До участі в конференції долучилися науковці Інституту соціології НАН України, Центра Соціології та Соціальної психології Кишинівського державного університету Республіки Молдова, викладачі вищих навчальних закладів Києва, Одеси, Харкова, Кривого Рогу, здобувачі вищої освіти різних рівнів та спеціальностей. 17-18 жовтня 2024 року в змішаному форматі (онлайн/офлайн) відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Посилення консолідації суспільства та ролі людського капіталу на шляху вступу України та республіки Молдова до Європейського Союзу», організаторами якої є кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Університету Ушинського (завідувач – проф. Євген Борінштейн), Південноукраїнське відділення Соціологічної асоціації України (голова – проф. Олена Лісеєнко), Асоціація соціологів та демографів Молдови (президент – доктор соціології Віктор Мокану).
Урочисте відкриття конференції та пленарне засідання відбувались у змішаному форматі: у залі Кишиневського державного університету Республіка Молдова та дистанційно на платформі Zoom. Модераторами заходу були проф. Олена Лісеєнко (Україна) та Віктор Мокану (Республіка Молдова). З вітальним словом до учасників конференції звернулась проректорка з наукової роботи Університету Ушинського проф. Ганна Музиченко. Пленарне засідання відкрив директор Інституту соціології Національної академії наук України, член-кореспондент НАНУ, проф. Євгеній Головаха з доповіддю «Соціальна консолідація та політичні інститути в Україні: зміни часів війни і повоєнна перспектива». З доповіддю «Консолідація суспільства та її вивчення в Україні під час війни» виступила проф. Олена Лісеєнко.
На пленарному засіданні та панельній дискусії учасники конференції обговорили актуальні, важливі питання, пов'язані з визначенням чинників соціальної консолідації під час війни, виклики та шляхи відтворення людського капіталу України в умовах війни, особливості ідентичності вимушених українських мігрантів, проблеми та перспективи інтеграції української освіти та науки в європейський освітньо-науковий простір, практичні аспекти зміцнення консолідації суспільства у воєнний час. До наукової дискусії долучились аспіранти кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності та члени студентського наукового гуртка «Південноукраїнські наукові студії» (керівник – проф. Оксана Петінова).