Онлайн-семінар для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура)

625 травня 2023 року був проведен онлайн-семінар для здобувачів першого року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) Університету Ушинського з начальником Одеського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Тулунжи Олександром Петровичем.

На онлайн-семінарі з теми  "Сучасні вимоги до професійної діяльності вчителя фізичної культури щодо організації спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи з молоддю" Тулунжи О.П. розкрив питанням використання сучасних аспектів організації спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої діяльності вчителя фізичної культури, які передбачають оволодіння новітніми модулями з різних видів фізичної активності, проведення різноманітних заходів (COOL GAMES, COMBAT GAMES, BEACH GAMES, COOL RACE, CHALLENGE FEST,  КОЗАЦЬКА ЛІГА, КОЗАЦЬКИЙ ГАРТ, РУХ - ЦЕ ЗДОРОВО, ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ тощо), наставництво щодо фізичного виховання в домашніх умовах, залучення молоді до учнівського спорту (Гімназіада України, Чемпіонати України серед школярів з видів спорту) або студентського спорту (Універсіада України, Чемпіонати України серед студентів з видів спорту), участь у Спартакіаді серед вчителів фізичного виховання закладів освіти, національно-патріотичне виховання молоді, створення та запровадження он-лайн челенджів серед учнівської та студентської молоді тощо.

Тулунжи О.П. наголосив, що зазначене потребує від учителя фізичної культури спеціальних (фахових) компетентностей, а саме: здатності проводити навчальні заняття та забезпечувати досягнення запланованих результатів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб здобувачів  різних освітніх рівнів, здатності до створення культурного середовища для задоволення потреб суб’єктів освітянського процесу в активній руховій діяльності, формування в них здорового способу життя, популяризації фізичної культури і спорту, здатності здійснювати індивідуальний супровід здобувача освіти (наставництво, менторство) під час навчання, здатності використовувати сучасні технології, засоби і методи фізичного виховання та оцінювати ефективність їх застосування тощо.

Магістри та викладачі кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін, зокрема гарант ОПП 014 Середня освіта (Фізична культура), доктор педагогічних наук, професорка Башавець Наталія Андріївна, доцент,  кандидат педагогічних наук, Ігнатенко Сузанна Олександрівна,  старший викладач, кандидат педагогічних наук, Дроздова Катерина Валеріївна, активно брали участь у обговоренні питань розглянутих під час заходу та висловили щиру подяку шановному стейкхолдеру Олександру Петровичу за цінний матеріал, який був презентований та жваву дискусію, що наголошує про актуальність теми семінару.