Круглий стіл з питань профілактики та запобігання дитячій злочинності в Університеті Ушинського

104 червня 2021 року на базі Юридичної клініки Державного закладу "Південноукраїнський національний педагогічний універистет імені К. Д. Ушинського" відбувся круглий стіл з питань профілактики та запобігання дитячій злочинності. У роботі круглого столу взяли участь: депутат Одеської обласної ради Афанасьєва Т. В., начальник ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Капуляк В. П., начальник Центру ювенальної пробації м. Одеси Буяновська І. В., шкільний офіцер поліції Міссюк Ю. Д., учитель ЗОСШ №121 Ужевська Н. С., співробітник Військової академії (м. Одеси) Гаманюк Л. О., адвокат Яковлева Д. В., викладачі кафедри політичних наук і права, представники студентського самоврядування Університету Ушинського. Засідання урочисто відкрив в.о. ректора Університету Ушинського академік Чебикін О. Я., який звернув увагу на проблеми виховання сучасної молоді, а також акцентував увагу на тих з них, із якими найчастіше зустрічаються вчителі у школах та викладачі у закладах вищої освіти. Одним з питань, яке піднімалося на круглому столі, був моніторинг змісту навчальної дисципліни «Профілактика та запобігання дитячій злочинності» (розробник                    Долженков О. Ф.).

Фахівці-практики високо оцінили навчальну дисципліну, яка викладається на кафедрі політичних наук і права Університету Ушинського, відзначили її актуальність та необхідність як для студентів спеціальності 081 Право, так і для інших спеціальностей. Особливістю та унікальністю цього курсу є його теоретико-практична значущість, оскільки до забезпечення дисципліни залучаються фахівці-практики з підрозділів поліції, превенції та пробації. Високо оцінюючи потенціал кафедри політичних наук і права Університету Ушинського, досвід спільної роботи науковців, здобувачів вищої освіти та стейкхолдерів з питань профілактики та запобігання дитячій злочинності, учасники круглого столу внесли пропозицію узагальнити цей здобуток у вигляді формування унікальної міждисциплінарної наукової школи "Превентивне виховання та попередження дитячої злочинності". Керівником новоствореної школи виступить д. ю. н., проф. Долженков О. Ф. Таке рішення підтримали  проректор з наукової роботи, д. політ. н., проф. Музиченко Г. В., заступник голови Ради молодих вчених Швець С. Л. та заступник голови Студентської ради Бєлітченко Д. М.