соціально-гуманітарного факультету

Зустріч зі здобувачами вищої освіти за другим (магістерським) рівнем стосовно вибіркових дисциплін.

У межах проєкту психологічної підтримки Університету Ушинського «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ» відбувалася чергова зустріч.

Гостьова лекція доктора психологічних наук, професора Хомуленко Т. Б. на тему: «Психосоматична феноменологія як наукова проблема»

Участь у Міжрегіональному конкурсі студентських наукових робіт

Техніка Резилієнсу у рубриці «ЕМОЦІЙНИЙ SOS: методи і техніки психосоціальної підтримки»

Опитування «Соціальна відповідальність у закладах вищої освіти України»

Всеукраїнський фестиваль «Простір психолога» PRO PSY – 2023 – МАРАФОН СТІЙКОСТІ

Звітна конференція з навчальної (ознайомлювальної) практики 1 курсу заочне відділення

Звітна конференція присвячена переддипломної практики

Обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Практична та прикладна психологія» зі стейкхолдерами .

Підсумкові консультації з переддипломної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

Відбувся захід на тему «Ментальне здоров’я: що це таке і навіщо воно потрібно?»

Участь у тренінгу на тему «Етика професіонала-психолога»

Відбувся захід щодо знайомства з базою практики

Тренінг "Керування конфліктами в контексті психосоціальної підтримки"

Відбувся захід - знайомство з базою практики "Психея"

Проходження навчально-ознайомлювальної практики здобувачами 1-го року заочної форми навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОПП "Практична психологія" спеціальності 053 Психологія.

Екскурсія до кабінету психотерапевта

Консультації  магістрам під час переддипломної практики

Вебінар "Як збільшити оригінальність роботи?"

Настановна конференція з переддипломної практики

Круглий стіл на тему «Запобігання порушень принципу доброчесності при підготовці магістрів»

Настановча конференція щодо виробничої практики магістрів 24.10.2022 по 18.11.2022р.

Круглий стіл

Науково-практичний онлайн-семінар "Казкотерапія дитячої скорботи, втрат і розлучення з батьками та значущими дорослими"

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Диференціальний підхід у дослідженні професійного самоздійснення особистості».

Зустріч представників ДСНС з працівниками ПНПУ імені К.Д.Ушинського

Відкрита лекція Марини Бедної на тему: «Стійкість та гнучкість людського мозку: дані когнітивних нейробіологічних досліджень сліпоти»

Протягом березня 2022 року викладачи кафедри загальної та диференціальної психології приймали участь у декілька заходах, де підвищували кваліфікацію за актуальними темами стосовно стану суспільства в стані війни

Лекція «Теоретичні і практичні аспекти академічної доброчесності» для здобувачів спеціальності 053 Психологія

Відбулася лекція на тему: «Інформаційна грамотність здобувача вищої освіти як важлива умова для написання студентських робіт з низьким коефіцієнтом плагіату»

Науково-педагогічна практика здобувачів ОНП Психологія

Завершилось Міжнародне стажування викладачів, наукових керівників та аспірантів спеціальності 053 Психологія

В лютому -березні 2022 року підвищення кваліфікації працівниками кафедри

Гостьова лекція для здобувачів ОНП «Психологія» та освітнього ступеня магістр (відділення перепідготовки фахівців за магістерською програмою з психології) в Університеті Ушинського

У період з 14.02.2022 року по 18.02.2022 року відбуваються засідання Школи наукового керівника ПНПУ Ушинського

2.02.22 відбувся методичний семінар, де викладачи кафедри вивчали новітні вимоги щодо нормативних документів

Успішний захист дисертації випускника аспірантури спеціальності 053 Психологія

28 січня 2022 року відбулась звітня конференція Асоціації політичних психологів України

27 січня 2022, в 12:00 викладачи кафедри стали учасниками інформаційної сессії в рамках проекту «Обмен знаниями и инновациями» (KIX), що була організована хабом KIX EAP

Гостьова лекція для здобувачів ОНП «Психологія» в Університеті Ушинського

Організаційна робота

Організаційна робота на кафедрі здійснюється у таких напрямках:

1. Профорієнтаційна робота та довузівська підготовка молоді – викладачами кафедри проводяться профорієнтаційні зустрічі, презентації спеціальності «Психологія», бесіди зі старшокласниками та абітурієнтами, їх батьками, адміністрацією навчальних закладів м. Одеси; проводяться заходи із залучення осіб на післядипломну підготовку.

