Положення про Державний навчальний заклад "Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського" |
Історія становлення і розвитку Одеського професійного ліцею сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського бере початок у жовтні 1971 року, коли було закінчено будівництво міського професійно-технічного училища, яке мало здійснювати цільову підготовку майбутніх фахівців для Одеської джутової фабрики. Згідно з наказами Управління профтехосвіти і Міністерства легкої промисловості від 20.08.1971 року було відкрито МПТУ-26, що стало важливою подією у житті нашого міста. Першим директором училища став Макаров Микола Петрович, а першим заступником з навчально-виховної роботи – Сєрьогіна Олена Трохимівна.
Розпочинало роботу училище з підготовки ткачів та прядильниць. У 1972 році до МПТУ-26 приєднали філію ПТУ-20, де також готували кадри для Одеської джутової фабрики.
У березні 1976 року училище отримало нову назву – ТУ-12, а директором цього навчального закладу став Рульов Юрій Пилипович. Контингент учнів на той час складав понад 700 осіб. Випускники училища працювали також на інших підприємствах: Одеській трикотажній і суконній фабриках, Одеському текстильному комбінаті.
У 1981 році училище стало називатися ПТУ-33. Учні тепер здобували не тільки професію, а й середню освіту. Колектив викладачів поповнився новими досвідченими педагогічними кадрами і майстрами виробничого навчання, які вже багато років віддають свої знання учням.
21 грудня 2002 року училище здобуло новий статус – "Професійний ліцей сфери послуг", а 17 липня 2003 року відповідно до наказу МОН України навчальний заклад реорганізовано в Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського.
Наразі ліцей випускає фахівців за такими спеціальностями, як то: кравець з пошиву жіночого та чоловічого одягу; швачка; секретар-друкарка (з вивченням ПЕОМ); штукатур, лицювальник-плиточник, маляр; кравець.
Навчальний заклад також розпочав підготовку кадрів за новими спеціальностями: бухгалтер; конторський службовець, оператор комп`ютерного набору (бухгалтерія). Партнерами ліцею виступають великі промислові підприємства: фабрики "Віра", "Біла акація", ПП "Грегорі Арбер" тощо.
В Одеському професійному ліцеї сфери послуг університету працюють висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання. Кращими серед них є Г. П. Першикова, інформацію про яку внесено до енциклопедії "Працівників професійно-технічної освіти", і яка є "Відмінником народної освіти УРСР". Серед педагогічного колективу є багато випускників ліцею. Колишня випускниця училища В.В.Тимофієва – викладач хімії та біології – працює у навчальному закладі з 1989 року і є одним з кращих педагогів ліцею.
Для забезпечення навчально-виховного процесу ліцей має необхідну виробничу базу: обладнані спеціалізовані кабінети, майстерні, спортивний зал, кімнати відпочинку і самопідготовки, гуртожиток, у якому мешкає майже 180 учнів. У навчальному закладі працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції та клуби за інтересами.
У теперішній час одним з головних завдань професійно-технічної освіти є підготовка фахівців, які б були конкурентноздатними на ринку праці. Ці та інші завдання успішно вирішує педагогічний колектив навчального закладу на чолі з директором – Горбачовою Тетяною Вікторівною.
Адреса ліцею: 65033, м. Одеса, вул. Мельницька, 32Д;
Телефони: 048-731-21-05; 0482-39-65-45.