Професор Найджел Осборн — відомий британський композитор, арт-терапевт і дослідник у сфері нейропсихології мистецтва. Він розробив інноваційні методики арт-терапії, які застосовуються для роботи з людьми, що пережили травматичні події, зокрема воєнні конфлікти. Його підходи успішно впроваджені у реабілітаційних програмах у Боснії, Грузії, на Близькому Сході, в Індії та Україні. 7 лютого 2025 року в Центрі ментального здоров’я Університету Ушинського відбулася унікальна лекція професора Найджела Осборна, присвячена використанню мистецтва та музики для роботи з травмою.
Професор Осборн є засновником Art Therapy Force – міжнародної ініціативи, що об’єднує фахівців із психології, культури та арт-терапії для підтримки людей, які постраждали від війни. В Україні він співпрацював із Українським католицьким університетом у Львові та Харківським національним університетом мистецтв, де проводив лекції та практичні заняття з арт-терапії.
Про що була лекція?
• Взаємозв’язок між мистецтвом, музикою та тілесними процесами у подоланні травми.
• Біологічні, психологічні та соціальні аспекти травматичних переживань.
• Дослідження впливу мистецтва на відновлення ментального здоров’я.
• Методи використання музики та арт-терапії для підтримки людей, що пережили кризові ситуації.
Зустріч була організована для викладачів і здобувачів освіти факультету музичної та хореографічної освіти, соціально-гуманітарного факультету, психологів, соціальних працівників, фахівці у сфері ментального здоров’я та митців.
На освітніх програмах факультету музичної та хореографічної освіти вже запроваджуються компоненти з арт-терапії, а співпраця з Art Therapy Force відкриває нові можливості для інтеграції мистецтва у психологічну підтримку.
Також участь у зустрічі взяли:
• Представниця компанії Art Therapy Force Маша Сльот, психолог, арт-терапевт, випускниця Університету Ушинського та Одеської музичної академії та Віденського університету.
• Випускники факультету музичної та хореографічної освіти.
• Викладачі мистецьких шкіл та представники університетів, зокрема Національного університету "Одеська політехніка".
• Представниця "Одеської політехніки", яка поділилася досвідом співпраці з Найджелом Осборном.
Дякуємо організаторам зустрічі – професору Олені Ребрової та директору Центру ментального здоров’я Андрію Бортову!
Сподіваємося на нові продуктивні події в Центрі ментального здоров’я!
Мистецтво, що зцілює. Знання, що надихають. Співпраця, що змінює світ!