2. Організація та проведення:

- студентських науко-практичних конференцій “Індивідуально-психологічні якості особистості майбутніх психологів та їх динаміка у період професійної підготовки” (2010 р.); “Актуальні проблеми сучасної психології” (2011 – 2012 р.); “Психологія особистості: теорія, досвід, практика” (2013 р.); “Проблеми сучасної психології особистості” (2014 р.);

- щорічних Міжнародних наукових конференцій “Психологія особистості: теорія, досвід, практика” та “Проблема особистості у сучасній психології: теорія, методологія, практика” (2014);

- видання програм та матеріалів конференцій.

3. Участь в організації та проведенні студентських олімпіад –Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Психологія» (2010-2012 р.); Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Психологія» (2013-2015 р.).

4. Робота в спеціалізованій раді Д41.053.03 із захисту дисертацій зі спеціальностей: 19.00.01 – загальна психологія, історія психології; 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія (професор О. П. Саннікова, в. о. професора А. В. Сергеєва, доцент О. Г. Бабчук).

5. Робота в науково-методичної раді інституту психології – викладачі кафедри беруть участь в роботі наукового семінару (голова – професор О. П. Саннікова, вчений секретар – доцент І. В. Бринза) з організації та проведення попередніх експертиз докторських та кандидатських дисертацій зі спеціальностей: 19.00.01 – загальна психологія, історія психології; 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Наукова робота

Авторські свідоцтва

Кафедра загальної та диференціальної психології має достатньо високий науковий потенціал. Викладачі кафедри є фахівцями у сфері психології та висококваліфікованими педагогами. На кафедрі проводиться науково-дослідна робота, наукові дослідження здійснюються за темою: «Психологічні особливості життєдіяльності особистості в умовах соціально-психологічних трансформацій українського суспільства», яка розробляється з 2024 р. 

Керує роботою доктор психологічних наук, професор Казанжи Марія Йосипівна. Наукова діяльність науково-педагогічних працівників кафедри загальної та диференціальної психології зорієнтована на вирішення нагальних проблем у сфері психології, в яких чітко простежується практико-зорієнтованість. 

Викладачами та аспірантами кафедри розроблено значну кількість психодіагностичних інструментів, доведено їх надійність та валідність, що засвідчено свідоцтвами на реєстрацію авторського права на твір – це вкрай актуально в контексті розвитку української психодіагностики. 

Сьогодні на кафедрі працюють: чотири доктори психологічних наук (серед них три професори і доцент), шість кандидатів психологічних наук із вченим званням доцента, кандидат юридичних наук, доктор філософії за спеціальністю 053 Психологія. Більше половини професорсько-викладацького складу кафедри має науково-педагогічний стаж, що перевищує 15 років. 

Члени кафедри постійно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, конгресах, симпозіумах, круглих столах. Результати проведених досліджень відображені у значній кількості наукових праць, зокрема у монографіях (одноосібних та колективних), статтях та доповідях, опублікованих як в Україні, так і за кордоном. 

На кафедрі проводиться кропітка робота з підготовки висококваліфікованих наукових кадрів – під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри здійснено низку захистів дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата, доктора психологічних наук, доктора філософії за спеціальністю 053 Психологія. Мова йде про дисертації: «Психологія становлення інтегральної ідентичності особистості», «Психологічні складові схильності особистості до самозмінювання»; «Індивідуально-психологічні прояви навіюваності як властивості особистості»; «Психологічні детермінанти почуття власної гідності»; «Особливості толерантності осіб з різними типами емоційності»; «Екзистенційні ресурси осіб, що переживають психологічну кризу»; «Психологічні особливості прокрастинації особистості: позитивні та негативні прояви і наслідки»; «Психологічні засади оптимізації материнського ставлення у матерів дітей з особливими потребами» та ін. 

