У рамках тижня доброчесності доцентом кафедри біології і охорони здоров’я Борщенко В. В. була проведена кураторська година на тему «Академічна доброчесність – запорука якості освіти» для студентів 42 академічної групи ННІФКСР.
Важливою складовою державної політики у сфері освіти та принципів освітньої діяльності у Законі України «Про освіту» визначено академічну доброчесність. Цей закон прийнятий Парламентом України 5 вересня 2017 р.
Зі студентами були обговорені наступні питання:
1. Академічна чесність у наукових дослідженнях. Ознаки порушення академічної доброчесності згідно із законом України «Про освіту».
2. Плагіат у науковій роботі та шляхи боротьби із ним. Університетські положення про запобігання плагіату та антиплагіатні програми.
3. Види плагіату. Фабрикація та фальсифікація у наукових роботах.
4. Порушення академічної доброчесності здобувачами освіти та покарання за нього.
Студенти усвідомили, що для забезпечення академічної доброчесності необхідно дотримуватися наступних принципів: верховенства права, законності, науковості, професіоналізму та компетентності, поваги і взаємної довіри, відкритості і прозорості, відповідальності за порушення академічної доброчесності. Також вони дізналися, що за порушення академічної доброчесності педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники закладів освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності.
Академічна доброчесність – показник особистої культури студента, молодого вченого, що потребує цілеспрямованого формування. Відтак, маємо разом формувати академічну культуру, як певний стиль життя і поведінки на усіх її рівнях: загальному, професійному, корпоративному та індивідуальному.