20 травня в Університеті Ушинського відбувся Круглий стіл «Штучний інтелект та фантазійний неймінг». Круглий стіл був організований кафедрою філософії, соціології та менеджменту Університету Ушинського та був присвячений Дню Науки, Дню банкіра та Дню HR-менеджера та відбувся у рамках засідання «Школи логістики». В організації круглого столу брали активну участь студенти спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності 1-4 курсів, аспіранти спеціальності 033 Університету Ушинського, студенти Національного університету «Одеська юридична академія», Одеського національного економічного університету, Черкаського державного технологічного університету. З доповіддю «Значення штучного інтелекту для сучасних медіа» виступила декан факультету журналістики НУ «ОЮА» доктор філософських наук, професор Олена Скалацька. Проблемні питання ШІ були порушені у дискусійному виступі «Штучний інтелект – панацея чи загроза для людства?» доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютерних технологій ЧДТУ Максима Бондаренко. Його підтримала у своєму проєкті «Тренди штучного інтелекту 20-25» аспірантка третього року навчання спеціальності 033 Філософія Університету Ушинського Людмила Городнюк. Специфіка фантазійного неймінгу та його поєднання із новими можливостями інновацій завдяки штучному інтелект були представлені у доповіді «Фантазійний неймінг: як заробляти гроші» доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Університету Ушинського Євгена Борінштейна.
Аудиторія з цікавістю сприймала матеріал. Студенти були зацікавлені висвітленням сучасних проблем. Пролунали виступи: студентки 2 курсу спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності «Розумніше за розумних: хто навчіть ШІ мріяти?» Катерини Коври та студентки 1 курсу спеціальності 028 Менеджмент соціокультурної діяльності Марини Туряб «Фантазійний неймінг і ШІ: як народжуються імена з майбутнього».
Відбулася цікава дискусія студентської аудиторії стосовно взаємовідносин штучного інтелекту те релігії, використання ШІ у релігійній сфері. У контексті діяльності «Школи логістики» була зазначена велика роль логістики у практичному полі розвитку штучного інтелекту.
Завідувачем кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Університету Ушинського Євгеном Борінштейном були представлені нові програми кафедри у напрямку Liberal Arts, у тому числі міждисциплінарна ОНП для другого (магістерського) рівня вищої освіти «Філософія бізнесу та соціокультурних практик».
Сподіваємось, що Круглий стіл «Штучний інтелект та фантазійний неймінг» стане поштовхом для інноваційних рішень нашої молоді.