Одеський професійний ліцей сфери послуг

Положення про Державний навчальний заклад "Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського" pdf

Річний план закупівель на 2015 рік Державного навчального закладу "Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського"

pdf 

Історія становлення і розвитку Одеського професійного ліцею сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського бере початок у жовтні 1971 року, коли було закінчено будівництво міського професійно-технічного училища, яке мало здійснювати цільову підготовку майбутніх фахівців для Одеської джутової фабрики. Згідно з наказами Управління профтехосвіти і Міністерства легкої промисловості від 20.08.1971 року було відкрито МПТУ-26, що стало важливою подією у житті нашого міста. Першим директором училища став Макаров Микола Петрович, а першим заступником з навчально-виховної роботи – Сєрьогіна Олена Трохимівна.

Розпочинало роботу училище з підготовки ткачів та прядильниць. У 1972 році до МПТУ-26 приєднали філію ПТУ-20, де також готували кадри для Одеської джутової фабрики.

У березні 1976 року училище отримало нову назву – ТУ-12, а директором цього навчального закладу став Рульов Юрій Пилипович. Контингент учнів на той час складав понад 700 осіб. Випускники училища працювали також на інших підприємствах: Одеській трикотажній і суконній фабриках, Одеському текстильному комбінаті.

У 1981 році училище стало називатися ПТУ-33. Учні тепер здобували не тільки професію, а й середню освіту. Колектив викладачів поповнився новими досвідченими педагогічними кадрами і майстрами виробничого навчання, які вже багато років віддають свої знання учням.

21 грудня 2002 року училище здобуло новий статус – "Професійний ліцей сфери послуг", а 17 липня 2003 року відповідно до наказу МОН України навчальний заклад реорганізовано в Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського.

Наразі ліцей випускає фахівців за такими спеціальностями, як то: кравець з пошиву жіночого та чоловічого одягу; швачка; секретар-друкарка (з вивченням ПЕОМ); штукатур, лицювальник-плиточник, маляр; кравець.

Навчальний заклад також розпочав підготовку кадрів за новими спеціальностями: бухгалтер; конторський службовець, оператор комп`ютерного набору (бухгалтерія). Партнерами ліцею виступають великі промислові підприємства: фабрики "Віра", "Біла акація", ПП "Грегорі Арбер" тощо.

В Одеському професійному ліцеї сфери послуг університету працюють висококваліфіковані викладачі і майстри виробничого навчання. Кращими серед них є Г. П. Першикова, інформацію про яку внесено до енциклопедії "Працівників професійно-технічної освіти", і яка є "Відмінником народної освіти УРСР". Серед педагогічного колективу є багато випускників ліцею. Колишня випускниця училища В.В.Тимофієва – викладач хімії та біології – працює у навчальному закладі з 1989 року і є одним з кращих педагогів ліцею.

Для забезпечення навчально-виховного процесу ліцей має необхідну виробничу базу: обладнані спеціалізовані кабінети, майстерні, спортивний зал, кімнати відпочинку і самопідготовки, гуртожиток, у якому мешкає майже 180 учнів. У навчальному закладі працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції та клуби за інтересами.

У теперішній час одним з головних завдань професійно-технічної освіти є підготовка фахівців, які б були конкурентноздатними на ринку праці. Ці та інші завдання успішно вирішує педагогічний колектив навчального закладу на чолі з директором – Горбачовою Тетяною Вікторівною.

Наша адреса: 65033, м. Одеса, вул. Мельницька, 32Д;
Телефони: 048-731-21-05; 0482-39-65-45.

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського