За правилами конкурсу у другому турі потрібно провести засідання наукового гуртка за темою, яка відповідає напряму досліджень наукового гуртка. Студентський науковий гурток «Міжнародні відносини та дипломатія» під керівництвом к. пол. н., доцента Світлани ДМИТРАШКО бере участь в конкурсі на кращий науковий гурток (проблемну групу) в Університеті Ушинського.
«М’яка сила Піднебесної: як Китай формує новий світ» - тема сьогоднішнього засідання наукового гуртка. З основною доповіддю виступила студентка 4 курсу спеціальності «Політологія» Катерина ПІСКУН. Диспутантами виступили студенти 3 курсу спеціальності «Політології» Ольга ПЕШТЄРЄВА та Анатолій КАЗЮК.
Було розглянуто важливі напрями м’якої сили Китаю: освітня дипломатія як частина стратегії м'якої сили, спрямована на зміцнення міжнародного впливу та покращення іміджу Китаю на глобальній арені; Китайська Народна Республіка активно використовує економічні ініціативи як інструмент м’якої сили для посилення свого впливу у світі. Ключовим проєктом у цій стратегії є ініціатива «Один пояс, один шлях» (BRI), започаткована у 2013 році; у межах загальної стратегії м’якої сили, поряд з економічними й освітніми ініціативами, Китай активно просуває власні цифрові технології. Китайські технологічні гіганти, зокрема Huawei, ByteDance (власник TikTok) та Alibaba, відіграють ключову роль у цьому процесі; у межах багаторівневої стратегії м’якої сили Китай не обмежується лише економікою, освітою чи технологіями — він також активно використовує символіку та емоційний вплив для зміцнення міжнародних зв’язків. Одним із яскравих прикладів є так звана «дипломатія панд», яка поєднує елементи культурного обміну, екології та політики. Китай вибудував комплексну й стратегічно злагоджену систему м’якої сили, яка поєднує інституційну підтримку, цифрову експансію, освітню співпрацю та інформаційний вплив. Це дозволяє йому ефективно зміцнювати свої позиції на міжнародній арені не лише через економічну чи військову міць, а й через позитивне сприйняття в очах світової спільноти. Зокрема, освітньо-культурний центр "Інститут Конфуція" Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського був заснований у 2012 році в партнерстві з Харбінським інженерним університетом (КНР). Він пропонує студентам професійне навчання китайської мови та є частиною мережі Інститутів Конфуція в Україні, які були відкриті на базі кількох університетів і активно функціонують у різних містах. Вони пропонують курси китайської мови для всіх охочих, організовують культурні заходи, виставки, кінопокази, лекції та семінари, що допомагають українцям краще розуміти Китай, його традиції та сучасні тенденції.
Обрана тема засідання наукового гуртка має політичну, наукову актуальність. Україні важливо взаємодіяти з сильною китайською дипломатією, вибудовувати стратегічні відносини з КНР як цілісна і суверенна держава.
Щиро дякуємо за організацію конкурсу студентських наукових гуртків та чітко прописані вимоги до двох турів конкурсу, оскільки ця ініціатива дозволяє удосконалювати наукову роботу студентів та покращувати діяльність наукових гуртків.