З 9 по 12 грудня 2016 року в м. Куньмін (КНР) відбулася щорічна Міжнародна конференція Інститутів Конфуція, в якій брали участь понад 500 Інститутів Конфуція з різних країн світу.
{gallery}/12_2016/konfuciya/IMG_8648.JPG{/gallery}
По традиції, перед її початком був оголошений рейтинг за різними номінаціями, в тому числі «Інститут Конфуція року». Дану відзнаку отримав Інститут Конфуція Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Цю високу нагороду вручила ректору університету Олексію Чебикіну особисто член Політбюро ЦК компартії Китаю, Прем’єр-міністр Державної ради КНР пані Лю Яньдун.
{gallery}/12_2016/konfuciya/IMG_1723.JPG{/gallery}
Під час перебування делегація з Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» у складі ректора О. Я. Чебикіна, директора Освітньо-культурного центру «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попової та директора освітньо-культурного центру «Інституту Конфуція» з китайського боку Дін Сіня в м. Куньмін було обговорено план розвитку Інститутів Конфуція на наступні п’ять років, інновації та шляхи продуктивної кооперації у межах міжнародної програми «Один пояс – один шлях», ініційованої Китайським урядом. На форумі ректорів університетів було висвітлено проблеми співпраці Інститутів Конфуція з університетами; проаналізовано засоби встановлення ділових зв’язків Інститутів Конфуція з бізнес-партнерами. Серед головних пунктів порядку денного було деталізовано специфіку розширення платформи співпраці між китайськими та зарубіжними партнерами та шляхи максимізації функцій керівництва Інститутів Конфуція.
{gallery}/12_2016/konfuciya/CtKDHB-7bgA.jpg{/gallery}
У ході звітної конференції відбулася зустріч ректора Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського з куратором Євразійської групи Інститутів Конфуція пані Хуей Хуей, заступником відділу кадрів Головного управління Інститутів Конфуція паном Чжао Яньчін, головою сектора китайських волонтерів пані Гуо Ціаоян та ректором Харбінського інженерного університету паном Яо Юй.
Куратор Євразійської групи Інститутів Конфуція висловила подяку керівництву Інституту Конфуція Університету Ушинського за активну роботу з розвитку його діяльності.
{gallery}/12_2016/konfuciya/IMG_1719.JPG{/gallery}
Представники відділів кадрів учителів китайської мови та волонтерів продуктивно обговорили з українською стороною проблеми науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в університеті, сучасний стан робочих та житлових умов китайських викладачів і волонтерів, а також перспективи підвищення їхнього наукового потенціалу.
Ректори університетів-партнерів намітили найближчі перспективи співпраці на платформі Інституту Конфуція, а саме створення координаційного центру з питань проведення і моніторингу спільних проектів в різних галузях науки й освіти, створення Інтернет-телеканалу та механізми взаємного зарахування дипломів у межах академічної мобільності.
Усі бесіди пройшли в позитивній конструктивно-діловій атмосфері.
На форумі директорів Інститутів Конфуція особливу увагу було приділено вимогам, що висуваються до директорів Інститутів Конфуція та викладачів китайської мови. Неабиякий інтерес викликали пропозиції зарубіжних колег щодо оцінювання професіоналізму викладачів китайської мови у глобальному масштабі.
Нагальними постали питання розробки критеріїв оцінювання якості функціонування Інститутів Конфуція та оптимізації взаємного культурного обміну представників країн-партнерів.
{gallery}/12_2016/konfuciya/IMG_1696.JPG{/gallery}
За результатами конференції було визначено засоби посилення Китайсько-Українського співпраці в межах програми «Один пояс – один шлях» і розширення функцій Інституту Конфуція Університету Ушинського відповідно до нових критеріїв.
Участь у щорічних Міжнародних Конференціях Інститутів Конфуція сприяє узагальненню і впровадженню прогресивного світового освітнього досвіду в систему університетської освіти України, розвитку міжкультурної комунікації, напрацюванню вітчизняних методик підготовки майбутніх учителів / викладачів китайської мови, фахівців-сходознавців, а також виявлення ефективних шляхів підвищення кваліфікації місцевих і китайських фахівців в різних галузях науки.
Додаткова програма передбачала зустріч ректора Університету Ушинського О. Я. Чебикіна у м. Гуанчжоу з керівництвом закладів освіти, що спеціалізуються в образотворчому та музичному мистецтві, у контексті профорієнтаційної роботи. Відмітимо захід, що був організований китайськими колегами, в якому взяли участь ректор Університету Ушинського, фахівець міжнародного відділу Університету Ушинського Гао Чженьчжоу, викладач мистецтва гри на фортепіано Галина Всеволодівна Попова, випускниця факультету музичного мистецтва Університету Ушинського Чжоу Ян та директор освітньо-культурного центру «Інституту Конфуція» з українського боку О. В. Попова як члени комісії з оцінювання здібностей, умінь і навичок школярів у різних жанрах, а саме грі на фортепіано, валторні, барабанах, а також у вокалі. Глибоке враження на комісію справили вихованці музичної школи Чі Діен (Qi Dian yinyue xue xiao). 23 учня буди рекомендовані до навчання в Університеті Ушинського. Ректор провів прес-конференцію, у ході якої учні активно ставили запитання про умови здобуття освіти в бакалавраті й магістратурі в Україні, а також перспективи подальшого навчання в аспірантурі на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського». Абітурієнти продемонстрували неабияку зацікавленість у навчанні в Україні.
Проведення профорієнтаційної роботи серед зарубіжної молоді уможливлює посилення іміджу Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» за кордоном та залучення іноземних студентів до навчання в університеті.
{gallery}/12_2016/konfuciya{/gallery}
Директор Освітньо-культурного
центру «Інституту Конфуція»
з українського боку О. В. Попова