25 березня 2026 року відбулась унікальна подія – здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей В4 Образотворче мистецтво та реставрація, В3 Декоративне мистецтво та ремесла були запрошені у своєрідну інсайт-експедицію до «святая-святих» митця – майстерні, де працював народний художник України Адольф Іванович ЛОЗА.
Одна з визначних особистостей Одеської мистецької школи, майстер кольору і світла, що вкладені у беззаперечні композиційні побудови, співець українського Півдня, Одеси і Одещини, творець епічних архетипічних образів тематичних композицій, інтелектуал, викладач художньо-графічного факультету Університету Ушинського, Голова Одеської обласної організації національної спілки художників України – Адольф Лоза.
Інсайт – глибоке проникнення в суть, розкриття і розуміння особливостей творчого шляху і віднайденої, пережитої, відпрацьованої життям індивідуальної виразної мови мистецтва Майстра відбулось завдяки відвідуванню творчого простору, де митець творив більше 15 років, і де зараз продовжує працювати його донька, заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого мистецтва ХГФ Університету Ушинського Наталя Адольфівна Лоза.
Студенти мали можливість почути розповідь про життєвий і творчий шлях митця, побачити, зблизька «вживу» (не на фото) твори, роздивитися «алхімію» кольорових переливів живописної поверхні, зануритися у сенси тематичних композицій.
Пам’ять живе завдяки людям, що її зберігають, передають, навчають і навчаються. Експедиція з минулого в майбутнє матиме результат: «І свічка не згасне..!»
Дякуємо Наталі Адольфівні за гостинність і чудову змістовну зустріч!
Дякуємо ЗСУ за можливість жити. Творити, зберігати пам’ять і традиції!
Куратор експедиції Анна Носенко.











