Підготовка фахівців вищої кваліфікації базується на діяльності спеціалізованої вченої ради Д 4105303 із захисту дисертації за спеціальностями 19.00.01 «Загальна психологія та історія психології» та 19.00.07 «Вікова та педагогічна психологія». 

Результати науково-дослідної роботи впроваджуються у практику навчання та викладання у закладах вищої освіти, діяльності установ та організацій різних форм власності, можуть бути використані спеціалістами в галузі психології, для удосконалення фахової підготовки здобувачів різних рівнів вищої освіти, надання психологічної допомоги, планування та проведення наукових досліджень з психології. 

Методична робота

Навчально-методична робота

Зміст навчально-методичної роботи кафедри є багатоаспектним, гнучким та відповідає сучасним потребам суспільства і вимогам Міністерства освіти і науки України до змісту вищої освіти. 

Науково-педагогічними працівниками кафедри здійснено значну роботу з навчально-методичного забезпечення підготовки здобувачів за різними рівнями вищої освіти – «бакалавр», «магістр», «доктор філософії». У 2024/2025 навчальному році викладачі кафедри розробили навчально-методичне забезпечення і викладають такі навчальні дисципліни: 

1) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти – «Загальна і вікова психологія» (проф.М.Й.Казанжи, доц. О.А.Оріщенко, доц. О.О.Водолазська, доц. І.В.Бринза, доц.Ю.Г.Черножук, д.філософії О.О.Керцман, А.С.Бортов), «Практика психологічного консультування з основами психотерапії» (доц. М.Л.Дідух), «Психологія» (проф. Ю.Б.Максименко), «Психологія освіти» (доц. О.А.Оріщенко), «Педагогіка та психологія фахової передвищої освіти», «Психологічний супровід спортивної діяльності» (доц. І.А.Василенко, ст.викл. О.О.Борисова), «Статистика та математичні методи в психології» (проф. М.Й.Казанжи), «Вікова та загальна психологія» (доц. І.В.Бринза), «Вікова психологія» (доц. І.В.Бринза), «Психологія творчості», «Психологія фасилітації та соціальної взаємодії» (доц.Ю.Г.Черножук) 

2) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти – «Актуальні проблеми сучасної прикладної і практичної психології» (доц. О.А.Оріщенко),«Психологічна робота з військовими та їх сім’ями», «Практикум з психореабілітації військових та членів їх сімей» (ст.викл. О.О.Борисова), «Методика викладання психологічних дисциплін» (доц. О.О.Водолазська), «Конфліктність особистості: індивідуальна та групова корекція», «Психологічний тренінг як метод практичної психології» (доц. Т.Ю.Ульянова), «Психологія впевненості у собі: діагностика, розвиток, корекція» (проф. О.П.Саннікова, доц. О.А.Оріщенко), «Неклінічна психотерапія» (доц. М.Л.Дідух), «Технології самопізнання та саморозвитку особистості» (доц. О.О.Водолазська) «Психологія розвитку особистості та його порушень» (доц. О.О.Водолазська), «Психодіагностика особистості» (проф. О.П.Саннікова), «Психологія емоційної сфери особистості та її розладів: діагностика та корекція» (проф. Ю.Б.Максименко), «Психологія впливу та інформаційної безпеки» проф. Ю.Б.Максименко), «Теорія і практика проведення психологічних досліджень» (проф. О.П.Саннікова), «Сімейне консультування», «Методи та техніки психологічної допомоги в звичайних та надзвичайних умовах» (доц. Т.Ю.Ульянова), «Психологія кризових станів», «Системна супервізія» (доц. І.В.Бринза), «Сучасні технології психологічного консультування» (доц.Ю.Г.Черножук), «Супервізія та інтервізія: індивідуальна та групова» (доц. І.В.Бринза). 

