15-16 вересня в ПНПУ імені К.Д. Ушинського у Зеленій актовій залі
(Фонтанська дорога, 4)
пройшла XI міжнародна науково-практична конференція
«АДАПТАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ»,
присвячена 200-річчю з дня заснування
Південноукраїнського національного педагогічного університету
імені К.Д. Ушинського,
яка була організована кафедрою біології і основ здоров’я.
У роботі конференції прийняли участь науковці з країн ближнього та дальнього зарубіжжя: України, Білорусії, Молдови та Польщі.
05.09. о 10.00. відбулося урочисте відкриття конференції. Вступне слово було надано засновнику конференцій та незмінному керівнику організаційного комітету п.-проф. Босенко Анатолію Івановичу.
З привітанням до учасників конференції звернулася Койчева Тетяна Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-дослідної роботи ДЗ «ПНПУ імені К.Д. Ушинського», яка побажала усім творчих наукових успіхів.
Також вітальне слово було надано Долинському Борису Тимофійовичу, доктору педагогічних наук, професору, декану факультету фізичного виховання ДЗ «ПНПУ імені К.Д. Ушинського». Привітали учасників конференції з відкриттям наукового форуму студентка та випускник нашого ВНЗ, надія українського спорту: Кравацька Олена – срібний призер з фехтування Олімпійських ігор (Ріо-де-Жанейро, 2016 р.), та Ягодка Андрій – чемпіон Європейських ігор в Баку, учасник Олімпійських ігор (Ріо-де-Жанейро, 2016 р.) На пленарному засіданні було розглянуто актуальні питання щодо фізичного розвитку та функціонального стану молодих спортсменів, учнівської та студентської молоді. Надано нові методики нейропсихологічної діагностики дітей з різними вадами. Освячено проекти професійно-орієнтованих занять з метою формування адаптаційних можливостей студентської молоді. У ході проведення наукових диспутів були презентовані новітні технології в галузі освіти, з фізичного виховання та спорту. (доклад проф. Подригало Л.В. «Вивчення особливостей фізичного розвитку та функціонального стану спортсменок синхронного плавання»). За перший та другий дні конференції в ході роботи наукових секцій було розглянуто низку питань за темами: «Медико-біологічні основи фізичного розвитку і фізичного виховання»; «Адаптаційні можливості організму та функціональні резерви»; «Фізіолого-гігієнічні аспекти дозування та адаптації організму до фізичних навантажень»; «Психолого-педагогічні питання фізичного виховання, пошуки нових нетрадиційних його форм та методів».На другий день увага науковців була прикута до майстер-класів, на яких фахівці кафедри біології і основ здоров’я знайомили гостей зі своїми професійними здобутками. Було надано майстер-клас «Методологія проведення психофізіологічних досліджень» - про наукові надбання доповіла Т.В. Дегтяренко, доктор медичних наук, професор кафедри, якій допомагала аспірант кафедри М.Г. Буряк.
Свої професійні секрети у майстер-класі «Техніка і методика тайського масажу» розкрив С.А. Холодов, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри. Йому асистував К.О. Павлиш – магістр факультету фізичної реабілітації. Активну участь науковці прийняли у роботі круглих столів за темами: «Стан та перспективи підготовки бакалаврів з фізичного виховання та здоров’я людини» і «Стан та задачі з удосконалення фізичного виховання у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах». За підсумками роботи конференції було прийнято резолюцію, яку буде направлено керівникам вищих навчальних закладів, у міністерство освіти і науки України, в інші міністерства та у відповідні керівні органи. Проведений науковий форум викликав велику зацікавленість у місцевих засобів інформації. Роботу конференції було висвітлено у новинах телеканалу «Круг» за 15.09. та 16.09, за електронною адресою: http://krug.com.ua Гості та учасники конференції висловили щиру подяку за чергову зустріч науковців, проведену на високому організаційному та науково-методичному рівні, засновнику конференції Босенко Анатолію Івановичу та членам організаційного комітету: О.В. Бобро, В.В. Борщенко, Т.В. Дегтяренко, Г.О. Дишель, Б.Т. Долинському, С.А. Холодову, К.А. Філіпцовій, Н.А. Орлик, О.В. Клименко, М.С. Топчій, Т.Г. Садовник, Т.П. Ашурковій. Нові наукові думки викликали зацікавленість у всіх присутніх.
Цікава ідея - це завжди гарна база для плідної суспільної праці (проф. О.О. Приймаков та проф. М.Ф. Хорошуха)
Головуючий проведеного форуму з увагою відносився до наукових повідомлень всіх доповідачів (п.-проф. Босенко А.І.).
Дружня приємна атмосфера панувала в залі.
ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!
|