19–20 вересня 2024 р. в ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» під патронатом Міністерства освіти і науки України пройшла ХV Міжнародна науково-практична конференція «Адаптаційні можливості дітей та молоді», присвячена 105-річчю з дня заснування кафедри фізичної реабілітації, біології і охорони здоров’я та 60-річчю створення лабораторії функціональної діагностики імені професора Т. М. Цонєвої. Ініціатором і організатором конференції була кафедра фізичної реабілітації, біології і охорони здоров’я.
В рамках конференції було проведено 2 пленарних та 7 секційних засідань і 1 робоча нарада, на яких обговорювалися медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, адаптаційні можливості організму людини та його функціональні резерви, фізіолого-гігієнічні аспекти дозування і адаптації до фізичних навантажень, психолого-педагогічні питання виховання та освіти дітей і молоді, валеологічні та екологічні аспекти оцінки здоров’я людини, проблеми фізичної та фізкультурно-спортивної реабілітації та підготовки фахівців за напрямами фізична культура і спорт, фізична реабілітація, природничі науки.
В роботі конференції взяли участь науковці з України, Німеччини, Польщі, Румунії та Узбекистану. Свої роботи представили 138 авторів, серед яких: 38 докторів наук, професорів; 39 кандидатів наук, доцентів; 61 – старших викладачів; понад 20 осіб – представники адміністрацій закладів вищої освіти; 15 – завідувачів кафедрами та відділів. Приємно відмітити зростання активності молодих науковців – асистентів, аспірантів, здобувачів першого і другого рівнів вищої освіти, які, відповідно, представили 7, 10 та 21 робіт.
На пленарних засіданнях заслухано 14 доповідей, з якими виступили відомі науковці, як от: д.б.н., професор Володимир ЛИЗОГУБ (Черкаси), д.б.н., професор Георгій КОРОБЕЙНИКОВ (Кьольн, Німеччина), д.б.н., професор Олександр ПРИЙМАКОВ (Щецин, Польща), д.п.н., професор Володимир ПОТОП (Бухарест, Румунія) та інші. Кафедру фізичної реабілітації, біології і охорони здоров’я на пленарних засіданнях представляли д.м.н., професор Тетяна ДЕГТЯРЕНКО-МЕЛЬНИК та д.п.н, к.б.н., професор Анатолій БОСЕНКО.
На секційних засіданнях заслухано близько 30 доповідей як досвідчених вчених, так і молодих науковців.
За результатами доповідей та дискусій учасниками конференції ухвалена відповідна Резолюція.