{gallery}/10_2016/image03.jpg{/gallery}
«На кохання своє серце налаштую» - так називався майстер-клас, з яким познайомив учасників Читань Валерій Кучеровский: - Ми вчимо дітей так вітатися, щоб відчути світло слова, любов до людини, до якої звертаємося.
29 жовтня, 2016 року, в Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського відбулися щорічні Сьомі Одеські обласні педагогічні Читання за темою: "Чи не створити нам себе людиною прекрасною?". Співорганізаторами Читань стали: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського; Одеський обласний інститут удосконалення вчителів; Одеський обласний Центр Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки; Міжнародний Центр фестивального руху «Ю'ВЕЛКАМ»; Культурно-педагогічний Центр «Біле Місто».
{gallery}/10_2016/image02.jpg{/gallery}
Метою Сьомих Одеських обласних Читань, безсумнівно, було пошук нової еволюційної педагогіки, в якій провідне місце відводиться Культурі і основам класичної педагогіки та продовження дуже важливих роздумів про пошук нової педагогіки, розпочатих на педагогічному фестивалі в травні цього року з темою «Любов, Краса і Знання - основа нової еволюційної педагогіки», в якому брали участь студенти першого курсу факультету початкового навчання педуніверситету.
{gallery}/10_2016/image00.jpg{/gallery}
Ось і на цих Читаннях подорослішали студенти вже другого курсу факультету початкового навчання брали найактивнішу участь:
- в якості учасників майстер-класу «На кохання своє серце налаштую»;
- в обговоренні педагогічних і філософських завдань за круглим столом;
- в роботі творчої лабораторії зі створення уроків для 3-го класу початкової школи.
{gallery}/10_2016/image01.jpg{/gallery}
Учитель, який несе в собі світло високої культури прагнення побудувати суспільство високої культури, потребує перебудови системи освіти. «Людина - це найцінніший актив держави» - зазначив міністр освіти і науки України - Лілія Гриневич. Нові пропозиції суспільства вимагають формуванню НЕ тільки освіченої, а й висококультурної особистості. З цією метою організація виховного процесу в школі, - зазначається у Концепціі, - «переходу на якісно новий рівень». Виховання буду орієнтуватися на загальнолюдських цінностях і стане невід'ємною складовою усього освітнього процесу. КОЖЕН шкільний предмет може і повинен стати інструментом виховання моральності та особістісніх якостей у дитини. І тому керівник Одеського обласного Центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки Валерій Кучеровський, виступаючи на Читаннях з темою "Світло високої Культури", запропонував учасникам разом подумати про те, яким повинен бути вчитель, який несе в собі світло культури. Разом вони дійшли до висновку: тільки душевно чиста, щедра, зі світлими думками та мріями людина. Без цього внутрішнього світу неможлива справжня культура в людині. Культура - це і є світло. Про це нам саме слово говорить: «культ» - шанування, а «ур» - це стародавнє коріння, що означає «світло, вогонь».
«На кохання своє серце налаштую». Саме так, адже тільки душевно чиста і щедра людина зможе випромінювати сердечне тепло і дарувати свій внутрішній світ всім, з ким його зводить життя.