Всеукраїнський день психолога – це не лише професійне свято фахівців у галузі психології, а й важлива нагода для обговорення актуальних питань психічного здоров’я, обміну досвідом та популяризації психологічної культури в суспільстві.
У рамках відзначення свята з 22 по 25 квітня 2025 року на Соціально-гуманітарному факультеті Університету Ушинського було проведено інтерактивні лекції, тренінги, майстер-класи та відкриті обговорення, присвячені темам психологічної безпеки, стресостійкості, емоційного вигорання, підтримки в умовах воєнного часу, а також формуванню навичок саморегуляції.
Участь у заходах взяли не лише науково-педагогічні працівники, а й студенти та аспіранти, а саме здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 053 Психологія ОПП «Прикладна і практична психологія» та третього (освітньо-наукового) ОНП "Психологія" Університету Ушинського, які мали можливість отримати нові знання, практичні навички та відчути важливість професії психолога у сучасному суспільстві.
Цього року викладачі кафедри активно долучилися у якості учасників до тематичних заходів, які поєднували в собі як науковий, так і практичний зміст. Щонайперше, мова йде про Круглий стіл "Мій унікальний шлях в професію психолога", на якому відбувся живий діалог здобувачів-викладачів-випускників-психологів, які уже знайшли свій власний шлях в професії.
Водночас науково-педагогічні працівники кафедри організували проведення ряда важливих заходів.
Так, Бортов Андрій Сергійович, аспірант, викладач-стажист кафедри загальної та диференціальної психології та керівник Науково-практичного центру ментального здоров'я Університету Ушинського організував та провів День спільнодії "Підтримка ментального здоров'я. Символи підтримки" .
Керцман Ольга Олександрівна, доктор філософії за спеціальністю С4 Психологія, викладач-стажист кафедри загальної та диференціальної психології провела вебінар "Прив'язаність як базова потреба: формування, типи та значення у житті людини".
Ульянова Тетяна Юріївна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри загальної та диференціальної психології провела майстер-клас "Майндфулнес. Переваги усвідомленості, що покращують якість життя".
Обговорення відбувалися з активним залученням всіх бажаючих, у формі діалогу, що дало змогу кожному поділитися досвідом, задати питання та отримати професійні знання і поради.
Заходи до Всеукраїнського дня психолога стали чудовою нагодою для підвищення обізнаності з питань психічного здоров’я, а також ще раз нагадали про важливу роль психолога у збереженні психологічної стійкості населення в непростих умовах сьогодення.