3) за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти – «Війна та особистість: психотерапевтичний вимір психологічної допомоги» (доц. М.Л.Дідух), «Психологія наукової діяльності» (доц. М.Л.Дідух), «Сучасні методи дослідження в психології» (проф. М.Й.Казанжи), «Диференціальна психодіагностика особистості» (проф. О.П.Саннікова), «Методологія наукових досліджень у галузі психології» (проф. О.П.Саннікова), «Психологія фасилятивного потенціалу особистості» (проф. М.Й.Казанжи), «Емоційне життя особистості: діагностика та корекція» (проф. О.П.Саннікова), 

На кафедрі розроблені і діють сертифікатні програми: 

- «Позитивна психотерапія» (проф. М.Й.Казанжи) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти; 

«Технології розробки, апробації та адаптації психодіагностичних інструментів» (проф. М.Й.Казанжи) для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. 

Науково-педагогічні працівники кафедри, спираючись на роботи провідних українських та зарубіжних науковців, результати власних наукових пошукувань у сфері психології, розробляють курси лекцій та робочі програми з навчальних дисциплін згідно з робочими планами, презентують результати своїх досліджень на науково-методичних семінарах протягом навчального року. 

На базі змістового компоненту робочих програм навчальних дисциплін викладачі кафедри розробляють, оновлюють та вдосконалюють різні компоненти навчально-методичного забезпечення, як-то: тексти лекцій, презентації до занять, комплекси тестів для самоперевірки знань, матеріали для самостійної підготовки тощо. 

Співпрацівниками кафедри розроблено методичні вказівки до самостійної роботи для обов’язкових та вибіркових навчальних дисциплін, методичні рекомендації щодо виконання кваліфікаційних робіт (курсових, магістерських), методичні матеріали до різних видів практики здобувачів. 

Слід відзначити роботу авторів навчально-методичних посібників, серед яких декілька рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання в навчальному процесі. Авторами таких розробок є доктор психологічних наук, проф. О. П.Саннікова, кандидат психологічних наук, доц. І. В. Бринза та ін. Навчально-методичні посібники мають теоретичну та практичну цінність, виражену професійну спрямованість, відрізняються новизною та оригінальністю матеріалу, вперше розробленого представниками кафедри і виданого в країні. 

Отже, робота кафедри повсякчасно спрямована на підвищення рівня навчально-методичного забезпечення процесу викладання навчальних дисциплін у ході професійної підготовки здобувачів університету. 

 

Сторінка 1 із 2

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського
mahjong banyak fitur terselubungjebret petir gledek x1000 olympusmahjong cetak scatter terbanyakmomen gacor mahjonghubungan pgsoft scatter hitamstrategi big win starlight princessbobol kemenangan fantastis mahjongbonus scatter terbaik mahjong waysfestival menuju kekayaan mahjong waysmendaftar akun gim gacorsweet bonanza hasilkan duitteknik sakti mahjong ways 1ketiduran pas lagi freespin mahjonglink vip mahjong jadi portal cuan utama mahjong baru murah meriahmahjong ways spektakulermesin panas mahjong winsstarlight princess memperlebar suasana kemenangangates of olympus cuan maxmenang banyak sweet bonanza 1000perkalian jumbo sweet bonanzasiap terjun mahjong ways 2naga emas mahjong ways 2panen cuan mahjong ways tanpa polarekor kemenangan starlight priness 1000sumber kekayaan mahjong ways 2joker terindikasi jepe melulurtp online digital baruscatter hitam menyalafrekuensi bonus wild mahjong waysgame mahjong teknologi terbarugame online mahjong bantu pemainkemenangan tak kenal usai olympusmesin mahjong ways genting highlandperoleh keuntungan mahjong terbaiksaran bermain starlight christmassukses menangkan jackpot olympussweet bonanza sangat menguntungkantiru cara menang mahjong winsakun gacor pg soft terbarucheat gampang menang game guardianjackpot maxwin royale house spadegamingsitus game online jackpot sensationalprovider server korea gampang maxwingame online gacor joker mudah menangpola gacor roma gampang menangrumus multi player starlight princess 1000trik mahkota pecah gates of olympustrik mudah dapatkan x500 olympusbonus extra koi gategame starlight princesskemenangan besar lucky nekobonanza goldpengamat game onlinescatter gates of olympuspragmatic play incredible samuraibocoran rtp jackpot panduan kemenangan slotbocoran strategi mahjong ways raih kemenanganmahjong ways 1 panduan kemenangan slotmahjong ways scatter rarih kemenanganmenguasai pola mahjong ways panduan kemenanganmengungkap rtp live slot panduan kemenangan besarpola olympus gacor strategi raih kemenanganrahasia scatter maxwin princess panduan kemenangan besarscatter maxwin princess panduan kemenangan besartrik menang olympus strategi jitu slotauto game jackpotakun game vietnamakun gacor server luar negeriakun sakti spesial pg softrahasia jackpot mudah di game zeus bersama admin chulogame server japaneseakun pro rusiaakun pro kambojaakun pro game luar negerirahasia akun jp server thailandmahjong ways pasti jackpot besarnaga emas mahjong wayskaya raya dengan provider pragmaticbocoran game gacor pg softsitus gacor server thailand gampang menangakun jackpot maxwin gates of gatot kacacheat slot starlight princess mudah jackpotgame rtp tinggi pg soft mudah jackpotdaftar game online gampang jackpot terbaik 2024trik jackpot maxwin dengan modal recehserver jepangnominasi top 10 game online5 fakta tentang game onlinestrategi menang mahjong di abc1131pola viral olympusscatter hitam pola brutal3 strategi berkahakun gacor vipagen game gacor server filipina5 teknik mahjong ways 2 yang menjamin kemenangangame x1000 dengan pola gacor princessgame online 5 lions megawayslink game terbaik5 game gacor yang membawa hoki spesial natal5 game gacor paling mudah menangbocoran rtp game pragmatic terbaru dari admin chulopapiciri akun game gacorrahasia maxwin scatter zeusrahasia menang mahjong ways jackpotrahasia mesin slot onlinerahasia tips menang mahjong waysrtp mahjong ways strategi maksimalrtp mahjong wins 3scatter hitam mahjong wins 3starlight princes vs mahjong wins 3strategi mahjong ways yang harus anda kuasaiwild scatter mahjonggame gacor joker123game kamboja super gacorpola scatter mahjong ways 2game mahjong winsgame hokigame spacemangame gacor tergacor 2024game wild west goldgame nolimit citymahjong wins terbukti maxwinpg soft mahjong waysbocoran game pg soft jackpot besarresolusi jackpot pemain 2025kemenangan no limit mahjong waysfitur gacor game pg softtrik jackpot maxwin game online6 trik jackpot spacemanlink gacor gampang menang jokerkode cheat lucky neko maxwinvampy partyraih kemenangan spektakuler di abc1131rahasia jackpot kraken megawayspragmatic play bagikan trik rahasiakesempatan emas pemain cerdasinovasi terbaru game pragmatic playcheat engine mahjong winsalasan mendaftarkan id vvipgame starlight princess 1000game sweet bonanza xmasgame lucky neko6 provider game online terbaikgame wild bandito gacorgame gates of olympus 1000game sweet bonanzasitus game luar negeri resmipola gacor lucky nekogame mahjong ways3 favorit strategi rahasia kemenangan mahjongmahjong ways 1 pengalaman slot modern dan tradisionalmahjong wins gacormahjong wins scatter strategi menangmenang di mesin slot online mantapmenguak rahasia mahjong ways scattermenguak rahasia olympus gacorrahasia kemenangan starlight princess vs mahjong wins 3rahasia mahjong wins 2rahasia maxwin mahjong wins 3game mahjong wins maxwinpenyebab game online tidak gacorciri ciri game online berikan kemenanganpola sensational maxwin pragmaticpola gacor gates of olympustips jackpot dengan 10 ribugame maxwin x500 gampang jackpotsitus server luar negerirtp pragmatic gampang menangbocoran rtp mudah jackpotsuper exclusivesengkuni pemain aktif abc1131bongkar rahasia jackpot mahjong waysmodal pola princess starlightstrategi terbaik bermain princess starlightinovasi deposit melalui qrisgame akun vipgame akun gacorakun game kambojasabung ayam online terbaikgame mahjong wins 3judi bola online 2024akun pro vipgame gacor lucky nekoakun game thailand versi vipplatform game thailand 2024petualangan tak terlupakan slot mahjong waysrahasia menang mahjong wins 3 pola gacorrahasia pola menang mahjong wins 3rahasia pola spin mahjong wins 3rahasia starlight princess maxwinrahasia sukses di mahjong wins 3rtp tertinggi 2024strategi jackpot mahjong wins 3tips menang mahjong wins 3trik menang maksimal mahjong wins 3peluang jackpot scatter hitampenawaran jackpot besar mahjongprogram baru game onlineaplikasi slot777 gacorgame online server koreatips gampang menang game onlinemenemukan keajaiban rtp mahjong wayspemicu scatter hitam mahjongcheat jackpot kakek zeustrik gampang jackpot starlight christmasmengulas keistimewaan mahjong black scatterlangkah jitu budi usai jackpottips memilih game rtp tinggiserver thailand tahun 2024cara strategis mengolah freespinlink aplikasi resmi tahun 2024bermain rtp live mahjongcara bermain mahjong wins 3keajaiban scatter olympus jackpotmahjong ways gacormenangkan strategi mahjong ways 1mendapatkan kemenangan manis jackpot sugar rushmenyingkap rahasia menang di mahjong ways 2olympus vs starlight princesspanduan pola menang mahjong wins 3jackpot sensational pragmatic playjackpot petir merah olympusmenang besar dengan modal receeh pragmatictrik jitu jackpot cleocatrapotensi jackpot deposit danatrik menang dengan modal recehstrategi ampuh server thailand gacorbocoran gacor admin jarwocheat jackpot tanpa apkbig win jackpot maxwinbegini cara cuan mahjong waysgame rujak bonanzaaplikasi game terbaikkemenangan berlipat gandastrategi penting game aztecgame online favorittips mix parlay gampang tembus 2024game deposit bcagame jackpotgame maxwingame gacor joker gamingsistem cheat game gacorrtp game gacorsitus game anti rungkadgame gacor onlinestarlight princess jackpot besartrik gacor untuk pemulaacak acak pragmatic playrtp maxwin optimalalgoritma jackpot maksimal mahjongkemenangan maksimal extra juiceprovider cuan terbaru 2024bocoran gacor server filipinazeus maxwin gampang menangtrik jackpot mochimonpola game online gacorrtp game vipsitus game pg soft 2024game wild banditogame88 gampang maxwintips sukses bambangberburu scatter mahjong ways5 manfaat situs viral4 permainan terlaris di abc1131teddy sukabumi7 cara anti boncosgame deposit gopay terbaik 2024situs judi bola terpercaya di tahun 2024game aztec gemspromosi game deposit danapola gacor zeusgame mahjong ways 2 di situs terpercayagame deposit ovo terbaru 2024pola gacor zeus gate of olympusrtp tertinggi tahun 2024game server vietnam terpercaya 2024spin turbo cuan besargame online depo qrisgame gacor crypto goldpola auto gacor game onlinerahasia cheat mahjong ways 2jackpot besar pragmatic playpola jackpot jutaan mahjonguang jutaan dari mahjong waystrik rahasia chaisen winsteknik gacor mahjong ways 3metode freespin game onlineresep mahjong wayscara menang setiap hari4 strategi menampung banjir5 cara efektif pgsoftmuri menjamin scatter hitamrtp game pragmatic play terbaikgame online gacorgame jackpot terbesardaftar provider game777 gampang menangdaftar game server luar negeri terbaikasiaklubmacauklubhksbetheylink macauklubheylink asiaklubheylink hksbetheylink kapten76inlis.lombokbaratkab.go.idjcvdcme.comtrik terbaik mencapai x500 olympuspola jackpot mahjong ways 2game sugar rushgame olympus 1000game luar negerimagistermanajemen.bakrie.ac.iddianasari.padangpanjang.go.id